Ya Hep Ya Hiç! Dibini Görmeden Duramayan Burçlar

Herkes giriştiği işi elinden geldiğince iyi yapmaya çalışır. Bazıları hızını alamayıp “en iyisini ben yapacağım” derken kendilerini paralar. İnsanı çok yoran bu huy kimisine ailesinden yadigar geçerken kimisi ise doğuştan böyle olur. Sonuna kadar gitme bazı durumlarda ne kadar tehlikeli olursa olsun, bu burçları tutabilmek pek de mümkün olmuyor. Ya bir inat uğruna ya da hırs uğruna gözlerini kör edip sonunu düşünmeden hareket etmeye başlıyorlar. Rekabeti en üst seviyeye taşıyan, yıpratıcı bir eylem olan “ya hep ya hiç” düşüncesi bazı burçların hayat felsefesidir. Bazıları “mükemmeliyetçi yapımdan dolayı hataya tahammülüm yok” diyerek, bu huyunu normalmiş gibi göstermeye çalışacak. Sen sen ol, dibini görmeden duramayan burçlarla yarışmaya kalkma. Onlar hangileri mi? İşte cevabı…

Oğlak Burcu

Aslında ağır başlı olan Oğlak burçlarının başına ne geliyorsa hırslarından geliyor. Bu aşırı hırsları onları hayatla görünmez bir kavganın içine doğru sürükler. Çünkü kendilerini frenlemeyi başaramazlar. Dik başlı Oğlak burçları, koydukları hedefe ilerlerken “ya hep ya hiç” mantığıyla ilerlerler. Ellerini attıkları işlerde başarı odaklı hareket eden Oğlak burçları, bu hedeflere yürürken acımasız olabilirler.

Aslan Burcu

Ego’nun diğer adı Aslan burçları ile asla iddiaya girilmeyeceğini baştan söyleyelim. Eğlenceli oldukları kadar despot olan Aslan burçları, bulundukları ortamda “tek” olmak ister. Haliyle sürekli iddialı bir şeyler yapmanın peşine düşerler. Yaptıkları şeylerin de konuşulmasını istedikleri için sonunu düşünmeden hareket ederler. Sonunda canlarının yanacağını bilseler bile hiç bir şey onları durduramaz. Çünkü Aslan burçları, her zaman bir efsane olarak anılmak ister. Bunun için yapamayacakları şey yoktur.

Koç Burcu

Kendini öne çıkarma konusunda Aslan burçları ile yarışan Koç burçları, hırslı, inatçı ve kavgacı tiplerdir. “Yapacağım” dediği şeyi mutlaka yapar. Hiç kimsenin, arkalarından konuşmasına müsaade etmez. Çünkü; tahammül edemez. İşleri kendi bildiği şekilde yönlendirmeyi seven Koç burçları için gri alan yoktur. Her şey ya siyah ya da beyazdır. Kimi zaman üzerinde durulmaya değmeyecek kadar küçük şeyler için bile inanılmaz fazla enerji harcar. Ben merkezli Koç burçları, hayatlarına uzaktan baktığında içinde bulundukları tüm ortamların başrolünde olmak ister. Haliyle başrolünü üstlendiği hayattaki tüm önemli rolleri de kendine yazmak ister.

Başak Burcu

Aslında iddialı işlere girmemek için elinden geleni yapan Başak burçlarının başına ne geliyorsa, içlerindeki “mükemmelliyetçi” yönlerini bastıramadığı için gelir. Takıntılı halleri yüzünden “ya hep ya hiç” diyen Başak burçları, bunları yaparken tahmin edersin ki kendisini şu cümleyle savunuyor: Mükemmeliyetçi yapımdan dolayı hataya tahammülüm yok. Başak burcu, bir işe girişirken “daha iyi bir ben” olma çabasıyla girişiyor. Bu esnada ister istemez dibini görmeden onu durdurmak imkansız hale geliyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.