Yay Burçları İçin Yaza Özel Aktivite Önerileri

Yaz mevsimi getirdiği tüm güzelliklerle sürerken herkes zevkine uygun mevsim etkinliklerine yöneliyor. Hareketli ve neşeli kişiliği ile bilinen Yay burçları da aktivite arayışına girmiş bulunuyor. İşte çılgın Yayların zevkine uygun eğlenceli yaz aktiviteleri:

Yamaç paraşütü

Bu sıra dışı doğa sporunu uygulamanın herkesin cesaret edebileceği bir şey olduğu söylenemez. Ne de olsa yüksek dozda adrenalin ve bir miktar risk içeriyor. Ancak adrenalin düşkünlüğü ve risk almaktan korkmamak Yayların kişiliğinin bir parçası olduğuna göre yamaç paraşütü tam onlara göre bir aktivite denilebilir. Gökyüzünün sonsuzluğundan aşağı süzülmek kendilerini her zaman heves ettikleri kuşlar kadar özgür hissettirecektir. Yerden metrelerce yüksekteyken kendilerini hayran oldukları süper kahramanların yerine koymaları işten bile değildir. Yaz aylarında turistik bölgelerde oldukça popüler olan yamaç paraşütü Yayların yıllarca unutamayacakları hatta bağımlısı olabilecekleri hobiler arasında yer alabilir.

Müzik festivalleri

Herkesin zevkine hitap eden bir müzik tarzı vardır. Yaşamımızda ihtiyaç duyduğumuz oranda müzikten besleniriz ancak bazı burçlar için müzik bir tutkudur. Hayatın renkliliğini anımsatan müzik, Yay burçlarının enerjisini daha kolay harekete geçirmesini sağlar. Özellikle canlı müziklerden hoşlanan Yaylar, müzik festivallerine katılarak tatil günlerini renklendirebilirler. Mevsimin en popüler aktiviteleri arasında yer alan, sohbet ve dansın doğa ortamında buluştuğu bu etkinlikler, açık havada konaklamayı seven Yaylar için biçilmiş kaftandır.

Bisiklet gezisi

Gösterişe meraklı olmayıp sadece içinden geldiği gibi yaşamak isteyen Yaylar, otomobilden ziyade bisikletlere ilgi duyarlar.  Bedenin tamamının aktif olarak çalıştığı bu doğa dostu araçların kullanımı günümüzde giderek yaygınlaşıyor. Hatta bisiklet sürücüleri o kadar arttı ki, bu aktivite ile ilgili kulüpler açılıp etkinlikler organize ediliyor. Belediyeler de talepler üzerine bisiklet yolları açarak bisiklet severleri memnun etmeye çalışıyor. Yay burçları için enfes bir aktivite aracı olan bisikletlerle, şehir içinde olduğu gibi doğada da gezilebilir. Bisiklet, Yaylar için sadece hobi amaçlı olarak değil, ulaşım için de her daim kullanılabilecek bir araçtır.

Doğa yürüyüşü

Tabiatın güzelliğinin farkında bir burç olan Yaylar içinde doğanın olduğu her etkinlikten keyif alırlar. Tur firmalarıyla yapabilecekleri trekking aktiviteleri için her köşesi ayrı bir cennet olan Anadolu coğrafyası ideal bir ortam oluşturur. Temiz havayı soluyarak hem gezdikleri alanları keşfeder hem de spor yaparak beden sağlıklarını korurlar. Ormanlardaki envai çeşit bitkinin kokularıyla piknik yaparken doğanın tüm nimetlerinden de faydalanmaktan geri kalmazlar. Yiyecek, su, enerji içeceği, ilaç, fotoğraf makinesi, ayakkabı ve giysilerini sırt çantalarına yerleştirdikleri anda her türlü maceraya hazırdırlar. İnsanlarla iç içe olmaktan keyif alan Yayları, diğer macera tutkunlarıyla bir araya gelerek dağ tepe keşfetmek çok mutlu edecektir.

