Yalnızlığın Kitabını Yazmış Üç Burç!

Kimi markete bile yalnız gitmek istemez, yanında hep bir eş dost arar. Beş dakikalığına kafede oturup arkadaşını beklerken bile içine kasvet dolar. Yalnız kalma fobisi ortaya çıkar. Aslında saydığımız bu örnekleri en güzel Teraziler açıklar. Bir de yalnızlar treninin makinistliğini yapan burçlar var. Kendi yağında kavrulan, kalabalık kelimesini lügatına sokmayanlar. Bakalım neden yalnız kalıyorlar?

Yalnızların Miri Kova Burcu

Yalnızların miri, muhalif ve mesafeli. Kova burcu, tek başına kalmamak için kimseyle çıkar ilişkisi içine girmez. Kendisinden taviz vermez. İlkeleri vardır, prensipleri. Arkadaşlarını sever fakat yanlışa, haksızlığa gelemez. Kimseye amenna demez. Duygusal davranmaz, fikirlerinden asla caymaz. Belki de bu yüzden kalabalık gruplar içinde kendisine pek yer bulamaz. Değerlerinden vazgeçmekten, düşüncelerini çiğnemektense kendisini fil dişi kulesine kapatmayı yeğler. Gururunu ayaklar altına sermez. Etrafına buzdan duvar örer, yalnızlığını kadehlere doldurup içer.

Kalabalığa Karışmayan Başak Burcu

İnce eleyip sık dokuduğundan mıdır, huzur barındırmayan ruhundan mıdır bilinmez, Başakların etrafında çok fazla insan pek görünmez. Zor beğenirler, insan seçerler. Duygularını dile getiremez, eleştirecek bir şey bulmadan rahat edemezler. Zaten pek fazla kalabalık içine de girmezler. Maazallah obsesyonları coşar, ortaya türlü türlü hastalıklar ortaya çıkar. Titiz Başak, kendini hem bir adım geride tutar. Tabii her şeyin bu kadar farkında olunca olaylara da realist bir bakış açısıyla bakar, öz eleştirisini de yapar.

Taviz Vermeyen Oğlak Burcu

Her ortama girmez, yanına yakışmayan insanla şuradan şuraya gitmez. Saygınlığını önemser, kurallarını teker teker çeker. Her daim planlı davranır, ağır başlı tutarlıdır. Kendisine uyum sağlayabilen insanları hayatına alır, zorluk çıkanları geldikleri gibi evlerine kargolatır. Acımasızdır, tükürdüğünü yaladığı henüz görülmemiştir. Hırslıdır, inatçıdır. Hedefe giden yolda ne arkadaş dinler ne dost. Gözü herkesten karadır. Kovalar ve Başaklar kadar olmasa da yalnızlığa bir hayli alışmıştır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.