Yay Burcu İnsanlarına Yapılan En Büyük 5 Haksızlığı Açıklıyoruz

Adı çıkmış burçlar, karşılaşılan önyargılar, burcunu açıkladığında büzülen dudaklar, değişen suratlar derken, burçlara karşı önyargılar serimize bu hafta da Yay burcu insanlarıyla devam ediyoruz. Belli burçlara karşı hissedilen önyargıları ve yapılan haksızlıkları gördükçe, bütün burçların iyi ve kötü özellikleri olduğunu, bütün burçların iyi ve kötü insanlara sahip olduğunu hatırlatmak bundan sonra boynumuzun borcu. Şimdi gelin, sıradaki en çok haksızlığa uğrayan burç olan Yay burcuna mensup insanlara yapılan en büyük 5 temel haksızlığı inceleyelim ve önyargılarımızdan bugün kurtulalım. #HepimizYayBurcuyuz

– Yay Burcu İnsanları İçin Polyannacılık Üstadıdır Derler:

Coşkulu ve hevesli Yay burcu insanları, hayata karşı gerçekten aşırı iyimserlerdir. Ancak bu Polyannacılık yapıyorlar diyerek küçümsenecek bir durum değildir. Aksine, bu iyimserlik, onların dünyaya ve hayatın akışına olan güvenini gösterir. Kâşif ruhlu ve maceraperest Yay burcu insanlarının bugüne ve geleceğe dair çok büyük ve iyimser hayalleri vardır. Daha yüksek hedefler seçmekten çekinmezler, yeterince hızlı koşarlarsa ulaşamayacakları bir hedef olmadığına inanırlar. Risk almaktan hiç çekinmeyen, inançlı Yay burcu insanları, bir engelle karşılaştıklarında, bir olumsuz durum yaşadıklarında insanların geneli gibi modlarını düşürüp, hayallerine küsmezler. En yakın zamanda bu olumsuz durumla yüzleşip, güçlerini yeniden toplarlar ve inançlarını kaybetmeden savaşmaya devam ederler. İyimser olmaları sizi yanıltmasın. Bu iyimserlik ne yaparsanız yapın sizi affedecekleri anlamına gelmiyor. Dünyaya ve akışa olan güvenini gösterir. Büyük resmi görmekte zorluk yaşamayan Yay burcu insanlarının yalana karşı alerjileri vardır. Hassas sensörleri ile yalan söylediğinizi anlayan bir Yay burcu insanı, sizi bir daha kolay kolay hayatına almaz.

– Yay Burcu İnsanları İçin Kötü Espriler Yapar Derler:

Enerjik ve eğlenmeyi seven Yay burcu insanlarının en çok üzerine gidilen ve onların en çok haksızlığa uğratıldığı konulardan biri de yaptıkları esprilerdir. Farklı kültürlere, dinlere, felsefelere, tarihlere meraklı olan Yay burcu insanları, araştırmaları sırasında sürekli olarak kendilerini büyüleyecek, içinden hikâyeler çıkarabilecekleri absürd olaylar bulurlar. Hayatın komik yanlarını görme konusunda doğal bir yeteneğe sahip olan Yay burçları, hikâyeyi anlatma tarzları nedeniyle herkese hitap edemeyebilirler. Kendilerince yaptıkları gözlemleri yine kendi usullerince ve sert mizah anlayışlarıyla hikayeleştirerek anlatan Yay burcu insanları, sarkastiklikte sınır tanımadıkları için çoğunlukça anlaşılamazlar. Bulundukları ortamlarda, kendi yaptıkları esprilere genellikle sadece kendileri gülerken bulabilirsiniz. Bu durum aslında, kendilerini yaşamın gülünç taraflarını görmeye adamış Yay burcu insanlarının, kendilerine has, özgün bir espri anlayışına sahip olduklarını ve eğlenmeye ne kadar düşkün olduklarını gösterir. Ayrıca kendine güvenlerinin ne kadar fazla olduğunu ve kimsenin onaylamamasından hatta yargılamasından çekinmeden özgürce kendi istediklerini yapabildiklerini de gösterir.

