Yay Burcu Erkeğini Etkilemenin 7 Yolu

İlk yardım çantasının yerine sırt çantanı ve çadırını koyduysan, acil çıkış kapısını kullanmaktan aşındırdıysan ve en önemlisi hadi deyince baş parmağın havada sıradaki araç için otostop çekebiliyorsan, müsaitseniz yarın akşam hayırlı bir iş için size gelmiyoruz, zira oğlumuz henüz evlilik düşünmüyor! Kabul mü? Bu kabını yırtan, maceranın gölgesine destursuz atlayan özgür ruhu tavlamanın birkaç püf noktası daha var. Hazırsan Yay’ın dünyasına kontak açıyoruz! E heyecan doruk yapacak diyoruz, motora da bineceksin tabi, jargonunu öğrenmen lazım!

Marjinal Değil Orijinal Ol!

Gözü çıkmış farklılıkları değil, şahsına münhasırların keşfine çıkacağı yeni dünyalarını sever. Pek sahiplendiğin çok da güvendiğin kendi üretimin bir özelliğin varsa durma koy masanın üstüne ama öyle bir tane var onu da şov amaçlı kullanıyorum dip notu eklenmiş olmasın. Bu yeni dünyada daha neler var neler mesajı içersin ki akıllara soru işaretlerini, önünüzdeki günlere randevuları doldursun. Ama olmayan özelliklerini benim diye yutturmaya kalkma.

Dogmatik Olma!

Benim inandığım bir tane gerisi teferruat dediğin anda son cümleni kurduğunu bil, böyle kısıtlı düşüncelerden kaçın! Tüm dünyayı evi bilen, farklı din, kültür, felsefe ne varsa bilmek öğrenmek isteyen Yay, hemen hemen hiçbir şeyi saçma bulmaz. İnsanlığın yarattığı her düşünce biçimine, göksel ya da bilimsel olsun her bilgiye yüksek saygı ve merak duyar! Yelkeni elinde rüzgar bekçisi Yay, yeni ufuk gördü mü durmaz, gider! Merakım yok kalsın dersen, kıyıda kalırsın!

Keşfetmesine Müsaade Et!

Merhaba, artık tanıştığımıza göre ben kendimi şöyle bir anlatayım deyip neyin var neyin yoksa bir çırpıda ortaya dökme! Gizle! Kaşif Yay, kendi bulduğu yollardan yeni yerlere çıkmaya, karşılaştığı ilginç bilgiyle yüksek heyecanlar yaşamaya bayılır. Labirentlerden sıkılsa da bulmacalara hayır demez. Büyük resmi görmek için biriktirdiği kağıt kırıntıları, belki de derin bir felsefenin ya da henüz tanımadığı bir kültürün görüntüsüdür. Yay hayata böyle tatlı bir merakla yaklaşır.

Seyyah Ol!

Seyyahı etkilemenin yolu şehir merkezinden, Avm’den geçecek değil ya, seyahatlerde onun yanında olmaktan geçer. Gezmek için yaratılmış Yay’lar, otobüs tepesi, kamyon kasası, acil çıkış kapısı yanı dinlemez, atlar, gider! Ben özel aracım olmadan gidemem, yedi yıldızdan aşağı ise yıldızı ben ona otel demem dersen bu iş olmaz. Yay tadından yenmez kültür turları, macera tatilleriyle gününü gün eder, çantanı hazır et, kalbe giden yolu bul.

Özgürlüğüne Sahip Ol!

Ben sevgilim için her şeyimden vazgeçerim diyen kadınlar Yay’a göre değildir. Dünyada kimse için özgürlük feda konusu olmamalı, hürriyet insanın baş tacında korunmalı. Ne yap, et özgür ruhuna zeval gelecek ilişki kısıtlarını gündem yapıp gitme heveslisi Yay’ı sonsuza kadar elinden kaçırma. Yalnız başına mutlu olmayı bilmeli, Yay’ın yalnızlığına el uzatamamalısın. Fazla ilgi beklentisi Yay usandırır!

Mutlu Olmayı Seç!

Yay’lar depresyon nedir bilmeyen, gördüğü depresyonluyu da çarçabuk kendine getiren, pozitif etkileri yüksek, mutlu insanlardır. Hayatta şakalarına yoldaş, kahkahalarına eşlik ister. İnsanları sürekli eleştiren, mızmız, devamlı huysuzlanan insanlara fazla dayanamaz, güldürüsü bol yaşamlarına dönerler. Hayatın en güzelliklerini göster, yüzünden gülücük eksik olmasın, gör bak neler oluyor!

Romantik Aşığı Değil Arkadaşı Ol!

Sırnaşık ilişkilerden, yapış yapış sevişlerden, onsuz olamam triplerinden zombi görmüş gibi kaçar. Yay için en güzel sevgili, keyfi bol, seyahati uzun olan en iyi arkadaştır. Yüzük takalım başımız bağlansın, herkese söyleyelim bir bakan olmasın, biz sevgiliyiz hep sarılalım dersen, Yay elini kolunu sallaya sallaya yaşayacağı kuzey rüzgarlarına yelken açar, arkasına bakmaz bile!

Son söz; Benim büyük dedem Maya imiş, aile yadigarlarımız hep çanak çömlek de, kenara çekil, Yay performansı izle!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.