Fotoğraf çekmek

Yaylar için fotoğraf çekerek anı yakalamak her zaman keyif alacakları bir hobidir. Farklı mekanlarda yapacakları çekimlerle birbirinden hoş kareler ortaya çıkarabilirler. Uzman eğitmen kadrolarından oluşan fotoğraf kurslarına kayıt olarak, kendilerini bu konuda geliştirmek de onları mutlu edebilir. Sınır tanımayan coşkulu yapıları, yaşamda ilgilerini çeken her nesne ve canlıyı konu edinerek ortaya eşsiz kareler çıkarmaları sağlar. Kendilerini bu yola adadıkları takdirde, ilerde kişisel sergilerini açmaları işten bile değildir.

İbadethane turu

Dinlere, felsefeye, mistizme büyük ilgi duyan Yaylar için ibadethaneleri gezmek son derece ilgi çekici bir aktivite olabilir. Her dinin kendine özgü kuralları çerçevesinde yapılacak ziyaretler, Yayların farklı kültürlerden hoşlanan yapılarını tatmin etmeyi başaracaktır. Bayram tatillerinde Ayasofya, Sultanahmet, Selimiye gibi camileri gezerek, bu mekanların tarihi dokularına birinci elden tanık olmak, Yaylara zamanda ve inanç dünyasında yolculuk ettiklerini hissettirebilir. Türklerin eski dinlerinden olan Maniheizmden izler taşıyan Orta Asya’daki kurganları da bu aktivite kapsamında ziyaret programına alınabilir.

Tarihi mekanlar gezisi

Asırlarca sayısız medeniyete ev sahipliği yapan Anadolu’nun her bölgesi farklı dönemlerde inşa edilmiş tarihi yapılar içeriyor.  Antik çağlardan Osmanlı Dönemine kadar uzanan sayısız mimari harikası tarihi eserlerden bir kısmı Unesco’nun koruması altında bulunuyor. Kültür ve tarih turizmine meraklı olan Yay burçları için tarihi mekân ziyaretleri eşsiz bir gezi niteliği taşıyabilir. İstanbul’dan başlayarak İzmir, Edirne, Bursa, Mardin, Kars, Trabzon gibi illerde büyüleyici eserleri ziyaret etmekten büyük keyif alabilirler. Ayrıca bu mekanlardaki tarihi ve turistik restoranlarda yöre mutfağını yansıtan lezzetli yemekleri tatmak da onları çok mutlu edebilir.

Dans kursu

İçi her daim kıpır kıpır olan Yaylar için dans mükemmel bir deşarj aracıdır. Birçok dans türünü içeren kurslarda her yaştan grupları görmek mümkündür. Salsa, bachata, Cha cha cha, merengue gibi hareketli Latin dansları son yılların en revaçta olan dans kurslarını oluşturuyor. Bu kurslarda düzenlen yarışmalar ve gösteriler katılımcıları daha da motive ediyor. Hem beden sağlığı hem de ruh sağlığı için birebir olan bu kurslar, yabancı kültürler hakkında da bilgi veriyor. Sıcak coğrafyaların sıcak kültürlerini daha yakından tanıma şansı yaratan kurslarda Yay burçları yeni insanlarla tanışabilir, bu kişilerle birlikte başka aktiviteler de gerçekleştirebilirler.

Yüzme ve dalış

Bu mevsimde nerdeyse her burcun genel hobisi olan yüzme Yay burçlarının da zevkine hitap ediyor. Yaz mevsiminin sıcak ve kurak geçtiği, üç tarafı denizlerle kaplı olan ülkemizde çok sayıda yaz turizmi merkezi bulunuyor. Tatile çıkma fırsatı bulamayan Yaylar hafta sonları yüzme salonlarına ve otellerin havuzlarına koşabilir ve bu sayede bol miktarda kalori yakmayı da başarabilirler. Ne de olsa uzmanlar selülitlerden kurtulmada yüzme sporunun çok etkili olduğunu vurguluyorlar. Ayrıca macera seven Yay burçları dalış eğitimleri alarak su altının eşsiz dünyasını keşfedebilir, dalış kulüplerine üye olup, ekip halinde çeşitli organizasyonlara katılabilirler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.