Yaşlanıyoruz! Hangi Burç Hangi Burca Benzeyecek?

Kimimiz yaşımız seneler geçtikçe ilerlediğini hiç mi hiç kabul etmek istemiyor, yıllardır aynı yaşta hayata devam ediyor kimimiz de yaş almayı olgunlaşma olarak görüyor ve bundan gurur duyuyor. Her burç seneler geçtikçe bambaşka bir hale bürünüyor. Adeta başka burcun özelliklerini taşımaya başlıyor. Peki ya sen yaşlandıkça hangi burca benzeyeceğini biliyor musun?

Bencil Olabilen Koçlar

Canlılığı, hareketi ve mücadeleyi seviyorsun ve yaşın ilerledikçe Terazi’ye benzeyecek, daha dengeli bir yaşama sahip olacaksın. Başkalarından çok kendini düşünüyor, hatta zaman zaman bencil olabiliyorsun fakat olgunlaştıkça çevrendekilerin ihtiyaçlarını, arzularını da fazlasıyla göz önünde bulundurmaya başlayacaksın. Yıllar geçtikçe içsel benliğinle daha fazla iletişimde olacak, kendi isteklerini yerine getirirken sevdiklerini de şu ana göre daha fazla umursamaya başlayacaksın. Tıpkı çevresindekileri sürekli mutlu etmeye çalışan Terazi gibi!

Mantığıyla Hareket Eden Boğalar

Yaşın ilerleyip olgunlaştıkça kendine değil günlük yaşamının yoğunluğuna çok daha fazla öncelik vermeye başlayacaksın fakat bu sırada Akrep gibi sen de kendini tanımaya çalışmaktan vazgeçmeyen, çok daha güçlü ve gözlemci bir yapıya sahip olacaksın. Mantığını ön planla tutarak hayatı yaşarken seneler geçtikçe duygularının sana yön vermesine izin verecek, tam anlamıyla bir Akrep burcu olacaksın.

Değişime Açık İkizler

 

İçinde her ne kadar macerayı seven biri olsa da buna çok düşkünsün diyemeyiz fakat yaşlandıkça tam anlamıyla maceraperest Yaya benzeyeceksin. Yeni insanlarla tanışmayı, onlarla saatler süren sohbetler gerçekleştirmeyi seviyorken yıllar geçtikçe dünya üzerindeki her ülkeye seyahat etmeyi, yerel halka iletişim kurmayı isteyeceksin. Sadece okuyarak değil gezerek de entelektüelliğini geliştirmeyi tercih edecek, farklı fikirlere çok daha açık hale geleceksin.

Kendini İkinci Plana Atan Yengeçler

Çevrendeki insanların mutluluğu ile sen de mutlu oluyor, onların yüzlerini güldürmek için sürekli olarak çaba harcıyorsun. Yaşın ilerledikçe kendi mutluluğunu daha ön planda tutacak ve şu ana göre çok daha iddialı biri olacaksın. Tabii ki sevdiklerinin mutluluğu her zaman senin için değerli olacak fakat kendin için çok daha düşünceli biri hale geleceksin. Tıpkı Oğlak burcu gibi kişisel hedeflerini çok daha net belirleyecek, kendi kaderini çizmek isteyeceksin.

Pohpohlanmak İsteyen Aslanlar

Konu her ne olursa olsun her zaman duygularınla hareket ediyor, neredeyse hiçbir zaman mantığını dinlemiyorsun fakat seneler geçtikçe her şey değişiyor, tipik bir Kova burcu gibi mantığıyla hareket eden biri oluyorsun. Ayrıca kendini de daha rahat bırakacak, sürekli birileriyle yaşamaktan vazgeçip bireyselliğin de tadını çıkarabilecek, egondan uzaklaşacak, yepyeni bir sen olacaksın.