– Yay Burcu İnsanları için Asla Sabırsız Derler:

Enerjik ve yerinde duramayan Yay burcu insanları ile ilgili yayılmış bir diğer önyargı da sabırsız oluşlarıdır. Huzursuz olmakla da sık sık yargılanan Yay burcu insanları, yerlerinde duramadıkları için diğer her şey de onlarla birlikte yerlerinde duramasın isterler. Sabitlikten, sabit kalmaktan ve sabit kalmaya zorlanmaktan pek de hoşlanmayan Yay burcu insanları, risk almaktan da hiçbir zaman çekinmezler. Aslında bu durum onların dünyaya verebilecek çok fazla enerjileri olduğunu, dünyaya sunabilecek çok fazla fırsat gördüklerini gösterir. Bir Yay burcu, her zaman yeni hedefine hazırdır. Yeni bir hedef görmek için radarları her daim açıktır. İstediği yeni şeyi görür, aklına kazır ve onun için harekete geçer. O ilerlerken her şey ve herkes onunla birlikte, onun hızında ilerlesin ister. Bunun gerçekleşmediğini görünce yaşadığı hayal kırıklığı da genelde sabırsızlık olarak addedilir.

– Yay Burcu İnsanları için Fazla Meraklıdır Derler:

“Fazla merak kediyi öldürür” atasözü muhtemelen zaman içerisinde bir Yay burcu insanı ile birlikte yaşayan biri tarafından ortaya atılmıştır. Farklılıklara büyük ilgi besleyen ve yeni şeyleri derinlemesine öğrenmeyi seven Yay burcu insanları, çevreleri tarafından genel olarak meraklı olmakla etiketlenirler. Ama bu durum onların öğrenmeyi ve bilgi edinmeyi ne kadar sevdiklerini gösterir. Gezgin ruhuna sahiptir, görerek yaşayarak öğrenmeyi tercih eder. Gelişmiş içgüdülere sahip olan bir Yay burcu insanı için bir nevi insan sarrafıdır diyebiliriz. Bu da ilgili ve kâşif yapısından kaynaklanır. Herkesle dirsek teması halindedir ve bu nedenle etrafındaki karakterlere ve bu karakterlerin niyetlerine aşinadır. Sezgileri güçlü sayılabilir ve bu nedenle sizi ya da etrafınızdaki diğer insanların niyetlerini bir kitap gibi okuyabilir. Tanıdığınız en dobra insanlardan olan Yay burcu insanları, kendilerine yalan söylenmesinden, manipüle edilmeye ve kontrol edilmeye çalışılmasından hiç hoşlanmazlar. Bir Yay burcu insanının yanında iyi niyetli düşünceleriniz yoksa eğer, yakalanmanız an meselesidir, dikkat edin!

– Yay Burcu İnsanları için Disiplinsiz Derler:

Bağımsız ve özgürlük arayışında olan Yay burcu insanları hakkında bir diğer önyargı da disiplinsiz oluşlarıdır. Göçebe ruhuna sahip, spontan hareket etmeyi seven Yay burcu insanlarının genel olarak taktikten, planlama ve programlamadan nasibini almamış oldukları düşünülür. Ancak bu durum Yay burçlarının özgürlüklerine ne kadar düşkün olduklarının ve anı yaşamayı ne kadar çok sevdiklerinin bir göstergesidir. İçinden geldiği gibi hareket eden ve seyahat etmeye bayılan bu kişiler, diğer insanların onlara hayatı nasıl yaşamaları gerektiğine dair fikirler empoze etmesinden hiç hoşlanmazlar.  Fazlaca risk almayı da seven Yay burcu insanları, maceranın, özgürlüğün ve bağımsızlığın yerini hiçbir şeyin tutmayacağına inanırlar. Bir şey istediklerinde, ne istediklerini bilirler ve onu ŞİMDİ isterler. Plansız programsız, taktiksiz şekilde tüm çabalarıyla gidip istedikleri şeyi almaya çalışırlar. Birçok şeyi aynı anda isteyip, aynı almaya çalışmaları, çok fazla işi aynı anda ve bir arada yürütmelerine neden olur. Eğer isterlerse bunun da üstesinden gelebilirler.

ilk yorum

Bir Yorum Bırakın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.