Venüs Yay Burcunda! Dolu Dizgin Aşklar…

Aşk ve ilişkiler gezegeni Venüs, 1 Aralık itibariyle ihtiraslı Akrep burcundan ayrılarak, Yay burcunda 25 Aralık’a kadar sürecek yolculuğuna başlıyor. Sevmeyi, sevilmeyi, hayattan alınan zevki temsil eden göklerin prensesi Venüs’ün özgür ruhlu, maceracı Yay burcuna geçmesi, aşk hayatımızın canlanmasını sağlayacaktır. 

Venüs, özgür, hareketli, sınırları aşmak isteyen Yay burcunda, yerinde duramayan, maceradan maceraya koşan bir nitelik kazanabilir. İkili ilişkilerde enerjimiz artabilir. Kendimizi her zamankinden daha iyimser hissedebiliriz.

Yeni ilişkilere başlamak için çok hevesliyiz ancak bu dönemde herkese mavi boncuk dağıtmaktan, arı misali o çiçekten bu çiçeğe konmaktan kaçınmalıyız. Kendimizi aynı anda birden fazla kişiye ilgi duyar ya da flörtleşirken bulabiliriz. Hemen âşık olup, çabucak soğuyabiliriz. İlişkilerde istikrarı sağlamak zor olabilir.

Bu dönemde hayatımıza, farklı kültürlerden ya da dinlerden insanlar girebilir. Kendimizden çok farklı insanlara çekildiğimizi hissedebiliriz. Mevcut ilişkilerimizde de esneklik teması ön plana çıkacaktır. İlişkilerde kısıtlanmamak ve bireysel özgürlüğümüzü kaybetmemek çok önemlidir.

Bol bol seyahat edebilir, yurt dışına çıkabilir, yeni konularla ilgilenmeye başlayabiliriz. Sporla ilgilenmek de bize bu dönemde çok keyif verecektir. Ancak para konularında çok dikkatli olmalıyız. Para biriktirmekte zorlanabilir, paramızı ilgi alanlarımız için plansızca harcayabiliriz.

Peki, Yay’daki Venüs, yükselen burçlarımıza göre bizleri nasıl etkileyecek?

Koç: Uzak yolculuklar, yabancılarla ilişkiler, eğitim, hukuk ile ilgili konular ön plana çıkacaktır. Seyahatlere çıkabilir, yolculuklarda farklı kültürlerden insanlarla tanışabilir ve yeni deneyimler yaşayabiliriz. Yeni bir eğitime başlamamız söz konusu olabilir.

Boğa: Eşin parası, ortak kaynaklar, finansal konular ön plana çıkacaktır. Finansal konularda ani fırsatlar yakalayabiliriz. Bir kredi sorunumuz çözüme ulaşabilir. Beklediğimiz bir para gelebilir. Eşimizin parasında bir artış olabilir. Ancak, bütçemizi sarsacak aşırı harcamalardan kaçınmamız gerekmektedir.

İkizler: Evlilik ve ortaklık ilişkileri ön plana çıkacaktır. Eşimiz ile keyifli zamanlar geçirebiliriz. Ortaklık ilişkilerinde şansımız artabilir. Karşımıza yeni iş fırsatları çıkabilir. Ancak, ilişkilerde karşı tarafa da söz vermeyi öğrenmeli ve kendi görüşlerimizin doğruluğu hakkında diretmekten kaçınmalıyız.

Yengeç: Çalışma koşullarımız, iş yerimiz, sağlığımız ve günlük rutinlerimizle ilgili konular ön plana çıkacaktır. İş yeri ortamımızda kendimizi iyi hissedebilir, iş arkadaşlarımız ile iyi ilişkiler içinde olabiliriz. Ancak bu dönemde keyfimize düşkünlüğümüz, çalışma isteğimizi azaltabilir. Ayrıca, sağlığımız için aşırı yeme içmeden de kaçınmamız gerekmektedir.

Aslan: Aşk, çocuklar, hobilerle ilgili konular ön plana çıkacaktır. Gezip tozma, eğlenceli aktivitelere katılma arzusuyla dolup taşabiliriz. Hayatımıza yeni bir aşk girebilir. Mevcut partnerimizle, çocuklarımızla kısa tatiller yapabiliriz. Ancak spekülatif yatırım araçlarından uzak durmamız gereken bir süreçteyiz.

Başak: Ev ve aile ilgili konular ön plana çıkacaktır. Evde, ailemizle keyifli zaman geçirmek için ideal bir dönemdeyiz. Evde eğlenceli organizasyonlar düzenleyebilir, bol bol misafir ağırlayabiliriz. Evimizi güzelleştirecek değişiklikler yapmak için hareket geçebiliriz ancak bütçemizi aşan harcamalardan kaçınmamız gerekir.

Terazi: Yakın çevremiz, kardeşlerimiz ile ilgili konular ön plana çıkacaktır. Uzaklardaki aile bireyleriyle bir araya gelebilir, kardeşlerimiz ve yakın çevremiz ile güzel zamanlar geçirebiliriz. Bu dönemde bol bol kısa yolculuklar yapabilir, yeni konulara ilgi duymaya başlayabiliriz.

Akrep: Para ve kaynaklarımız ile ilgili konular ön plana çıkacaktır. Finansal konularda şanslı bir dönemdeyiz. Önümüze yeni para kazanma kaynakları çıkabilir. Spekülatif yatırım araçlarından gelir elde edebiliriz. Ancak paramızı zevklerimiz için abartılı bir şekilde harcamamaya dikkat etmeliyiz.

Yay: Dış dünyaya yansıttığımız imajımız, kendimiz ile ilgili konular ön plana çıkacaktır. Canlı, neşeli, iyimser, sempatik tavırlarımızla dikkat çekebiliriz. İmajımızda değişiklikler yapmak isteyebilir, kendimizle ilgili yeni kararlar alabiliriz. Yeni girişimler başlatmak için uygun bir dönemdeyiz.

Oğlak: Bilinçaltımız ve ruhsal durumumuz ile ilgili konular ön plana çıkacaktır. Sosyal ortamlardan uzaklaşıp, kendi başımıza kalmak isteyebileceğimiz bir dönemdeyiz. Hayatımızdaki belirsizlikler ve iç çatışmalarımız, kendimizi depresif hissetmemize sebep olabilir. İlişkilerimizi ve iç dünyamızı gözden geçirmenin tam zamanı.

Kova: Sosyal çevre, arkadaşlar ve gruplarla ilgili konular ön plana çıkacaktır. Bu dönemde sosyal hayatımız canlanabilir. Arkadaş gruplarında yıldızımız parlayabilir ve popüler bir kişi haline gelebiliriz. Organizasyonlarda yeni insanlarla tanışabilir, bu kişiler vasıtasıyla yeni fırsatlar yakalayabiliriz. Sosyal çevremizden birisiyle yeni bir aşk söz konusu olabilir.

Balık: İş ve kariyerle ilgili konular ön plana çıkacaktır. Toplum önünde ve kariyerimizde kendimizi gösterebileceğimiz bir dönemdeyiz. İş hayatımızda önümüze yeni fırsatlar çıkabilir. Bize kariyerimizde ilerlemenin yollarını açacak yeni kişilerle tanışabiliriz. Üstlerimizden aldığımız destek bizi rahatlatabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.