Yatak Odası Seçimini Burcunun Yönlendirmesine İzin Ver!

Evinizin en önemli köşesi olan yatak odasını dekore ederken mutlaka burcunun karakteristik özelliklerinden yararlanmalısın. Böylece rahat ve huzurlu bir dinlenme ortamını kendine göre belirlemiş olursun. Sonra gelsin rahat uyku! “Peki, burcumun bir sürü özelliği var hangisini seçmeli miyim?” diyorsan, işte senin için hazırladığımız burçlara göre yatak odası seçimleri.

Canlı Renkleriyle Koç Kadını

Koç burcuna ilk defa kırmızı önermiyoruz. Çünkü yatak odasında kırmızı renk huzurdan çok öfkeyi getirebilir. Koç burcu kadınına her zaman güzel ve uğurlu gelen bu muhteşem renk yerine canlı pembeleri, pastel yeşilleri öneriyoruz. Pratiklik ve fonksiyonelliğe önem veren Koç kadınları yatak odasında ayağına dolanan hiçbir şey olmasını istemez. Onlar için yataklarının konforlu olması ve fazla eşya yerine sevdikleri eşyaların olması yeterli.

Doğa Düşkünü Boğa

Boğa burcu kadınları doğayı bu kadar severken yatak odalarına ahşaptan başka bir materyal önermek olmazdı tabii. Dayanıklı ve kalite ürünlere değer veren Boğa kadınının yatak odası cevizden yapılmalıdır. Hatta ahşaba o kadar düşkündürler ki odanın tamamını tahtadan döşenmiş gibi duvar kağıdı yaptırabilirler. Boğa kadınlarına yatak odalarında fazla ışık yerine mumlarla ya da abajurla aydınlatma öneriyoruz.

Pembe ve Mavi Tonlarında İkizler

Çeşitlilik düşkünü İkizler kadınına ilk bakışta karmaşık görünen fakat detayların ayrıntıda gizli olduğu bir yatak odası öneriyoruz. Neden mi? Tabii ki sıkılmasınlar diye. Duvarda mutlaka geometrik şekilleri olan bir duvar kağıdı yaptırmalılar. Dengeli dursun diye de diğer her mobilya sade tonlarında da olmamalı onlarda da mümkün olduğunca geometrik şekiller olmalı. Başka bir burç için fazla olan bu detaylar İkizler burcu kadını için çok doğru bir seçim olacaktır.

Huzurlu Yengeç Burcu

Yengeç burcu kadınının vazgeçilmezi olan huzur mutlaka yatak odalarına da yansımalı. Bu his için mavinin her tonunda ve yeşilin açık tonlarından yaralanmalı Yengeç kadınları. Özellikle duvar rengini soft renklerden tercih etmelerini önerdiğimiz Yengeçler gelenekselliği yatak odalarına da yansıtarak yatak, iki komodin ve duvarda tablodan vazgeçmezler.

Lüks İçinde Aslan Kadını

Lüksüne düşkün Aslan burcu kadını kendine çok değer verdiği için en rahat edeceği mekanda da lüks ve ihtişamlı seçimler yapar. Kocaman bir yatak başlığı, ışıl ışıl bir avize ve pirinçten tasarlanmış bir yatak. Hepsi Aslan kadının görkemi için az bile. Odalarının da mümkün olduğunca büyük olmasına önem veren Aslan burcu oda renklerinde altın tonlarından vazgeçmemeli.

Minimal Başak Burcu

Alçak gönüllü, düzenli ve sadeliğe aşık Başak burcu kadını yatak odası seçiminde de detaylara önem verir ve gösterişsiz bir seçim yapar. Odanın renkleri beyaz ve açık gri tonlarında olursa huzuruna huzur katar. Duvarda büyük tablolar ya da resimler yerine onların önem verdikleri bir tablo Başak burcu kadını için yeterlidir. Klasik komodin yerine çekmecesiz sehpaları tercih etmek onları daha çok mutlu eder.

Tablo Detayları ile Terazi Burcu

Sanat sever Terazi kadını için yatak odası bile bir sergi alanıdır. Beyaz tonları huzur isteyen Terazi burcu kadını için doğru bir seçim olur. Tablolarının çerçevelerini ise siyah renk seçmeleri beyaz ile siyahın dengesinin mükemmel bir yansıması olur. Terazi kadınları bazen kararsız oldukları için her iki tarafa da aynı lambayı seçmek yerine farklı model seçerek kendilerini daha fazla mutlu etmeliler.

Gizemli Akrep Burcu

Bir Akrep kadınının en çok değer verdiği oda olan yatak odası için koyu renkleri seçmelerini öneriyoruz. Koyu yeşil ile açık pembenin birleşiminde detaylar, gizemli bir görünüm içinse duvarı koyu gri tonlarında seçmelerini öneriyoruz. Ayrıca Akrep kadının yatak odasında mutlaka bir ayna bulunmalı.

Gezen Yay Burcu

Destinasyon aşığı Yay burcu kadını yatak odasını seçerken beyaz ve mavinin huzurundan yararlanmalı. Özellikle beyaz tonlarında bir duvar onlar yeterince huzur verecektir. Fakat mutlu olmak için duvara kocaman bir dünya haritası yaptırmalarını öneriyoruz. Böylece akılları her an gezmekte ve farklı kültürleri tanımakta olan Yay burcu her gece yatarken en sevdiği şeye bakarak hayallerini gerçekleştirmek için düşüncelere dalabilir.

Klasikten Şaşmayan Oğlak Burcu

Oğlak kadınları risk almazlar ve geleneksel yatak odası seçimi yaparlar. Bu onların kuralcı yapısından kaynaklanır. Büyük bir yatak başlığı, kocaman bir yatak ve bilindik bir yatak odasında olması gereken ne varsa Oğlak kadının yatak odasında bulunur. Çoğu zaman tablo olarak kendi evlilik resimlerini ya da özel bir resmini tercih etse de arada sırada özel bir tablo da seçebilirler.

Farklı Kova Kadını

Farklı ve sıra dışı olmak onlar için doğal bir yetenek olan Kova burcu kadınları bilindik yatak seçmezler yatak odaları için. Kafes şeklindeki yatakları tercih edebilen Kova burcu kadınların genellikle yatak odalarında kahve tonlarını dekore etmeliler. Alternatif çözümler üretmeye bayılan Kova kadınının bu yatağı seçmesindeki en önemli unsur perdelerin az geldiği anlarda yatak kenarına perde asarak kendi çözümünü üretmesidir.

Hayalperest Balık Kadını

Hayal gücü yüksek Balık kadını huzur veren bir yatak odası planlarlar. Görselliğe çok önem veren Balık burcu yatak odalarında dışarda yatıyormuş izlenimi veren led ışıklı gece duvar panosu yaptırabilirler. Mavi tonları ve kirli sarı renklerinden yaralanmaları önerdiğimiz Balık burcu yatak odasında bu renkler ile şefkatli yanlarını ortaya çıkarabilirler.

Görseller: pinterest

Bir Yorum Bırakın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.