Yay Burcu Erkeğinin Seni Gerçekten Sevdiğini Nasıl Anlarsın?

Yay burcu erkeğinin tanışması tatlı, flörtü heyecanlıdır. İlginç bilgiye rastladığı müddetçe merakını taze, sempatisini sıcak tutar. Hevesi bol olduğu kadar geçici, yeni ve farklı olan her daim cazibe merkezidir. Yay’la tanışmak kolay, ömürlük bir ilişkiye giriş yapmak sanıldığından daha zordur. Peki vurulup divane olduysa, gözleri başka kimseleri görmüyor, Yay yolun sonuna geldiğini düşünüyorsa nasıl anlarsın?

Planlarına Ortak Ediyorsa

Plan yapmadım, psikolojik olarak hazır değilim, uzun yol beni yorar, aman bilmediğim yerde ne işim var diyenler evde oturur, Yay dünden hazır çantasını sırtlar, otobüslerin koltuklarını doldurur! Seninle birlikte olmak için hiçbir fırsatı kaçırmıyor, tüm planlarına seni de ortak ediyorsa, bu özgür ruhtan beklenmeyende vardır bir hikmet de kapat gözünü, takıl peşine.

Özgürlüğünden Vazgeçiyorsa

Kuş misali hop oradayım, hop burada demelere doymayan, seyahati bol, macerası sürprizli Yay ve özgürlüğü önden buyurur, geride kalanlar takibe koyulur. Özgürlüğünü bir an ardında bıraktığı, evde yalnız bırakıp ellerde yatılı kaldığı görülmemiştir. Senin için feragat ediyor, bu gece de yalnız kalsın diyorsa haklısın önce bir şaşır! Sonra acaba seviyor mu şüphelerini kaldır at, yârine kocaman sarıl!

Yanından Uzaklaşmıyorsa

Yay fazla gölgeye gelmez, Diyojen’in fıçısı, aşkın gönül sancısı dinlemez, rahat edemez, dar alanda sıkışır kalırsa derhal yön değiştirir. Aslında olan bu iken, Yay yamacından ayrılmıyor, kovsan gitmiyor, sıksan kızarmıyorsa, sar sen de kalsın yanında. Dünyada kendine ev bulamayan Yay, belli ki yakınlarını yuvası bellemiş, göçmen kuşlara vedasını çoktan etmiş, yanında kalmaya ant içmiş.

Heveslerini Rafa Kaldırıyorsa

Yay bayılır yeni heveslere uzun atlamaya, karanlık sulara meraktan dalmaya. Başına bir şey geleceğini düşünmez, kötüyü çağırmaz da kendisine de pek acımaz. Ama yanında kendinden çok önemsediği, olmaz ya olur da canı sıkılır, hoşnutu kaçar diye maceralarından geri durduğu sevdiği varsa bakın sevdiği diyoruz, çünkü böyle davranan Yay kaçarı yok gerçek sevgi girdabındadır, adımını sağlama, heveslerini ötelere atar!

Evliliğe Dair Konuşuyorsa

İşte orada dur! Burası kesin sonuç verecek bölge. Yay evliliğin E’sini bilmez, milyarlarca insan, milyonlarca hikaye, her gün bambaşka sürprizlere gebe bir hayat içinde seçimini yapıp, hayatımın buradan sonrasına oturarak devam ediyorum demez, diyorsa da bu sevgi şüphe götürmez! Yay evlilik diyor, hastalıkta, sağlıkta, üstelik ömür boyu birliktelik istiyorsa, daha bu sevginin gerçeği mi kalmış, ateş bacayı çoktan sarmış. Buradan öte yol yok!

Bir Yorum Bırakın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.