Yay Burçlarının Ölmeden Önce Yapması Gerekenler

Herkesin “Hayatı doya doya yaşamalıyım.” dediği anlar olmuştur. Gel gör ki zamansızlıktan, tembellikten veya hayatın koşuşturmacasından ötürü tecrübe etmediği çok sayıda deneyim olmuştur. Ateş grubunun enerjik burçları olan Yaylar, sosyal yaşamıyla dikkat çeker. Hayatın güzel yönlerini ıskalamamaya çalışırlar. Ölmeden önce onların da yapmak isteyeceği sıra dışı aktiviteler vardır. Fikir edinmek adına aşağıdaki listeyi bir gözen geçirip harekete geçseler hiç de fena olmaz

Sualtı Dalışı

Doğayla bütünleşen sporlardan ayrı bir huzur duyan Yaylar, tüplü sualtı dalışını sevecektir. Başlarda biraz ürkütücü gelse de zamanla alışılan bir aktivitedir. Masmavi denizin dibine indikçe bilinmezliğin keşfinden büyülenecekler. Tertemiz suyun berraklığında başka hayatlara tanıklık etmek onları heyecanlandıracaktır. Bu eşsiz dünyanın görsel zenginliğini fotoğraf karelerine bile aktarabilirler. Dalış hocalarının eşliğinde yapılacak bu zevkli sporu deneyimledikten sonra çok keyif alacaklardır.

Göbeklitepe Turu

Son yılların en büyük arkeolojik keşfi olarak gösterilen bu tapınak, tarihin başlangıç noktası olarak kabul ediliyor. Dünyanın dört bir yanında yankı uyandıran Göbekli Tepe Tapınağı farklı coğrafyalardan turist çekiyor. Tarihe ve eski kültürlere ilgisi olan Yay burçları, insanlığın bu en eski yapısına hayran kalacaktır. Binlerce asır önceki medeniyetlerin kalıntıları ne kadar eski olursa gizemi ve etkileyiciliği artacaktır.

Kan Bağışı

Zodyak’ın en iyi niyetli ve yardımsever burçlarındandır Yaylar. İçinde kötü niyet beslemez, kıskançlık veya ego kırıntısı bulunmaz. İyimser kimyasından ötürü yaşama dört elle bağlıdır. Hayatın, kendisi kadar başkalarının da yaşaması gereken bir cennet olduğunu düşünür. Kan bağışıyla başka canların yaşama tutunuşuna destek olmak, paha biçilemez bir fedakarlıktır.  Bu iyiliğin verdiği mutluluğun yanı sıra sağlığın kıymetini de anlayacaklardır.

Yamaç Paraşütü

En atletik burçlardan olan Yaylar adrenalini yüksek sporları daha çok severler.  Herkesin cesaret edemeyeceği aktivitelere balıklama atlarlar. Riske düşkün olup cesaretleriyle parmak ısırtırlar. Rutin bir yaşamdan haz alamayan bu kişiler, yamaç paraşütüyle eğlencenin zirvesini tadacaktır. Yeryüzünün semalarında yükselirken hayattayken iyi ki bunu da deneyimledim diyeceklerdir. Hatta bir kereyle sınırlı kalmayıp sık sık uçmak isteyeceklerdir.

İbadethane Gezisi

İçinde felsefe ve mistizm barındıran öğeler Yay burçlarının ilgisini çeker. Dinlerin inanç kısmından ziyade tasavvuf yönünden etkilenir. Dolayısıyla her dine özgü ibadethaneleri gezmek eşsiz bir turistik ziyarettir onlar için. Hayattayken cami, kilise, sinagog ziyareti yapabilirler. Tarih, sanat ve inanç turizminin iç içe geçtiği bu muhteşem yapılar onları büyüleyecektir. Ziyaret sırasında geçmiş medeniyetlerin iklimini de buram buram hissedeceklerdir.

Fidan Dikimi

Zodyak’ta doğaya en düşkün burçları arasında yer alırlar. Çocukluğundan beri ekolojist bir yönü vardır be çevreyi korumaya özen gösterir. Ormanın içinde zaman geçirmek onlara tarifsiz bir huzur verir. Binalar arasında kaybolmuş, havası temiz olmayan kentler ruhlarını daraltır. Çevre bilinci çok gelişmiş insanlar olarak doğaya hep bir şeyler katmaya çalışırlar. Hayattayken fidan dikimi gerçekleştirerek insanlığa ve diğer canlılara bir katkıda bulunmuş olurlar.

Rio Karnavalı Katılımı

Ateş burcunun en pozitif kişileri olarak Yayları gösterebiliriz. İçleri kıpır kıpır olduğu için her an eğlenmeye ve dans etmeye hazırdırlar. Dünyaca ünlü Rio Karnavalı tüm Yay burçlarının katılmaya can atacağı bir etkinliktir. Ölmeden önce muhakkak bu eğlenceli organizasyona gitmeliler. Farklı ülkelerden çok sayıda turistin katıldığı etkinlik, hayat boyu gülümseyerek anımsayacakları bir hatıra olacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.