Venüs Kova Burcunda! Özgür ve Arkadaşça İlişkiler Kapıda…

Aşk ve ilişkiler gezegeni Venüs, 20 Aralık tarihinde katı, kuralcı ve gelenekçi Oğlak burcundan Kova burcuna geçecek. 9 Eylül’e kadar da buradaki seyahatini sürdürecek. Venüs, kendine has tavrıyla tanınan Kova burcuna geçişiyle, aşkta sürprizlerin ve yeniliklerin bizi beklediğini söyleyebiliriz.

Venüs, Kova burcundayken özgürlük temaları ön plana çıkacak. Geleneksel olan her şeyden uzaklaşacağız ve bir yenilenme dönemine gireceğiz. Eskiyi geride bırakıyor, yeni yolculuklara yelken açıyoruz.

Bu dönemde hayatımızda farklı tecrübelere açık olacağız. Yeni arkadaşlar edinmek isteyebilir, entellektüel meslek gruplarında boy gösterebiliriz. Rutin aktivitelerden uzaklaşmak, arkadaşlarımızla planlar yapmak bizi çok mutlu edebilir.

Romantik ilişkilerde herkesçe kabul görmüş kurallardan uzaklaşacağız. Bu süreçte tutucu, kıskançlığın hüküm sürdüğü ilişkiler bize göre olmayacaktır. Aşkta bireyselliğimizi ve özgürlüğümüzü korumak isteyebiliriz. Mantık ilişkisi veya mesafeleri koruma teması gündemimize gelebilir. Daha orijinal ve farklı kişilere çekilebiliriz. Şimdiye kadar arkadaş olarak gördüğümüz birine aniden ilgi duymaya başlayabiliriz. Yakın sahamıza girilmesinden rahatsız olabilir, sınırlarımızı korumak isteyebiliriz.

Sanatta ve estetikte modern akımlara merak salabiliriz. Farklı ve yenilikçi sanat eserlerine çok para harcayabilir, yaratıcı çalışmaların yapıldığı ekiplere katılmak isteyebiliriz. Bu dönem içerisinde klişeler bizi rahatsız edebilir.

22 Aralık tarihinde gerçekleşecek Venüs-Uranüs karesi ile ilişkilerde çok dikkatli olmamız gerekiyor. Düşünmeden atılacak adımlar hem aşk hem de arkadaşlık ilişkilerimize zarar verebilir. Ani çıkışlar yapıp daha sonra pişman olmamak için sakin kalmak faydalı olacaktır. Yıldırım hızıyla başlayacak olan aşklar duyarsanız şaşırmayın. Ayrıca farklı tarzda biriyle kendini ilişki içerisinde bulabilirsin. Bugün finansal anlamda ani para giriş çıkışları olabilir. Beslenmene ve özellikle şeker tüketimine dikkat etmeni tavsiye ederiz.

Peki, Kova’daki Venüs, yükselen burçlarımıza göre bizleri nasıl etkileyecek?

Koç: Sosyal çevre, arkadaşlar ve gruplarla ilgili konular ön plana çıkacaktır. Sosyal ortamlarda boy gösterebilir, ekip çalışmalarında bulunmaktan keyif alabiliriz. Ortak amaçları paylaştığımız kişilerle bir araya gelebilir, sosyal sorumluluk projelerinde gruplardan destek alabiliriz. Gerek iş gerekse sosyal hayattaki arkadaşlarımızdan her konuda destek görebileceğimiz bir dönemdeyiz.

Boğa: Kariyerimizle ilgili konular ön plana çıkacaktır. Toplum önünde fark edileceğimiz bir döneme giriyoruz. Kariyerimizde beklenmedik şanslar bizi bulabilir. Yaratıcı çözümlerimiz ve farklı düşünce yapımız sayesinde üstlerimizin takdirini kazanabiliriz. Yeni bir alanda çalışma şansı yakalayabilir, teknoloji ve bilimle ilgili kendimizi gösterme fırsatı bulabiliriz.

İkizler: Yurt dışı seyahatler, akademik konular ve eğitimle ilgili konular ön plana çıkabilir, yeni fırsatlar yakalayabiliriz. Kişisel gelişimimiz için mükemmel bir dönemdeyiz. Farklı felsefelere merak salabilir, yeni bir yabancı dil öğrenebilir, yurt dışı eğitim şansı elde edebiliriz. Yüksek öğrenim konusunda önümüze yeni fırsatlar çıkabilir. Ürettiğimiz orijinal fikirler sayesinde dikkat çekeceğimiz bir dönemdeyiz.

Yengeç: Ortak kaynaklar ve eş parası gibi konuların ön plana çıktığı bir dönem olacaktır. Ortak kazançlarda ani bir artış olabilir. Uzun zamandır çözüme kavuşmasını beklediğimiz maddi konularla ilgili olumlu gelişmeler yaşanabilir. Miras, mal edinme gibi konularda beklenmedik gelişmeler yaşayabilir, kazançlar elde edebiliriz. Ortak paylaşımlarla ilgili küçük şanslar elde edebiliriz. Ancak bir takım krizler içerisinde kendimizi bulabilme ihtimalimiz de söz konusu olabilir.

Aslan: Evlilik ve ortaklık ilişkilerimizden yana şanslı bir dönemdeyiz. Partnerimizin ya da ortağımızın desteği bizimle olacaktır. İkili ilişkilerimizdeki sorunları masaya yatırabilir ve çözüme kavuşturabiliriz. Yeni ortaklık anlaşmalarına imza atabilir ve bu şekilde ek kazançlar elde edebiliriz. Var olan ilişkimizi ciddiyete dönüştürme kararını bu dönemde alabiliriz.

Başak: Çalışma koşullarımız, astlarımız, sağlığımız ve günlük rutinlerimizle ilgili konular ön plana çıkacaktır. İşte beklenmedik fırsatlar yakalayabileceğimiz bir dönemdeyiz. İş yerinde daha rahat koşullarda çalışabilir, çalışma arkadaşlarımızla daha uyumlu olabiliriz. Günlük hayatımızda sanat, estetik ve dekorasyonla ilgilenebilir, farklı akımları takip edebiliriz. Kendimizi daha rahat ve huzurlu hissedebiliriz.

Terazi: Aşk, çocuklar, hobilerle ilgili konular ön plana çıkacaktır. Hayattan keyif aldığımız bir döneme giriyoruz. Sosyal ortamlarda entelektüel sohbetler yapabilir, sıra dışı fikirlerimizle herkesin dikkatini çekebiliriz. Ektrem sporlara merak salabilir, internet üzerinden risk içeren oyunlar oynayabiliriz. Karşı cinsle olan ilişkilerimizde hareketlilik artabilir. Yeni birileriyle tanışabilir, kuralları aşan bir aşka yelken açabiliriz.

Akrep: Ev, aile ve gayrimenkulle ile ilgili konular ön plana çıkacaktır. Ailemizle keyifli zamanlar geçireceğiniz bir dönemdesiniz. Aile bireyleriyle bir araya gelebilir, fikir alışverişi ve entelektüel sohbetler yapabiliriz. Evle ilgili beklenmedik ancak güzel gelişmeler yaşanabilir. Yaratıcı dekorasyon fikirleriyle evimizi güzelleştirebiliriz. Aniden bir gayrimenkul alım-satımı gündeme gelebilir.

Yay: Yakın çevremiz, kardeşlerimiz, kısa yolculuklarla ile ilgili konular ön plana çıkacaktır. Kardeşler ve akrabalarımızla bir araya gelebilir, keyifli vakitler geçirebiliriz. Yeni eğitim fırsatları yakalayabilir, eğlenceli kısa yolculuklar yapabiliriz. Yakın çevremizden biri ya da uzun zamandır görmediğimiz eski bir arkadaşımız ile sürpriz bir aşk söz konusu olabilir. Elektronik ticaret üzerinden küçük gelirler elde edebiliriz.

Oğlak: Para ve yeteneklerimiz le ilgili konular ön plana çıkacaktır. Finansal konularda şanslı olduğumuz bir dönemdeyiz. Önümüze beklenmedik maddi kazanç fırsatları çıkabilir. Yeni yatırım planları yapabilir, beklemediğimiz bir maaş zammı alabiliriz. Güzellik ve sanatla ilgili konulardan gelir elde etmek mümkün. Öz değerimize farklı bir bakış açısı geliştirebilir, kendimizi daha mutlu hissedebiliriz.

Kova: Dış dünyaya yansıttığımız imajımız, kendimiz ile ilgili konular ön plana çıkacaktır. Tüm dikkatleri üzerimize topladığımız bir dönemdeyiz. Çekiciliğimiz artıyor. İnsanlar bizi mesafeli, soğuk ve bir o kadar da cazibeli bulabilir. Dış görünüşümüzde ufak dokunuşlarla değişiklik yapabilir, farklı bir görünüme kavuşabiliriz. İş ve aşk hayatımızda şans bizim yanımızda.

Balık: Bilinçaltımız ve ruhsal durumumuz ile ilgili konular ön plana çıkacaktır. Bu dönemde, huzuru kendi iç dünyamızda bulabiliriz. Kalabalık ortamlara karışmaktansa, bir süre yalnız kalıp, düşüncelerimizi gözden geçirmek, kendimizi sorgulamak, zihnimizi dinlendirmek bize çok iyi gelecektir. Bu dönemde ruhsal ve dini ritüeller bize huzur verebilir. Yaratıcılığımızın çok yüksek olduğu bir dönemdeyiz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.