Yay Burçlarının Anlaşamadığı İnsan Türleri!

Ateş grubunun sempatikliği ve çocuksu kişiliğiyle öne çıkan Yay burçları, genel olarak sevilen insanlardır. İçindeki pozitif enerjiden olsa gerek bulundukları ortamları şenlendirirler. Zodyak’ta her burcun olduğu gibi onun da benimseyemediği davranış kalıpları vardır. İyimser kişiliklerine karşın tahammül edemediği kişiler olup, bu kişilerle uzun süre aynı atmosferi soluyamazlar. İçinden geldiği gibi yaşamayı seven Yay burçlarının anlaşamadığı insan türlerini ve gerekçelerini inceleyelim.

Kinciler

İyi niyetliğiyle bilinen Yay burçları, insanlara karşı derin bir hoşgörü besler. Yapılan kötülükleri, haksızlıkları sineye çeker unuturlar. Kinini besleyen, intikam planları yapan kişilere anlam veremez, böyleleriyle anlaşamazlar. Bu tarz hislerin en fazla kişinin kendisine zarar verdiğini düşünürler. Atılan irili ufaklı kazıklar için intikam yeminleri eden insanlarla dostluk kurması mümkün değildir. Alakasız konular üzerinden sürekli geçmişi hatırlatıp “O bunu böyle yapmıştı”, “Bana böyle davranamaz, bunun hesabını verecek” gibi serzenişte bulunanları itici görürler. Aynı şekilde kini doğrultusunda kendisine ha bire laf sokanlara tahammül edemezler. Yaylar anlayışlı insanlar olmalarına karşın tepesi atarsa karşısındakini alaycı cümlelerle bozabilir.

Asosyal

Yaşamın güzelliklerine aşkla bağlı olan Yaylar, en sosyal burçlar arasındadır. Neredeyse her gününü bir aktiviteyle doldurmak isterler. Eve kapanmak onlara göre değildir ve uzun süre bir yerde tıkılıp kalamazlar. Spor, doğa gezileri ile içlerindeki enerjiyi deşarj eder, doğanın keyfini çıkarırlar. Yeni yerlerin keşfiyle ruhlarını beslerler. Konserlerde, festivallerde boy gösterip kurtlarını dökmeye bayılırlar. Asosyal, sıkıcı ve durağan insanlar Yay burçlarını bunaltır. Arkadaş çevrelerini yine kendi gibi insanlar oluşturur. “Takıl bana, hayatını yaşa.” türünde aforizmaları Yay burçlarından duyarsınız. Sık sık “Yok ya çıkıp ne yapacağız, evde takılırız.” gibi yanıtlarla onları kendinizden soğutursunuz.

Kıskançlar

Mütevazı ve iyi niyetli olan bu burçların içinde haset duygulara yer yoktur. Patavatsız oldukları için yeni tanıştığı kişiler, onların kasıtlı davrandığını düşünebilir ancak Yay burçlarını tanıdıkça yanıldıklarını anlarlar. Elinde olmadan kırdığı potlar kötü niyetle söylenmeyen, kazara ağzından çıkan sözlerdir. Kendisiyle barışık olan Yaylar, kıskançlığın her türlüsünü gereksiz bulurlar. Başkasının mutluluğunda gözü kalan, haset kişilere güvenemezler. Kompleksten uzak ve egosuz karakteri, bu tarz zaaflara anlam veremez. Çapkın bir yön olan ve daldan dala konmayı seven Yaylar, ikili ilişkilerinde de kıskanç bir sevgiliyle anlaşamazlar.

Despotlar

Yay burçlarının özgürlüğüne ne kadar düşkün olduğu artık herkesin malumu. Bu durumda kendilerini kısıtlamaya kalkan insanlarla anlaşamazlar. Toplumsal yaşamda herkesin tercihlerine, yaşam biçimine, alışkanlıklarına saygı duyan bir burç olarak despotluğa gelemezler. Dominant karakterli, baskıcı kişilerle uzun süreli bir ilişki yaşaması zordur. Başlarda büyük bir aşkla başlayan birlikteliklerinde, karşı taraftan kısıtlama gelirse ilişki çıkmaza girer, Yaylar umduğunu bulamadığı bu aşktan soğurlar. Sadece ilişkilerde mi? İş yaşamında da despot yöneticilere tahammül etmeleri zordur, onlarla belki çatışmaya girmezler ama çekilmez bir insanla uzun süre çalışamaz ve istifayı basarlar.