Gerçekçi Başaklar

Fazlasıyla özgüvenli birisin fakat sade, gösterişten uzak takılmayı tercih ediyorsun. Sadece şu an için! Olgunlaştıkça daha çok göze çarpar hale gelecek, özgüvenini katlayacaksın. Şimdilerde hayal kurmak için boş vaktinin olmadığını düşünüyor olabilirsin ama zamanla tam anlamıyla zıddın olan bir Balık gibi çok daha fazla hayal kuracaksın. Ne de olsa yapman gereken bir iş olduğunda onu a’sından z’sine her yönüyle düşünüyor, detaycılığını ve mükemmeliyetçiliğini konuşturarak aslında her yönüyle o işin hayalini kurarak planlama yapıyorsun. Gizliden gizliye sahip olduğun Balık arzularına boyun eğmeye başlayabilirsin.

Herkesi Mutlu Etmeye Çalışan Teraziler

Çevrendeki herkese karşı dünya tatlısı olabilirsin fakat farkında olmasan da içindeki sabır yavaş yavaş tükeniyor. Zaman zaman tıpkı Koç gibi dürtüsel, hatta bencil davranman gerektiğini öğreneceksin. Sevdiklerine karşı öfkeli, kırgın ya da negatif bir duygun olduğu zaman bunu onlara itiraf edebilecek, daha önceden içinde tutarak yaşamanın aslında ne kadar zor ve gereksiz olduğunu anlayacaksın. Herkesle değil sadece seni iyi hissettiren insanlarla yakınlık kurmaya başlayacaksın.

Stratejik Akrepler

İçindeki tutkuyla istediğin her şeyi alabileceğine, çözebileceğine inanıyorsun fakat her konuda bu o kadar kolay değil. Tıpkı bir Boğa gibi zamanla daha keyfine düşkün hale gelecek ama bir yandan da maddi konularda çok daha temkinli ve iyi harcamalar yapacaksın. Ayrıca dış dünyanın sunabileceği sürprizlere açık kalacak, şu anki haline göre çok daha sakin ve soğukkanlı olacaksın. Üstelik bu halinden keyif bile alacaksın!

Dobra Yaylar

İletişim stilini oldukça değiştireceğin kesin! Üstelik zamanla Zodyak’ın iletişim burcu olan İkizler’e benzemeye başlayacak, polemik ve tartışmalarda daha mantıklı davranacak, zamanla fikirlerinin çoğunun yalnızca başkalarıyla tartışarak gelişim gösterebileceğini keşfedeceksin. Rasyonel bakış açınla herkesten fazlasıyla takdir alacağın da kesin 🙂

Kariyerkolik Oğlaklar

Uzun yıllar boyu kariyer odaklı bir hayat yaşadığını çok iyi biliyoruz ancak bu yıllar sonra biraz değişiklik gösterecek ve evinde kalmak, değer verdiğin insanlarla vakit geçirmek için çok daha istekli olacaksın. Yengeç burcu gibi aileni birinci plana alacak, belki de birçok zaman işinin önünde tutacaksın. Evinde huzuru hiçbir yerde bulmak istemeyecek, yuvanı tam anlamıyla hissedeceksin. Zaman içerisinden bunun tadını çıkarmaya başlayacak, aile kavramının senin için çok değiştiğini fark edeceksin.

Muhalif Kovalar

Yaşın ilerledikçe biraz daha duygularını ön plana çıkarmaya başlayacak fakat mantığını da geri bırakmayacaksın. Umursamazlığını eskisi kadar konuşturamadığını fark edecek, tipik bir Aslan burcu gibi zaman zaman duygularınla da kararlar verebileceksin. Arkadaş canlısı ve hayat dolu yapın ile 80 yaşında bile hayata gülümseyerek bakacaksın.

Duygusal Balıklar

Olgunlaştıkça Başak gibi biraz daha detaycı olmaya başlayacak, kafası detaylarla dolu bir hayalperest olacaksın. Duygularına zaman zaman mantığınla yön vermeye başlayabileceğin kesin ama yine de aklın bir karış havada olacak. Fakat bu sırada kılı kırk yarman ile insanların canını sıkabilecek, ama naif, merhametli ve duygusal yanın ile gönüllerini almayı da çok iyi bileceksin.

ilk yorum

Bir Yorum Bırakın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir