Yanlış İnsanı Seçme Konusunda Ustalaşmış Burçlar!

Aşık olduğunda farklı hissediyor insan değil mi? Belki kalbinize söz geçirmek istiyor, belki çaresizce teslim oluyorsunuz. Gözleriniz başkasını görmüyor, her saniyenizi onunla geçirmek istiyorsunuz. Yanına koşarak gidiyor, zamanın hızlı geçmesi için dualar ediyorsunuz. Karşınızdaki insanın bütün eksiklerini görmezden gelip saç telinize kadar her şeyinizi aşık olduğunuz adamın ellerine bırakıyorsunuz. Başınızı omzuna koyuyor, kendinizi hiç olmadığınız kadar güvende hissediyorsunuz. Aslında kafanızda yarattığınız hikayede başrolü oynuyor, aradığınız nitelikleri sözde kahramanınızın omuzlarına yüklüyorsunuz.

Belki Balık burcu insanı gibi aşık olduğunuz insanı Brad Pitt gibi görüyor, gerçeklerden kaçıyor, onun için yapmadığınız fedakarlık kalmıyor, kendinizi kurban ediyorsunuz, dramların en büyüğünü yazıyorsunuz. Belki de merhametli Yengeçler gibi sevgilinizi koruyup kolluyor, anaç tavırlarınızla besliyor, hayal dünyanızda evlilik planları yaparak kendinizi kaptırıyorsunuz. Ya da aşktan gözleri kör olan Akrepler gibi tutkuyu en derinde yaşıyor, kalbinizin kapılarını sonuna kadar açıyorsunuz. Peki sonra neler oluyor?

Zaman geçtikçe zihninizde büyüttüğünüz karakterin aslında yanınızdaki kişi olmadığı anlıyorsunuz. Kurduğunuz hayallerin hepsi birer birer suya düşüyor, e tabii doğal olarak dünyanız başınıza yıkılıyor. Biraz oturup düşündüğünüzde ise bir kez daha yanlış insanı seçtiğiniz gerçeğiyle yüzleşiyorsunuz. Tekrar tekrar aynı hatayı yapıyor, yanlışlarınızdan ders almıyorsunuz. Fakat yapacak bir şey yok. Duygusallıkta sınır tanımayan su grubu burçları gibi davranıyor, kalbinizin sesini sonuna kadar açıyorsunuz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.