Yaşlanmaya ve Kırışıklara Savaş Açan Bakımlı Burçlar

Burçlar dünyasında herkesin bir takım değerleri ve zaafları vardır. Kimininki ruhsal kimininki fiziksel özelikleri ile ilgilidir. Bununla ilgili bir eksikleri olduğunda tamamlamaya çalışırlar. Özellikle Venüs’ün yönettiği burçlar dış görünüm konusunda daha takıntılı olur ve beğenmedikleri bölgelerine dışarıdan müdahalede bulunurlar. Yaşın ilerlemesiyle birlikte eski diriliğini kaybeden ciltleri ve bedenleri için ne gibi uygulamalar gerekiyorsa yaptırırlar. Gelin, yaşlanmaya ve kırışıklara savaş açan burçlara bir göz atalım.

Kremsiz çıkmayan Teraziler

Güzelliğine, yakışıklılığına önem veren bu burçlar için “kırışıklar” ne itici bir kelimedir. Bu burçlara mensup kişiler yıllar ilerleyince bile hoş ve çekici duruşlarından pek bir şey kaybetmezler. Arada yüzün belli bölgelerinde çizgiler mi çıktı, o zaman hemen ekstra bakım ve müdahalelere başvururlar. Düzenli olarak yüz ve boyun bölgesine nemlendiriciler sürülür. Cilt yağlıysa su bazlı, kuruysa yağlı kremler uygulanır. Vücut için özel losyonlar alınır. Göz çevresine özel anti-aging kremlerine servetler ödenir.

Dermatologların önerilerine kulak veren Teraziler hem ev yapımı hem hazır birçok ürünü kullanır. Yüz yaz-kış güneşi zararlı ışınlarına maruz kaldığı için her mevsim güneş kremlerini sürüp dışarı öyle çıkarlar. Beslenmelerine ve yaşam tarzlarına bazen isteksiz de olsa dikkat etmeye çalışırlar. Düzenli uyku, stressiz yaşam, alkol-sigaradan uzak durma, sebze-meyve ağırlıklı beslenme gibi evrensel önerilere uyarlar. Peki ya estetik? Vücutlarında beğenmedikleri ve kremlerin yetmediği bölgeler varsa neden olmasın derler. Terazi ünlülerinden Julio Iglesias ve Ayşegül Aldinç genç ve fit görüntülerini bedenlerine iyi davranmaya borçlular.

Zamanı umursamayan Aslanlar

İçlerinde öyle bir enerji ve özgüven var ki senelerin geçmesi bile onların istediği şekilde giyinip istediği şekilde yaşamasına engel olamaz. Hayatta oldukları sürece kendinden bahsettirecek kadar havalı ve çekici olurlar. Zaten onları en fazla dinç tutan pozitif ruhları olmuştur. Bakımlarını asla ihmal etmeyen Aslan burçları spor salonlarına düzenli olarak gider ve fit fiziklerini korurlar. Kadınlarda sarkma, selülit, çatlak varsa bunlar sporla itinayla eritilir. Erkekler baklava karınları ve kaslarıyla sahalara çıkarlar. Spor onlar için sıkıcı, angarya bir iş değil aksine eğlenceli bir aktivitedir.

Zaten giysilerin Aslanların üzerlerine yakışmaması gibi bir durum fazla kilo almadıkları sürece söz konusu olmayacaktır. Öyle babaanne-amca giysileriyle asla işleri olmaz. Topukluysa topuklu, mini etekse mini etek istediklerini giyerler. Renkli, dekolteli dar elbiseler havada uçuşur. Erkekler takımlarını giyer, cool güneş gözlüğünü takıp kendilerini canlı ortamlara atarlar. Yılların fiziğinden, enerjisinden, çekiciliğinden bir şey kaybettiremediği Madonna ve Barack Obama bunun en güzel örnekleri değil mi zaten?

Güzellik salonlarının müdavimi Boğalar

Marka, lükse zaafı olan bu burçlar da yukarıdaki burçlar kadar olmasa da genç ve fit kalmayı önemserler. Boğalar zaman zaman tembel olsalar da konu dış görünümse gayet girişken davranabilirler. Hele bir de insanlarla iç içe bir meslek icra ediyorlarsa bedenlerini çok daha fazla önemserler. Venüs’ün yönettiği bir burcun kendini bakımsız bırakması düşünülemezdi zaten. Teknoloji malum pek bir gelişti. Güzellik sektörü de kendi kulvarında ilerledi. Boğa burçlarının da orta yaşa gelince bu salonlara sık sıkı yolu düşebilir. Ciltte öncelikle herhangi bir prüz varsa temizlenir. Kırışıklar çıkmışsa botoks, dolgu, mezoterapi gibi işlemlere başta soğuk bakar ama bir yaştan sonra gerekli olduğuna ikna olurlar.

Kadınları beyaz saçlar çıktığında muhakkak boyatırlar. Sporla fazla araları olmadığı için bölgesel zayıflama sağlayan, yağları eriten uygulamalara yönelirler. Son yıllarda giderek trend olan yeşil çay, chia tohumu, keten tohumu, omega3 gibi gıdaları bolca tüketmeleri beklenebilir. Maddiyatı önemsedikleri ve risk almaktan pek hoşlanmadıkları için estetik gibi pahalı ve risk içeren operasyonları tercih etmezler. Boğa burcu familyasından David Beckham ve Penelope Cruz yirmili yaşlarından bu yana görüntülerinden bir şey kaybetmediğini bu vesileyle hatırlatmış olalım.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.