Yay Burcu Erkeğini Etkilemek İçin Dolabına Eklemen Gereken 7 Parça

İşte geldik Yay burcu erkeğine! İlk bakışta stilin ile Yay burcu erkeğini etkilemek kolay sanıyorsan yanıldığını kabul etmenin tam sırası. Çünkü kendisi fazlasıyla entelektüel bir kişilik. Elbette sen de entelektüel ve bilgi birikimi fazla olan biri olabilirsin. Hatta insanlar seni ayaklı kütüphane olarak da bilebilir. Fakat bunları stiline ne kadar uyarlayabiliyorsun ondan haber vermelisin. Aksi halde bunların hiçbiri Yay burcu erkeğini etkilemek için yeterli değildir. Eğer Yay erkeğini stilin ile etkilemek istiyorsan dolabına katman gereken parçalar basit tişörtler ya da seksi ayakkabılar olmayacak şimdiden uyaralım.

Yay burcu erkeğini stilin ile etkilemek için onun en çok sevdiği şeylerle gözüne çarpmalısın. Mesela seyahat etmeyi çok sever. Sen de seviyorsan onunla buluşacağın zaman farklı kültürlere ait kıyafetler ile yanına git. Bu tarz kıyafetler senin için fazlaysa etnik takılar her daim iş görür unutma. Mesela Nil’in “Ben Özgürüm” klibini hatırla. Özgürlüğünü sırt çantasıyla vurguluyordu. O halde artık el çantanı, omuz askılı çantanı ya da portföylerini bir kenara bırakıp en şık sırt çantalarına geçiş yapabilirsin. Enerji ve coşkulu olma kuralını da sakın unutma. Enerjini yüksek tutmak için rahat kıyafetler giymek mecburu ona göre. Göçebeliğe olan tutkusuna dikkat çekmek istediğinde ise başvurman gereken bohem stil olacak. Bu liste böyle devam eder.

Unutma, Yay burcu erkeği maceraperesttir ve özgür ruhludur. Onu  kapana sıkıştırmak sanıldığı kadar kolay değildir. O yüzden onu özgür bırak ve bırak o tıpış tıpış yürüsün senin kalbine giden yolda, sen asla zorlama. Sen stilini uyarla gerisi kendiliğinden gelişsin.

Şimdi hazırsan ve senin de gözlerindeki kalpler Yay erkeğini gösteriyorsa hangi burç olursan ol dolabına eklemen gereken 7 parçayı açıklayacağız. Derin nefes al ve okumaya başla bakalım…

Bohem Takıntısı

Bohem giyim tarzını en çok benimseyen ve yakıştıran burç Yay burcudur. Çünkü onun ruhunda kaşiflik ve göçebelik yatar. Tıpkı bohem ruh gibi. Fakat bohem giyinmek her yiğidin harcı değildir. Özel bir çaba gerektirir. Geçmişte püsküllü bir çizme, bol çiçekli elbise giymek yeterli olabilirdi ama günümüzde bu kadar kolay olmasını beklememelisin. Bu yüzden Yay burcu erkeğini etkilemek istiyorsan bohemliği kopyalanmış gibi değil de kendi kurallarına göre yansıtmalısın. Örneğin bol ve çiçekli bir elbise salaş toplanmış bohem şıklığı yakalamanı sağlar fakat eğer Akrep burcu isen bu kombin sende hoş durmaz. Bırak İkizler ya da Kova burcu kadını tercih etsin bu stili. Akrep kadınları kısacık tek renk bir elbise ile yere kadar uzun kimono ve diz üzeri kahverengi süet çizmeler ile salınabilirler. Aslan kadınları düşük omuzlu uzun elbiseler ile bol bol gümüş kolyeler ile tercih etmeli. Yengeç kadınları kısa şort ve romantik çiçekli bluzlarını etnik takılar ile kombine etmeli. Oğlak ve Başak burcu kadınları Sienna Miller’ın stilinden şaşmamalı. Koç kadınları için İspanyol pantolonlar, Balık burcu kadınları içinse uzun etekler vazgeçilmez olmalı. Yay kadını zaten bu konuda en iyisini bilir. Boğa kadınları ise kadife hırkalar, uzun elbiseler ve fötr şapkalar ile bu stili yakalayabilir. Terazi kadını için söylenecek bir şey yok. O bu stili kemerlerle, uzun elbiseler ya da eteklerle, panço ya da pelerin ile öyle güzel tasarlar ki onu gerçek bir Yay burcu kadını zannedebilirsin.

Panço, Pelerin ve Hırka

Yay burcu erkeği, salaşlığın doğal olanını sevdiği için onu etkilemek için dolabına bol bol hırka eklemelisin. Desenli, renkli, çizgili olabilir. Mümkünse çiçek deseni kabulüdür. Tabii bu hırkalar bel hizasında değil minimum diz hizasında bitmeli. Önü uzun arkası kısa olanlar daha hoş durur. Özellikle kot pantolon ve beyaz tişört ikilisi ile. Kova kadınları ve İkizler kadınları salaşlığı en güzel biçimde yansıtacaktır. Ama her burç böyle salaşlıktan hoşlanmadığı için özellikle Terazi, Başak, Oğlak, Boğa ve Aslan burcu kadınları kesinlikle pelerini dolaplarına eklemeli. Pelerinin kombine edilmesi günlük hayatta zor diyorsan sana Yay erkeğinin özelliklerinden birinin fazla risk almak olduğunu söylemek isteriz. sen de bu riski alabilirsin. Üstelik kısa pelerinler ceket yerine kullanılabilir. Uzun pelerinleri ise bu sezon fazlasıyla palto olarak göreceğiz. Bu 4 burçta en iyi temsilcisi olacak. Koç burcu kadını için de pelerin öneriyoruz ama kesinlikle dar paça takım elbiselerle ya skinny kot pantolonla kombine etmeli ki aşırı kadınsılıktan maskülen bir tavıra bürünebilsin. Yengeç ve Balık kadınları ise pançonun geçmişe bakan romantik stilinden yararlanmalı. Akrep burcuna gelince o pelerini de pançoyu da giyebilir. Onun tek şartı alına giyeceği elbisenin maksimum kısalıkta olması olacak.

