Yay Burcu Erkeğine Neden Aşık Olmamalısın?

Hep enerjik her an hayat dolu olan Yay; ruha pozitif, kişiye mutluluk katar ama sadece arkadaşsanız! Yok “Eminiz ki aşka düştük, birbirimizi de seviyoruz” diyorsanız; adımlarınızı yavaş atınız, bir heves girdiğiniz bu birliktelik yükü artmış, yalnızlığa boğulmuş günlere dönüşebilir! Biz baştan söyleyelim de sonra demiştik deriz havamız olur ?

Evin Yolunu Bulamaz!

Gezmeyi pek sever, suya gidenin susağı oduna gidenin baltası olur, evden nereye çıktı soluğu nerede aldı her defasında akıl sır erdiremez, işin aslını astarını da bir türlü öğrenemezsin! Aklı yolda, seyahatte olan adamı yanında tutmak da zordur! Hop ordadır hop burada ne hikmetse yolu düşmez bir türlü senin yanına!

Sorumluluk Alamaz!

Zihni hürdür Yay’ın, zamanın dününü yarınını hiç düşünmez, bugün ne getirdiyse sadece onu yaşar! hal böyle olunca yarının yapılacaklar listesi, önümüzdeki aya yetiştirileceklerin yükü hep senin üstüne kalır, Yay işi gücü unutmayı bırak hiç aklına uğratmaz! Ne partiden geri gelir ne gezmekten. Sen görevlerini yerine getirmek için didinir, geleceğini garantiye almak için çalışır durursun, Yay’ın umuru olmaz! E Yay ile gelecek hayali yapılmaz ortak bir hayat kurulmaz!

Risk Alır!

Ardını düşünmeden balıklama atladığı heyecanları yüzünden başını sıkça belaya sokar! Bahtlıdır Yay, aklına hiç kötülük gelmez, başı da nasıl olursa belaya düşmez diye önden atılır, yüksekten kendini boşluğa bırakır! Bu hikâyede olan sana olur! Yay, “Gözüm kara, tuzum kuru, bana bir şey olmaz, risk budur!” der, atlar maceraya, ceremesi dönüp dolaşıp seni bulur!

Özgürlüğüne Düşkün!

Duygusal bağ kurmaktan öcü gibi korkar Yay, neymiş özgürlüğüne ya zeval gelirseymiş! Durduğu yerde kök saldığı da görülmemiş şeydir, çabuk sıkılır, tez vazgeçer hal böyle olunca bağlanmak nedir bilmez; zora gelince alır başını gider! İlişkide olduğun biri var mı yok mu pek belli olmaz! Yay’ın sevgililiği benim başım bağlı deyip, yüzük taktırmaz!  Tüm ortak kararlardan kendini bir çırpıda sıyırıp bireysel olmayı seçer!

Dilinin Ayarı Yok, Pembe Yalanı Çoktur!

Aynı olayı birlikte yaşarsın o anlatır başka bir roman, sonra gel de sözüne inan! Ufak atsa da lokması civciv boğar! Yay abartılı hikayelere, yaşadığı bir saati bin asır yapıp anlatmaya bayılır! Bir de kendine inandırıcılık katar, palavrasına önden kendi inanır! Sonra Yay’cığım dün gece neredeydin dersin, başlar maceralı bir roman anlatmaya, orada ipler kopar! Ne kadarı gerçek ne kadarı uydurma bilinmez, Yay’a pek güven olmaz!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.