Venüs Mars Karesi’nde Ahmet Sıla Kavuşması

Çağın sempatik jönü Ahmet Kural “Sen Sivas’ı seyret yar ben de seni” dedi, gezdi de bu adamın derdi ne diyen olmadı! Meğer dalmış gitmiş Sıla’nın derinlerine, türküler yakmış, virane aşık olmuş da ruhumuz duymamış. Tok sesli, kallavi kadın, maskülen Sıla, nişanlısının kapılarında yatan, ilişkisinin üçüncü gününü coşkuyla kutlayan duygusal aşık Ahmet Kural’ın gözdesi olmuş. Şaşırdık mı? Evet! Ama ateş bacayı sarmış, ne diyelim? Önce bir haritalarına bakalım da boş konuşmayalım ?

Önden kadınlar diyor, Venüs İkizler, Ay Aslan, Güneş İkizler Sıla’nın sual olunmaz başarısının talih olmadığını vurguluyoruz. Bu kadın laf cambazı, zeka küpü, entelektüellik hayranı! Kadın dişli, doğuştan harlanmış ateşle gelen aurası ve kocaman egosu tam da bulunduğu yeri işaret ediyor. Mars Başak, titiz çalışmanın efendisi Sıla, ilmek ilmek dokuduğu şarkı sözleriyle, bitmek tükenmek bilmez sorumluluk bilincini harmanlamış, Merkür Yengeç ile de tüm duygularını sözlerine iliştirmiş, şarkıların kraliçesi olmuş.

Gelelim onca oyunculuk geçmişinde kendini bir türlü gösteremeyen Ahmet Kural’ın konu absürt olunca ayyuka çıkan şöhretine. Venüs Terazi Ahmet, yeteneklerle donatılmış da öyle gelmiş dünyaya. Öyle sıradanlıklar için de uygun değil, uçların şovmeni olmak için yaratılmış. Ay Oğlak’lığı ile bakmayın şakalı komikli bir komedyen olduğuna, katı bir disiplinci, prensipli, bir işi layıkıyla tamamlamadan tamam demez, pes etmez. Tabi Merkür’üyle yan yana duran kocaman Akrep’in derinleri sömürme, uzman olma yetileriyle de donatıldığını göz ardı etmemeli. Heves edip, tadına bakıp kenara atanlardan değil Ahmet Kural, çok iyi gözlemleyen, suyunu çeken, havasını tüketenlerden.

Şimdi gelelim bu iki titiz, dişli, dayanıklı şöhretin mutlu çarpışmasının duyurduğu sese! Öncelikle gürültüsü, patırtısı bol koca bir cinsel çekim mıknatısıyla tokuşan ikilinin, arzu buluşmaları muazzam. Gecelere bizden tam not, gelelim gündüzlere. Başak’larıyla müsemma bu ikili, detaylarda kendi başlarına boğulmaya çoktan alışmış olsa da birbiriyle çatışan farklı alanlarda itişebilirler. Aman çocuklar bazenleri takıntılarınızı banyoya kilitleyin. Sevimli suratından merhamet akan Ahmet Kural, Akrep’in yanına yerleşen ay Oğlak ile çoğu zaman duygularının yerini mantığına bırakıyor. Yengeç’iyle gönüllerde taht kuran Sıla, duygusal başlangıçların, ağlamaklı şarkıların kadını! Bakmayın öyle sert durduğuna ilişkisinden hem şefkat hem de entelektüel doyum bekler. Ahmet öyle mi, bildiğini konuşmaz, duygularını ifade etmekten kaçınır, nasıl da ketumdur! Tam da bu noktada; Sıla’nın duygusuzsun çığlıklarıyla, Ahmet’in yeter bu kadar da büyütme feryatları birbirine karışabilir.

Ananece bir kapanış yapacak olursak; çabuk kavuşmanın, ayrılığı tez olur çocuklar! Duamız değil, kaygımızdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.