Rahat Bir Stil

Trendler ne olursa olsun Yay burcu erkeği rahat bir stili asla es geçmez. Onun sevgilisi her daim rahat olmalı. Bunun nedeni belli. Her an bir yerleri keşfetmeye, farklı kültürleri göremeye götüreceği kadının sürekli döpiyesle gezmesini istemez. O nedenle Oğlak ve Yengeç kadınları rahat stiller ile Yay burcu erkeğinin karşına çıkmalısınız. Kalem etekler, belden oturtmalı elbiseler biraz rafa kalkmalı. Onların yerine bol paça pantolonları deneyebilirsiniz. Akrep kadınları ve Yay burcu kadınları mini eteği sever. Her ne kadar stilleri farklı olan iki burç olsa da mini etekte birleşebiliyorlar. Fakat üzerine oversize giymek şartı ile. Eh, Akrepciğim sen de kırk yılda bir oversize giy artık. Deri pantolon üzeri kazak, kot pantolon, rahat ayakkabılar, Oxford babetler, parkalar, kısa paça pantolonlar, bol ceketler bu tarzın olmazsa olmazı ona göre…

Farklı Ayakkabılar

Hareketli, enerjik ve sürekli aktif olan Yay burcu erkeğini etkilemek için ince topuklar ve platformlu ayakkabıları rafa kaldırmanı öneriyoruz. Ve bu söylediğimiz tüm burçlar için geçerli. Elbette seksi ve topuklu ayakkabı giyebilirsin, sadece dikkat etmen gereken şey ayakkabının topuklarının kısalması ve farklı bir biçimi olmasıdır. Örneğin bilindik sivri burun ince topuklu stiletto yerine sivri burun bantlı terlik ya da babetlere yönelmelisin. Ben topuksuz yapamam diyorsan kedi topuktan şaşmamanı öneriyoruz. Her burucun ayakkabı stili farklı olduğu için biz ortaya karışık modelleri yazıyoruz sen kendininkini seç bakalım. Mary Jane tipi babetler, bantlı sandaletler, kaba spor ayakkabılar, düz botlar, püsküllü çizmeler, burnu açık arkası bantlı çift renk topuklu ayakkabılar ve bağcıklı renkli ayakkabılardan birini tercih edebilirsin.

Gümüş Takı Tutkusu

Rose altın çıktığından beri hem altın renginin hem de gümüş takıların devrinin bittiğini düşünenler varsa Yay burcu erkeğini etkilemeyi kafasından çıkarsın. Çünkü moda ne olursa olsun Yay erkeği gümüşün rengine ve hipnotize eden duruşuna hayrandır. Onunla buluşmaya giderken kocaman gümüş zincirler, kolyeler takabilirsin. Yengeç burcu kadınları çok sevdiği saç aksesuarını takabilir mesela. Barış Manço misali her parmağa bir yüzük takan Kova kadınları da oldukça kolay uygulayacak bu parçayı. Gümüş takmayı sevmeyenler varsa en kolay kombin bileklikten geçer söyleyelim. Hala gümüş takılara karşı soğuksan etnik kolyeleri deneyebilirsin.

Etnik Kolyeler

Uygulaması en zor olan parça bize bu göre etnik kolye. Çünkü seni vezirlik ile rezillik arasına sıkıştırır. Doğru renkleri seçmezsen asla şık olamaz aksine fazlasıyla rüküş durursun. Etnik kolyeleri Yay burcu kadınları dışında en iyi Kova ve İkizler burcu kadınları taşır. Çünkü onlar renklerden asla korkmazlar. Diğer burçlar fazla risk almadan deneyebilirler. Çok renkli takıları siyah ya da beyaz ile kombine edebilirisin. Özellikle Oğlak, Yengeç ve Başak kadınlarına bu renkleri öneriyoruz. Boğa kadını yeşil renkli takısını toprak renkleri ile kombine etmeli. Akrep kadınları bordodan şaşmamalı. Aslan kadınları elbette birkaç etnik kolyeyi aynı anda takmalı ki yeterince gösterişe bulansın. Diğer burçlarda risksiz renklerle kocaman etnik kolyeleri tercih etmeli.

Sırt çantası

Neredeyse son 5 yılın en vazgeçilmez çantası olan sırt çantaları Yay burçları için hep vazgeçilmezdi. Şimdi eğer sen de Yay erkeğini etkilemek istiyorsan sıra sende. Çok şanlısın ki artık vitrinlerde her renk ve modelde bulmak mümkün. Küçük, büyük, orta boy, cepli, fermuarlı ve hatta Koç ve Kova burcunu kalbinden vuracak farklı modelleri ile önünde sonsuz seçenek ve renk var. Sen kendine göre olanı al ve onu sırtından eksik etme.

Tüm görseller Pinterest sitesinden alınmıştır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.