Ya Alışkanlıkların Ya Sevgilin, Burcuna Göre Tercih Senin!

Hayatta bazen her istediğimiz aynı anda olmuyor. Yaşam bir mutluluğu paketleyip sunarken, diğer bir mutluluğumuzun iadesini bekliyor. Duygusal ilişkiye başlamak, tek kişilik hayatınızı iki kişilik yaşamak da bazı fedakarlıklar gerektiriyor. Dememiz o ki iki seçeneğin var! Ya elindekinden vazgeçmeyip yoluna yalnız devam edeceksin ya da aşka kollarını açıp elinde avucunda ne varsa geçmişe gömüp yeni bir başlangıç yapacaksın! Tercih senin!

Koç      

Yatakta deli deli yatmalar, sağa sola tekme savurmalar mazide kaldı, “çarşaf başıma geçti, yorganımın tersi düzüne döndü” sezonu, darp raporlarıyla uğraşmak istemiyorsan kapandı! Yalnız başına yaşadığın günlerdeki savrukluğun, yayılıp oturuşların, kirli çamaşırlarını ortalığa yaymaların da gençlik anılarının arasında solmaya hak kazandı! Ya da “vazgeçtim sevmiyorum” de, istersen yatakla güreş tut!

Boğa    

Madem son günlerin, boynuna kadar yakalı, kısa kollu atletlerini bolca giy, askerde alıştığın yeşilli beyazlı penye donlarının suyunu çıkar, aklın onlarda kalmasın aman! Popona yapışan, tayttan hallice olan, deseninde abuk subuk baskılar olan, siyahı kırmızısı bol boxer’lardan yeni bir set alıp hep onlarla yaşıyormuşsun gibi davran! Ya da giy kar beyazı donunu, aç en sevdiğin filmi, ye iç, yan gel yat! Sevgili meselelerini de düşünme, bırak!

İkizler  

Öyle “beni arkadaşım aradı gittim”, “biraz sohbet edelim dedik saati unuttuk sabaha dek içtik, güldük, eğlendik” devri yok artık! Eşli buluşmalara katılır, önceden planladığınız sohbetlerde buluşur, birbirinizden haberli davranırsanız ne ala, yoksa bu ilişki biter oracıkta! “Aman neyleyim öyle aşkı, öyle sevgiyi” diyor, kankan ararsa gitmek konusunda direniyorsan, ne ala! Kısıtlı vakit, sınırlı kişi, istemezsen kimse seni zorla tutamaz sonuçta!

Yengeç

Ailenin yükünü omuzlamadan duramayacak, eşimin rahatı, evimin sıcağı, elimin lezzeti, çamaşırı, bulaşığı derken ev hanımı olup çıkacak ya da eşine yardım ederken aşçı başı olacaksın! Ama şimdi öyle mi? Annen sever, elleriyle besler, ayağına patikler örer, fatura kimin umurunda evladı üşümesin sonuçta, kaloriferi kökler! Tüm bu saltanat evlenince biter, anne, baba olmanın yükü o ana dek evlat olup ekmek elden su gölden yaşayan Yengeç’in sırtına biner! Gözün mü korktu? Boşver pudingini ye o zaman!

Aslan   

“Son sözü söyledim konu kapandı, ben yaptım oldu!” tavrını mazine sakla, monarşi devri kapandı, demokrasi sezonu bayrağı çekti, perdeyi açtı! Tek kişilik kararlarının suyu ısındı, sevgiline danışmadan adım atmama, başına buyruk davranmama, kendi başına kararlar almama zamanı başladı! Yeri gelecek hataların için af dileyecek, yeri gelecek izin isteyeceksin! Birliktelik şakaya gelmez, krallığıma ortak istemem dersen yol yakınken köprüleri yıkabilirsin.

Başak  

Kurduğun tek kişilik düzene elveda, klozet kapağının konumu ile ilgili yaşayacağın sürprizlere merhaba! “Gözlüğümü bulamıyorum, çantamı şuraya koymuştum göremiyorum, çamaşırları asmıştım toplayıp toplamadığımı hatırlamıyorum” soruları eşliğinde yaşadığın sıkıntıya hazırsan bailayabilirsin. Mesela o çamaşırlar sevgilinin iyi niyetiyle toplanmış, sözde katlanıp dolabına alelade yığılmış olabilir. Suçlayamazsın! Teşekkür bekleyen sevgilinin iyiliğini sorgulayıp kalp kıramazsın! Ya da kırarsın! Tercih senin; ya yalnız başına kendi düzeninde yaşarsın ya da sevginle avunur olacaklara göz yumarsın!