Karamsarlar

İçindeki bir adet Polyanna barındıran bu burçlar iyimserlikleriyle etrafındakileri şaşırtır. En kötü hadiselerden bile umut verici dersler çıkarmaya çalışırlar. Hayatın mutsuzlukla geçirilemeyecek kadar değerli ve güzel olduğunu düşünürler. Gülmekten, güldürmeyi severler. Kendisi bu derece pozitif duygularla beslerken negatif ve karamsar insanlara sabır gösteremezler. Sürekli yakınan, felaket tellallığı yapan, geçmişin sıkıntılarını gündeme getiren kişilerden uzaklaşırlar. Mümkün olduğunca kendisi gibi neşeli, iyimser insanlarla zaman geçirirler. Gelecekten umutlu olan Yaylar, sırf bu sebeple bile mutlu yaşarlar.

Takıntılılar

Meseleleri detaylarıyla ele almayan Yaylar, bu anlamda biraz yüzeysel olmakla eleştirilirler. Ne kadar özenli olmaya çalışsalar da bir yerden sonra tekrar işleri salabilirler. Dikkatsiz bakış açılarıyla birçok şeyi gözden kaçırabilirler ancak onlar şeytanın ayrıntıda gizli olduğu fikrini umursamazlar. Titizliği yüzünden işi abartıp, ayrıntılarda boğulan insanlardan daralırlar. Bu tarz tavırlar takıntıları da beraberinde getirdiği için böyle kişileri hastalıklı bulurlar. Her hadiseye bir anlam yüklemeye çalışan, obsesif tavırlara anlam veremezler. Yaylar huzurlu ve gamsız insanlar olarak geçmişe, geleceğe kafa yormadan yaşamayı tercih ederler.

Kuralcılar

Yay burçları güler yüzlü ve barışçıl yapılarına karşın kurallarla yaşamaktan hoşlanmazlar. Yasakların çekiciliğine kendini kaptırıp riske girmekten çekinmezler. Sınırların ve kısıtlamaların olduğu yerde Yaylar için mutsuzluk ve huzursuzluk başlar. Sürekli kurallardan bahseden ya da kendi kurallarını yaratıp dikte eden kişilerle uyuşamazlar. Ev yaşamında temizlik, ev işleri, yemek saatleri konusunda esnek yaşamayı seven Yaylar, bu konularda katı olan biriyle aynı evi paylaşamaz, yaşamını birleştiremez. Çocukluk yıllarından itibaren disiplin ve kontrollü yaşam kavramından hoşlanmazlar.

Samimiyetsizler

Şeffaf bir kişiliği olan Yaylar, toplum içinde içten davranışlarıyla öne çıkarlar.  Maskelerle gezmek onların kişiliğiyle örtüşmez. Çıkarcı olmadıkları için stratejik davranma gereği duymazlar. Menfaatleri doğrultusunda hareket eden, politik yaklaşımlı insanlardan haz etmezler. Samimiyetsiz bulduğu veya arkasından iş çevirdiğini öğrendiği kişilerden uzaklaşırlar. İlişkilerini planları doğrultusunda kurgulayan sinsi insanlara antipati duyarlar. Onlar ne kadar samimiyetsizse Yay burçları da bir o kadar açık sözlüdür. Tasvip etmediği davranışları lafı dolandırmadan yüzüne karşı ifade ederler. Bu tavır, Ateş burçlarının ortak özelliğidir.

Cesaretsizler

Fazla risk almayı seven bu burçlardan zaman zaman çılgın insanlar çıkabilir. Tek düze ve heyecan vermeyen yaşam tarzı ve aktiviteler Yay burçlarına göre değildir. Sınırları zorlayan karakteri, her alanda kendini gösterir. Sporda yamaç paraşütü, dağcılık gibi tehlikeli sporlardan zevk alırlar. İş yaşamında riskli yatırımlardan çekinmez, elini taşın altına koyarlar. Şanslı niteliklerinden ötürü giriştikleri işlerde başarılı olurlar. Haliyle korkak, cesaret yoksunu insanlarla anlaşamazlar. Kendini her anlamda garantiye alıp, tek düze bir yaşamı umut veren hayallere tercih edenler onlara itici gelir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir