Yay Burcu Hakkında Fazla Abartılan 5 Klişe

O burç aleminin ele avuca sığmayan, bağlasan durmayan, çevresine pozitif enerji dalgaları yayan çocuğu. Ama gelin görün ki onun bile beğenmeyeni var. Bu yazı bizden size geliyor, Yay burcu iyidir, Yay burcu olmazsa olmazdır. Onları sevin.

Fazla İyimserdir

Polyanna’nın kankası olan Yaylar kendisini ne kadar kötü bir durumda bulursa bulsun, karaları bağlayıp, ah vah etmez, dünyanın sonunu getirip, kendini yiyip bitirmez. Her zaman bardağın boş kısmı yerine dolu tarafına bakmayı tercih eder. Tabi ki bazı insanlar onun bu haline bakıp, zerre anlam veremezken, nasıl her şeyde iyi bir taraf gördüğüne inanamazken Yay önüne bakar, korkuyu kendine arkadaş yapmaz. Her zaman olmasını dört gözle beklediği bir şey vardır ve bu kadar iyimser olmaları inanılmaz derecede açık fikirli oluşlarının bir sonucudur. Durum ne kadar içinden çıkılmaz olursa olsun her zaman bir ışık olduğunu bilecek kadar görüp, yaşamışlardır bu dünyada.

Söz Tutmakta İyi Değildir

Ateşli ve hareketli doğaları gereği sürekli yeni bir şey yapma peşinde olan Yayların neredeyse kreşten beri en iyi oldukları şey serçe parmaklarını başkalarının serçe parmaklarına geçirip bir şeyler için söz vermek olmuştur. Söz vermek konusunda tek sorunları ise söz tutmakta çok iyi olmamalarıdır. Bunu bilerek ya da sırf kötülük olsun diye yapmazlar ama hayatları çılgın bir hal aldığında ki genelde alır, verdiği sözleri takip etmekte sıkıntı yaşarlar. İçinden taşan özgürlük duygusu bazen gevşek olmakla karıştırılır bu yüzden kendini sürekli kaçırdığı buluşmalar, tutamadığı sözler için özür dilerken bulur. Bir gün sözlerini tutmayı o da başaracak ama şimdilik bütün suç yıldızlarda.

Fazla Sabırsızdır

Sabır bir Yayın en iyi olduğu şey değil. Çünkü hayatı fazla spontane ve her dakikasın hakkını vere vere yaşamaktan hoşlanır. Biraz olsun beklemeye dayanamaz. Uzun yollar, telefon güncellemeleri, hele de çok açken yemeğin gelmesini beklemek bu hayattaki en büyük kabuslarından. Neyse ki modern dünya da Yayların istediği gibi hızlı hareket etme eğilimine sahip ki ne zaman olacak ne zaman bitecek diye kendilerini yiyip bitirmelerine gerek kalmaz.

Aşırı Bağımsızdır

Bir şeyleri kendine başına yapmak Yayı asla korkutmaz. Konu akşam ne yiyeceği olsun, bir trene atlayıp bir yere gitmek olsun ya da hayatını etkileyecek çok önemli kararlar almak olsun fark etmez, Yay birey olmakta adeta bir profesyoneldir. Her duruma kolayca adapte olur ve yeni arkadaşlıklar kurmakta sıkıntı çekmez. Özgür olmanın en güzel yanı ise her an yeni anılar biriktirmektir ona göre.

Patavatsızdır

Dürüstlük Yay için bir yaşam tarzıdır ve fazlaca açık sözlü olmaya meyillidir. Lafı dolandırmayı, yalan söylemeyi beceremez. Bir şey neyse odur Yaya göre. Bir şeyi düşünüyorsa, bu düşüncenin beynini yemesine izin vermez, muhatabı kimse yüzüne direkt olarak söyle. Belleğinde gereksiz yer kaplamasına ne gerek var ki? Yay içi dışı bir yaşar, herkes gerçeklerden hoşlanmazsa da ona “gene geldi bizim patavatsız” deseler de o tarzından vazgeçmez.

 

ilk yorum

Bir Yorum Bırakın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.