Terazi  

Kendi zevkine göre alışveriş yapma çılgınlığına veda etmek istemiyorsan, sosyal çevren geniş, eğlencen bol nasılsa, aşkın peşini bırak! Herkesin sevgilisi olarak yaşamaya alıştın, tüm gönüllere sızıp sohbetlerin en yakın arkadaş ödüllü konuğu oldun, bir kişiye bağlanıp diğerlerinden olmayı göze alıyorsan ne ala, yoksa sorun çıkar ilişkin boyunca! Dolapların ağzına dek dolup taşarken, kimse seninle alışveriş peşinde harcamaz tüm vaktini!

Akrep  

Küçük tatlı dekoltelerle yürek hoplatma, karanlık göz makyajın eşliğinde patlattığın kan kırmızı rujunla seksapelini artırma, simsiyah kostümlerinle kendine gizem katma devri bitti, insanların dikkatini çekmemek ve hanım hanımcık görünmek zamanı geldi çattı! Sevgilin seni tam da bu görünümün yüzünden sevdi, sana bakınca yüreği hop etti, ama maymun gözünü açtı, sevgilin seni kendine saklamayı seçti! Peki sen neyi seçiyorsun? Sen olmayı mı, başka birine dönüşmeyi mi? Dekoltenin dibini mi, aşkın orta yeri mi?

Yay       

Kafana göre takılma, alıp başını gitme özgürlüğüne el salla, arkasından su da döksen de kar etmez, ne istediğini iyice anla, kabul edemeyeceğin bir yaşamsa kendine değil, çiçeği burnunda ilişkine el salla! İster istemez en özgürlükçü ilişkide dahi birliktelik girer devreye, bu da sorumluluk yükler eşlere! Sen kendin için sınırsız özgürlük istersin istemesine de bir sabah kalktığında sevgilin sırra kadem bassa, bir hafta boyunca ne bir iz ne de ses çıksa, merak edersin sonuçta! Tercihini yap, sonradan katlanamadım deyip kaçma!

Oğlak   

“Telefonuma bakamadın, işim vardı görmedim” cevapları tarih olacak, iki elin kanda olsa, kimsenin ruhu da duymasa sevgilinin kulağına bir şekilde haberci güvercin uçup, haber verecek! Aksi halde kavganız bitmez, gürültünüz eksik olmaz! Sevgililik müessesesinde birkaç dakikadan fazla habersiz bırakmak olmaz. Hele bir de saatler konuşur, günler devreye girerse orada huzur muzur kalmaz! Önce işin mi, yoğunlukların mı, yoksa sevgilin mi? Tercih senin, yol yakınken dön olmazsa!

Kova    

“Sabaha dek oyun oynadım, arkadaşlarla biraz da fazla kaçırdım, bu saat oldu ancak uyandım” dersen olmaz, sevgiline kankan gibi yaklaşman yakışık almaz! Ertesi gün için yaptığınız bir dolu plan çöp olunca, sevgilinin tüm talepleri bir hava kabarcığı olup zamanın kara deliğinde kaybolunca, istekleri yarım, beklentileri eksik kalınca ipler gerilir, masum bir oyun dev bir sonuca dönüşüverir! İyisi mi sen hiç sevgilicilik oyununa kalkışıp başına iş alma!

Balık  

Depresyon kostümlü, hayal motivasyonlu, yalnızlık diyarının kapılarını kapat, “vaktim olursa uğrarım, belki gelmem, olur da gelemem, beş dakika bekle git” uyarısını yap! İlişki bu sağı solu belli olmaz, bakarsın günlerce yalnızlığının esamesi okunmaz! Yalnızlığım benim olsun, ben aşkımı kendi başıma da yaşarım dersen anlarız! Ama aşkın kollarına atlarım, yalnızlığımı da siler atarım dersen, alkış tutarız!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.