Yay Burcu 2020 Yılı Burç Yorumları

2020’de Yay’ları ve yükselen Yay’ları neler bekliyor? Aşk ve iş hayatında ne gibi gelişmeler olacak? Para durumunda bir değişiklik var mı? Yükselen burcuna ait burç yorumlarını da okumayı unutma!

Yay Burcu Yıllık Yorumu

Yeni yıla 3 Ocak tarihinde burcuna geçecek olan savaş ve mücadele gezegeni Mars ile hızlı bir giriş yapıyorsun. Zaten yüksek olan enerjin Mars sayesinde daha da yükselecek. Kendini her zamankinden daha girişken, daha atak, daha cesur hissedebilir, aklına koyduğun konularda hiç korkmadan harekete geçebilirsin. Ancak, Mars’ın etkisine fazla kapılıp, düşünmeden hareket etmen daha sonra sorunlara neden olabilir. Temkinli hareket etmende fayda var.

10 Ocak tarihinde Yengeç burcunda gerçekleşecek olan halkalı Ay tutulması finansal konulardaki endişelerini ön plana çıkarabilir. Hem kendini hem sevdiklerini maddi açıdan güvence altına almak isteyebilirsin. Eşinin, iş birliği içinde olduğun kişilerin ya da partnerinin gelirlerindeki iniş çıkışlar, içindeki endişeyi arttırabilir.

3 Şubat tarihinde Balık burcuna geçecek olan Merkür; aile, yuva ve aidiyetlerle ilgili kafanın dağılmasına neden olabilir. Üstelik Merkür, 18 Şubat ve 5 Mart tarihleri arasında Balık burcunda retro konumda olacak. Retro Merkür, iş ve aile hayatıyla ilgili konularda detaylara iyice hâkim olmadan harekete geçmemen ve diline hâkim olman konusunda seni uyarıyor. Yanlış anlaşılmalar hem üstlerin hem de aile bireylerin ile çatışmalara ve sorunlara yol açabilir.

3 Nisan tarihinde karşıt burcun İkizler’e geçip, 7 Ağustos’a kadar burada kalacak olan aşk ve ilişkiler gezegeni Venüs, uzun vadeli ilişkiler ve evlilik konularında şansını açabilir. Eğer bir ilişkin varsa, partnerinle her zamankinden daha iyi iletişim kurabilir, birbirinizi çok iyi anladığınızı hissedebilirsin. Eğer ilişkin yoksa, hayatına senin gibi entelektüel, eğlenceli, iletişim yönü güçlü biri girebilir. Ancak, Venüs, 14 Mayıs ve 26 Haziran arasında geri harekette olacak. Yani bu dönemde ilişkiler konusunda gerçekten dikkatli olman gerekiyor. Bu zaman diliminde başlayacağın bir ilişki uzun süreli olmayabilir. Mevcut ilişkin ise yanlış anlaşılmalar ya da sudan sebeplerle bir anda ayrılıkla sonuçlanabilir. Aynı dönemde iletişim gezegeni Merkür de kendi yöneticisi olduğu İkizler burcunda yer alacağı için, ağızdan çıkan sözlere çok dikkat etmen gerekiyor.

13 Mayıs tarihinde Balık burcuna geçiş yapacak olan Mars ev hayatındaki gerilimi arttırabilir ve bu gerilim hem iş hayatına hem de ikili ilişkilerine yansıyabilir. Öfkeni kontrol etmeli, çok ince bir çizgi üzerinde yürüdüğünü unutmamalısın.

15 Mayıs tarihinde Oğlak burcunda yani para evinde geri hareketine başlayacak olan burç yöneticin Jüpiter, biraz soluklanıp frene basmanın daha iyi olabileceğine işaret ediyor. Sadece şansına güvenerek hareket etmemeli, harcamalarını biraz dengede tutmalısın. Beklemediğin kayıplar yaşayabilirsin. Retro dönemi 14 Eylül’e kadar sürecek.

5 Haziran tarihinde burcunda gerçekleşecek halkalı Ay tutulmasının hayatında yeni değişikliklere gebe olduğunu söylemek mümkün. Maddi ve manevi alanlarda güvenlik arayışın devam ediyor. Yakın çevre, kardeş ve akrabalarınla ilgili alman gereken yeni sorumluluklar olabilir.

21 Haziran tarihinde Yengeç’te gerçekleşecek Tam Güneş Tutulması, yine sene başında olduğu gibi finansal konuları ön plana çıkarıyor. Bu dönemde yeni bir krediye başvurman, miras, vergi, sigorta gibi konularda hareketlenmeler olabilir. Ancak yine de güvenliği tehlikeye atacak miktarda borç vermemeli, temkinli davranmalısın. Ayrıca uzun süredir devam eden bir alacak-verecek meselesi sona erebilir ve seni biraz rahatlatabilir.

