Yatakta Söylenmemesi Gereken Sözler Hangi Burcun Ağzından Düşmüyor?

Beraber olduğunuz kişiyle sizi bir arada tutan en önemli şey nedir? Saygı, güven, sevgi, sadakat, ten uyumu? Hepsinin birbiriyle bağlantılı olduğu aşikar bir durum. Fakat soruyu farklı bir açıdan ele aldığımızda konunun biraz daha aydınlanacağını sanıyoruz: Sevişemediğiniz biriyle birlikte olabilir misiniz? Bir adım daha öteye gidersek, ilişkinizdeki cinsel problemleri konuşamadığınız bir insanla ne kadar sağlıklı bir iletişim kurabilirsiniz ya da en fazla kaç gün aynı yatağı paylaşabilirsiniz?

Konumuzun temeli de tam burada başlıyor. İlişkilerde bu kadar önemli bir yer taşıyan bir kavramın, günlük konuşmalarımızda yerinin olması. Bilinçaltında yatması, dışa vurulmaması. Dile dökülmesi halinde ayıp olarak algılanması; mahalle baskısı, yetiştirilme tarzı derken problemlerle dolu bir cinsel hayatın ilişkilere yansıması. Tabii bir de istisnalar var, ayarı kaçırıp çenesine hakim olamayanlar, patavatsızlıkta sınır tanımayıp ağzından çıkanı kulağı duymayanlar. Sözümüz sizlere düşünmeden konuşma konusunda doktora yapmış sevgili Yaylar ve Koçlar! Hazır mıyız?

Cinsellik hakkında konuşabildiğiniz için öncelikle tebrik ediyor, başarılarınızın devamını diliyoruz. Ancak ne yazık ki açık sözlülüğünüz cinsel hayatınızdaki sorunları çözmüyor, mutlu bir ilişkinin kapılarını sonsuza kadar açmıyor. Aksine Dimyat’a pirince gideceğim derken eldeki bulgurdan ediyor. Siz bir şeyleri düzeltmeye çalışma derdinde bile olsanız ağzınızdan çıkan sözler tam tersini iddia ediyor. Daha ön sevişme sırasında karşı tarafın gururu göz açıp kapayana kadar yerle bir oluyor.

Peki ama nasıl? Çünkü adabımuaşeretten bihaber yaşayan bu arkadaşlar, performans, görüntü, bakım, hijyen gibi cinsel konularda konuşurken doğru kelimeleri seçemiyor. Akıllarına ilk gelen cümleyi filtreden geçirmeden söylüyor, belki durumun farkına bile varamıyor. Rahatsız olduğu konularda ılımlı bir tavır takınmak, karşısındaki insanın öz güvenini kırmamak aklının ucundan bile geçmiyor. Birlikte olduğu kişi sırtını döndüğünde ise bir süre daha durumun akıbetinde olamıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir