Yay Burçlarının Hayatını Kolaylaştıracak 5 Mobil Uygulama

Bir Yayı Yay yapan özellikleri neler? Enerjisi mi, girişkenliği mi, maceraperestliği mi, seyahatseverliği mi? Biliyoruz ki yanıt bunların hepsi! Onlar özgürce at koşturup, dilediği gibi gezebilmek için bu dünyaya gelmiş sanki. Hayatları tüm bu özellikler ekseninde şekilleniyor tabii. Akıllı telefonlarındaki uygulamalarına bir göz atsan görürsün, bahsettiğimiz özelliklere bire bir örtüşür hepsi. Peki onların hayatını kolaylaştıracak mobil uygulamalar hangileri? Yeni yazımıza göz atman yeterli.

CityMaps2Go

İlk önerimiz Yaylara seyahat edecekleri yerleri henüz görmeden detaylı bir şekilde inceleme olanağı sunan CityMaps2Go. Seyahat edilecek şehrin haritasını telefonlarına indirebilir, kendilerine rotalar oluşturabilir ve uğramak istedikleri yerleri işaretleyebilirler. Üstelik uygulamayı kullanmak için internet bağlantısının olması da şart değil. Seyahat uygulamaları arasında en iyilerden biri olarak kabul edilen CityMaps2Go’yu Yaylar, en ıssız yerlerde bile gönül rahatlığıyla kullanabilir.

XE Currency

En faydalı seyahat uygulamalarından biri olarak gösterilen XE Currency’nin en önemli özelliği, güncel olarak uluslararası para birimlerini dönüştürebilmesi. Özellikle yurt dışı seyahatlerinde Yayların bir anlık hevesle gözüne kestirdiği bir kıyafetin karşılığının ne olduğunu kasaya gitmeden kontrol etmesi, cüzdanlarını bir hayli rahatlatabilir. “Euro en son ne kadar olmuştu, TL’yi kaçla çarpmak gerekiyordu” gibi sorular da uygulama sayesinde saniyeler içerisinde yanıtını bulabilir.

Google Translate

Yaylar oldum olası gidilmedik yerlere gitmeyi, farklı kültürleri tanımayı ve farklı insanlarla tanışmayı görevi kabul eder. Yabancı bir ülkede dilini bilmediği kimselerle tanışmak istediğinde ise imdadına Google Translate yetişebilir. Anlamsız gözlerle baktığı yabancı dildeki bir metnin fotoğrafını çekerek, çevirisine ulaşabilme avantajı da cabası! Hoş, her zaman karşılarına anlamlı cümleler çıkmayabilir ama Yaylar kıvrak zekasıyla parçaları doğru yerleştirmeyi bilir.

Lightroom

Yaylara göre gezip görmek kadar fotoğraflarla anıları biriktirmek de bir o kadar önemli. Ancak kimi ayrıntılar var ki fotoğrafta en güzel manzaraların büyüsü yansıtmayabilir. Bu noktada en büyük yardımcıları olarak Adobe’un fotoğraf düzenleme uygulaması Lightroom, en küçük ayrıntıyı bile manuel olarak düzenleme imkanı sunabilir. Sonrası malum, Instagram’da beğeniler ardı ardına gelir.

Trip Advisor

Yayların telefonlarında mutlaka olması gereken uygulamalardan bir diğeri de Trip Advisor. Uygulama, turist olarak gidilen bir yerde “Nerede yemek yenmeli, nerede ne içilmeli, nereleri gezmeli” sorularının yanıtını verebilir. Böylece Yaylar da yorumlara şöyle bir göz gezdirir, kararını şıp diye verir. Trip Advisor’un sundukları sadece seyahat edilen bölgelerle sınırlı değil tabii, Yaylar her nerede yaşıyorsa oralardaki hemen her işletme için de neler denmiş hepsini kolayca öğrenir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.