Venüs Terazi Burcunda! Romantizm Rüzgarları Esiyor!

Aşk ve ilişkiler gezegeni Venüs, 7 Ağustos itibariyle Başak burcundaki misafirliğini sona erdirip, Terazi burcunda 9 Eylül’e kadar sürecek yolculuğuna başlıyor. Sevmeyi, sevilmeyi temsil eden göklerin prensesi Venüs’ün, aşkın, güzelliğin, sanatın temsilcisi Terazi burcuna geçmesiyle, ilişkilerde bir romantizm rüzgârı esmeye başlayacak.

Venüs, yöneticisi olduğu Terazi burcunda mutlu ve huzurludur. Bizler de bu süre içinde, uyumlu, dengeli, nazik bir imaj çizebilir, herkese karşı adil olmaya çalışabiliriz.

İlişkilerde, romantizm kadar huzur da aradığımız bir dönemdeyiz. Yalnızsak hayatımıza yeni bir girebilir. Sevdiğimiz birisi varsa ancak açılamıyorsak, tam zamanıdır. Evlilik teklifleri, nişan yüzükleri ön plana çıkabilir. Bu dönemde aşk hayatımızda ben-sen eşiğini aşıp, “biz” olmaya doğru hızla eviriliyor olacağız.

Venüs Terazi burcundayken, hepimiz bir dereceye kadar sosyal kelebeklere dönüşebilir, şık ve güzel ortamlarda, sanatsal faaliyetlerde boy gösterebilir, mum ışığında romantik yemekler yiyebilir, sevgiliyle romantik geziler yapıp, konserlerde el ele göz göze şarkılar söyleyebiliriz.

Güzelliğe, estetiğe, modaya düşkün Terazi burcu, yöneticisinin de etkisiyle, bizi güzelleşmeye, daha şık görünmeye itebilir. Kendimizi sık sık alışveriş yaparken, saçımızla başımızla uğraşırken ya da estetik müdahaleler için masaya yatmış bulabiliriz. Ancak, tüm harcamalarımızın, bütçemizi zora sokmaması için kendimizi kontrol etmemizde büyük yarar var.

Peki, Terazi’deki Venüs, yükselen burçlarımıza göre bizleri nasıl etkileyecek?

Koç: Ortaklıklar ve evlilik konuları ön plana çıkacaktır. Eğer ilişkimiz yoksa, bu dönemde hayatımızda uzun vadeli bir ilişki başlayabilir. Bir süredir beklediğimiz bir evlilik teklifi bu dönemde gelebilir. Bizim lehimize olacak yeni bir ortaklığa girişebiliriz. İlişkimiz varsa, partnerimizle romantik günler geçireceğimiz bir döneme giriyoruz.

Boğa: İş hayatımız ön plana çıkacaktır. Üstlerimizin ve beraber çalıştığımız kişilerin takdirini kazanabiliriz. Yeni ve daha güzel bir iş ortamında çalışmamız söz konusu olabilir. Hayatımıza iş çevremizden birisi girebilir. Akrabalarımızla bir araya gelebilir, güzel zaman geçirebiliriz.

İkizler: Aşk ve eğlence konuları ön plana çıkacaktır. Hayatımızda romantizm rüzgarları esmeye başlayabilir. Yeni insanlara tanışabilir, ilişkimiz yoksa yeni aşklara yelken açabiliriz. Sosyal hayatımız canlanabilir. Hobilerimizle ilgili aktivitelere katılmamız söz konusu olabilir.

Yengeç: Ev ve aile konuları ön plana çıkacaktır. Evimiz ile uğraşmaktan zevk alabilir, bol miktarda misafir ağırlayabiliriz. Ailemiz ile keyifli zaman geçirebileceğimiz bir dönemdeyiz. Uzun zamandır gerçekleştirmeyi düşündüğümüz dekorasyon değişikliklerini yapmanın tam zamanı. Yeni bir ev satın almak isteyebilir ya da eve yeni bir eşya alabiliriz.

Aslan: İletişim, yakın çevre ve kardeşler konuları ön plana çıkacaktır. Bu süre içinde kardeşler ve yakın çevre ile bir araya gelip keyifli zaman geçirebilir, küçük keyifli yolculuklara çıkabiliriz. Uzun zamandır ilgilendiğimiz bir konu ile ilgili eğitim alma fırsatı yakalamamız mümkün. Hayatımıza eski bir arkadaş ya da yakın çevremizden biri girebilir.

Başak: Maddi konular ön plana çıkacaktır. Maddi kazancımız çoğalabilir. Bir süredir beklediğimiz bir zam haberi gelebilir. Her zamankinden daha fazla alışveriş yapabiliriz. Güzel şeylere düşkünlüğümüz artabilir. Ancak, daha sonra zor durumlara düşmemek için harcamalarımızda temkinli olmakta büyük fayda var.

Terazi: Nasıl göründüğümüz, imajımız, dış dünyaya yansıttığımız yüzümüz ön plana çıkacaktır. Görünüşümüzü değiştirmek, güzelleştirmek, daha sosyal olmak için çabalayabiliriz. Estetik uygulamalara karşı ilgilimiz artabilir ancak güzelleşmek ile ilgili herhangi bir cerrahi müdahale için Ağustos sonunu beklememizde yarar var.

Akrep: İç dünyamız ve bilinçaltı konuları ön plana çıkacaktır. Hem özel hayatımızla hem de işle ilgili fedakarlıklar yapmak zorunda kalabiliriz. Çok sosyalleşmek istediğimiz bir dönemde değiliz. İlişkilerimizi gözden uzakta yaşamayı tercih edebiliriz. Geçmiş günleri gözden geçirip, hatalarımızı değerlendirebiliriz.

Yay: Arkadaşlar ve sosyal çevre konuları ön plana çıkacaktır. Arkadaşlarımız ile ilişkilerimiz daha da güçlü bir hale gelebilir. Grup etkinliklerinden çok zevk alabiliriz. Kariyerimizden elde ettiğimiz kazancımızda bir artış olabilir. İlişkimiz yoksa, arkadaş çevremizden biri ile yeni bir aşk yaşamamız gündeme gelebilir.

Oğlak: Kariyer ve iş hayatı konuları ön plana çıkacaktır. Zam ya da terfi gibi isteklerimizin peşinden koşmanın tam zamanıdır. İş hayatımızda olumlu bir havanın hâkim olacağı ve üstlerimizle iyi anlaşabileceğimiz bir dönemdeyiz. Toplum önüne çıkabilir, herkesin beğenisini kazanabiliriz. Bu süreçte ebeveynlerimizin de desteğini hissedebileceğiz.

Kova: Yabancılar, yurt dışı, seyahatler, yüksek öğrenim, hukuk, medya konuları ön plana çıkacaktır. Yabancılar ile iş ilişkileri kurabiliriz. İlişkimiz yoksa, yeni insanlarla tanışabilir, farklı kültürlerden gelen birisi ile aşk yaşayabiliriz. Seyahat etme arzumuz artabilir. Süregelen hukuksal süreçler lehimize sonuçlanabilir. Yüksek öğrenim alanında daha şanslı olabiliriz.

Balık: Başkalarının kaynakları, yatırımlar, miras konuları ön plana çıkacaktır. Partnerimizden ve etrafımızdaki insanlardan maddi yardım görebiliriz. Kredi ya da borç almak için ideal bir dönemdeyiz. Eşimizin kazancı bu dönemde artabilir. Mirasla ilgili bir konu gündeme gelebilir. Spekülatif yatırımlarda son derece şanslıyız. Ancak yine de düşünerek hareket etmekte yarar var.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.