5 Temmuz’da Oğlak burcunda gerçekleşecek olan halkalı Ay Tutulması ise yine finansal alandaki endişelerini vurgulamaya devam ediyor. Gelir ve gider dengeni sağlamakta zorlanabilir, maddi konularda daha fazla sorumluluk yüklenmek zorunda kalabilirsin. Ancak, bütün sene boyunca Oğlak burcunda yani para evinde kalacak olan Jüpiter, sana temkinli olmakla beraber çok da endişelenmemeni söylüyor. Har vurup harman savurmaktan kaçınmalısın. Yine de bu sene finansal konularda genel olarak şansının açık olduğunu da bilmelisin. Tabii yukarıda belirttiğimiz gezegen gerilemelerini dikkate alman da çok önemli.

14 Eylül tarihinde Oğlak burcunda düz harekete başlayacak olan Jüpiter, Mayıs ayında yaşadığın duraklama döneminden sonra finansal konularda tekrar kendine güveninin gelmesini sağlayacak. Gelir kaynakların hakkında endişelerin azalacak ve yeni girişimler yapmak için kendini hazır hissedeceksin.

15 Ekim’de iletişim gezegeni Merkür, bu kez Akrep burcunda retro hareketine başlayacak. Bu dönemde bilinç altında bir karmaşa yaşayabilir, dış dünyadan kendini soyutlayıp, içe dönmek isteyebilirsin. Sosyalleşmek için çok uygun bir zaman diliminde olmayacağını söyleyebiliriz. Bu sırada senden gizli tutulan bazı konuları öğrenebilir, gizli düşmanlarını ortaya çıkarabilirsin. Aynı zamanda senin de bazı sırlarının ortaya dökülmesi mümkün.

22 Kasım – 21 Aralık tarihleri arasında burcunda kalacak olan Güneş, enerjini iki katına çıkarırken, iyimserliğini ve özgüvenini de artıracak. Kendini gösterebileceğin ve hedeflerine emin adımlarla ilerleyebileceğin bir aylık bir döneme giriyorsun.

30 Kasım tarihinde İkizler burcunda gerçekleşecek olan halkalı Ay tutulması, yine ikili ilişkiler temalarını ön plana çıkarıyor olacak. Mevcut bir ilişkin varsa, tamam yada devam kararını aldığın bir dönem olabilir. Eğer ilişkin yoksa, hayatını paylaşacağın kişiyi bu süreçte bulma olasılığın var.

2 Aralık’ta burcuna geçecek ve 20 Aralık tarihine kadar burada kalacak olan iletişim gezegeni Merkür, iletişim yeteneğini artırdığı gibi, kendini daha özgüvenli ve rahat bir şekilde ifade etmene de izin verecek. Yeni keşifler yapmak, yeni yerler görmek ve yeni şeyler öğrenmek için ideal bir döneme giriyorsun. Uzun süredir beklediğin bir eğitim fırsatına kavuşabilir, pozitif bakış açın ve konuşmalarınla herkesi motive edebilirsin.

14 Aralık tarihinde ise bu sefer kendi burcunda bir tam Güneş tutulması yaşanacak. Bu tutulma sana tüm senenin muhasebesini yaptırırken, hayatında geçmişte bırakmak istediğin konuları ve kişileri belirlemeni, kendine yeni hedefler koymanı ve yeni bir enerjiyle harekete geçmeni sağlayabilir.

15 Aralık’ta burcuna geçiş yapacak ve yılı senin burcunda tamamlayacak olan aşk ve güzellik gezegeni Venüs, enerjin, dinamikliğin ve pozitif bakış açın ile herkesin hayranlığını kazanabileceğine işaret ediyor. Bu dönemde yabancılarla ilişkiler sana şans ve yeni fırsatlar getirebilir. Hayatında kimse yoksa, farklı kültürlerden biriyle ya da yurt dışı bağlantılı biriyle yeni bir aşka yelken açabilirsin.

Yılın son gökyüzü hareketi ise 19 Aralık’ta Kova burcuna geçecek olan Jüpiter olacak. Hayatında yeni fırsatlar ve gelişmelerle karşılaşabileceğin, yakın çevren, kardeşlerin ve kuzenlerinden büyük destek görebileceğin bir döneme giriyorsun. Kendini geliştirmeni sağlayacak, ufkunu açacak, sana rehberlik edecek, bilgili ve entelektüel kişilerle tanışabilirsin. Eğitimle ilgili de şansın açılabilir. Bu tarihten itibaren iş ya da eğitim amaçlı çok sayıda kısa yolculuk yapabilirsin. Ayrıca yeni bir yabancı dil öğrenmek istiyorsan tam sırası.

2020 yılında her şey gönlünce olsun… Mutlu yıllar…

ilk yorum

Bir Yorum Bırakın
  1. Merhaba
    Yorumlarınız cok güzeldi.
    İnşallah güzel ön görüleriniz gerçekleşir.
    detaylı doğum haritası yorumu yapıyormusunuz. Ücreti nedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir