Venüs Kova Burcunda! Özgürlük zamanı!

Aşk ve ilişkiler gezegeni Venüs, 18 Ocak itibariyle geleneksel ve ciddi Oğlak burcundan ayrılarak Kova burcunda 11 Şubat’a kadar sürecek yolculuğuna başlıyor. Sevmeyi, sevilmeyi, hayattan alınan zevki temsil eden göklerin prensesi Venüs’ün, asi, sıra dışı, devrimci Kova burcuna geçmesi, aşk hayatımızda beklenmedik sürprizlerle karşılaşmamızı sağlayacaktır.

Venüs, reformist Kova burcunda, adeta kelebekler kadar özgür olmayı arzular. İlişkilerde bir yenilenme döneæçminin başladığından söz edebiliriz. Eski olan her şeyin üzerine sünger çekip, yeni kapılar açabiliriz.

Bu dönemde, hayatımızda özgürlük temaları ön plana çıkacaktır. Standart düzen ve kurallar bize göre değildir. Bir şeyleri yıkıp, yeniden inşa etmek isteyebiliriz. Yeni tecrübeler, arkadaşlarla yapılacak spontane planlar bizi çok mutlu edebilir.

Venüs, hayatımızın hangi alanlarından keyif aldığımızı gösterir. Kova burcundaki Venüs bizi rutinden uzaklaşacağımız, kendi özgün kişiliğimizi ortaya koyabileceğimiz aktivitelere yöneltecektir.

Romantik ilişkilerde, bilinen kalıpların dışına çıkmak isteyebiliriz. Aşırı bağımlı, tutucu, kıskançlığın esiri olmuş ilişkiler bize göre değildir. İlişkide nefes alabilmek, bireyselliğimizi korumak, özgürce hareket etmek isteyebiliriz. Bu dönemde, hayatımıza girecek insanlar da çok sıra dışı olabilir. Bu zamana kadar arkadaş olarak gördüğümüz birine aniden ilgi duymaya başlayabiliriz. Biz ayrı dünyaların insanlarıyız dediğimiz kişiler beklenmedik bir şekilde kalbimize girebilir.

Peki, Kova’daki Venüs, yükselen burçlarımıza göre bizleri nasıl etkileyecek?

Koç: Sosyal çevre, arkadaşlar ve gruplarla ilgili konular ön plana çıkacaktır. Sosyal ortamlarda yıldızımız parlayabilir. Ortak amaçları paylaştığımız kişilerle bir araya gelebilir, ekip çalışmalarıyla yeni projelerde çok başarılı olabiliriz. İş arkadaşlarımız ve yakın çevremizden her konuda destek görebileceğimiz bir dönemdeyiz.

Boğa: Kariyerimizle ilgili konular ön plana çıkacaktır. İş hayatımızda fark edileceğimiz bir döneme giriyoruz. Kariyerimizde önümüze beklenmedik fırsatlar çıkabilir. Yaratıcı çözümlerimiz ve farklı düşünebilmemiz sayesinde üstlerimizin takdirini kazanabiliriz. Yeni bir alanda çalışma şansı yakalayabiliriz.

İkizler: Yurt dışı eğitimler, seyahatler, akademik fırsatlarla ilgili konular ön plana çıkacaktır. Kişisel gelişimimiz için mükemmel bir dönemdeyiz. Yeni bir yabancı dil öğrenebilir, yurt dışı eğitim şansı elde edebiliriz. Yüksek öğrenim konusunda önümüze yeni fırsatlar çıkabilir. Ürettiğimiz fikirlerimiz sayesinde takdir toplayacağımız bir dönemdeyiz.

Yengeç: Ortak kaynaklar ve eşimizin parası gibi konular ön plana çıkacaktır. Ortak kazançlarda ani bir artış olabilir. Uzun zamandır çözüme kavuşmasını beklediğimiz maddi konular, bir çırpıda hallolabilir. Miras, mal edinme gibi konularda beklenmedik gelişmeler yaşayabiliriz. İhtiyacımız olduğu anda çevremizden maddi destek görebileceğimiz bir dönemdeyiz.

Aslan: Evlilik ve ortaklık ilişkilerimiz ön plana çıkacaktır. Partnerimizin ya da ortağımızın desteğini alabileceğimiz bir dönemdeyiz. İlişkilerimizdeki sorunları masaya yatırabilir ve çözüme kavuşturabiliriz. Yeni ortaklık anlaşmalarına imza atabilir ya da mevcut ilişkimizi uzun vadeli bir ilişkiye dönüştürme kararını bu dönemde alabiliriz.

Başak: Çalışma koşullarımız, iş yerimiz, sağlığımız ve günlük rutinlerimizle ilgili konular ön plana çıkacaktır. İşte beklenmedik fırsatlar yakalayabileceğimiz bir dönemdeyiz. Çalışma koşullarımız daha iyi hale gelebilir. İş arkadaşlarımızdan her konuda destek görebiliriz. Günlük rutinlerimizde bizi rahatlatacak yeni gelişmeler yaşanabilir. Kendimizi daha rahat ve huzurlu hissedebiliriz.

Terazi: Aşk, çocuklar, hobilerle ilgili konular ön plana çıkacaktır. Hayattan zevk aldığımız bir döneme giriyoruz. Sosyal ortamlarda entelektüel sohbetler yapabilir, sıra dışı fikirlerimizle herkesin dikkatini çekebiliriz. Karşı cinsle olan ilişkilerimizde hareketlilik artabilir. Yeni birileriyle tanışabilir, beklenmedik bir aşka yelken açabiliriz.

Akrep: Ev ve aile ile ilgili konular ön plana çıkacaktır. Ailemizle güzel bir zaman geçireceğimiz bir dönemdeyiz. Uzaktaki aile bireyleriyle bir araya gelebilir, fikir alışverişi ve entelektüel sohbetler yapabiliriz. Evle ilgili beklenmedik ancak güzel gelişmeler yaşanabilir. Yaratıcı dekorasyon fikirleriyle evimizi güzelleştirebiliriz.

Yay: Yakın çevremiz, kardeşlerimiz, kısa yolculuklarla ile ilgili konular ön plana çıkacaktır. Kardeşler ve arkadaşlarımız ile bir araya gelebilir, keyifli zaman geçirebiliriz. Yeni eğitim fırsatları yakalayabilir, eğlenceli kısa yolculuklar yapabiliriz. Yakın çevremizden biri ya da uzun zamandır görmediğimiz eski bir arkadaşımız ile sürpriz bir aşk söz konusu olabilir.

Oğlak: Para ve kaynaklarımız ile ilgili konular ön plana çıkacaktır. Finansal konularda şanslı olduğumuz bir dönemdeyiz. Önümüze beklenmedik maddi kazanç fırsatları çıkabilir. Yeni yatırım planları yapabilir, beklediğimiz bir maaş artışını alabiliriz. Spekülatif yatırımlarda kısmetimiz açık ancak şansımızı fazla zorlamamalı, kendimizi riske atmamalıyız.

Kova: Dış dünyaya yansıttığımız imajımız, kendimiz ile ilgili konular ön plana çıkacaktır. Tüm dikkatleri üzerimize topladığımız bir dönemdeyiz. Çekiciliğimiz artıyor. İnsanlar bizi mesafeli ancak çok cazibeli bulabilir. İmajımızda değişiklik yapabilir, daha sıra dışı bir görüntüye kavuşabiliriz. İş ve aşk hayatımızda şans bizim yanımızda.

Balık: Bilinçaltımız ve ruhsal durumumuz ile ilgili konular ön plana çıkacaktır. Bu dönemde, huzuru kendi iç dünyamızda bulabiliriz. Kalabalık ortamlara karışmaktansa, bir süre yalnız kalıp, düşüncelerimizi gözden geçirmek, zihnimizi ve ruhumuzu dinlendirmek bize çok iyi gelecektir. Yaratıcılığımızın çok yüksek olduğu bir dönemdeyiz.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.