Venüs Kova Burcunda! Aşkta ve İlişkilerde Yenilik Zamanı…

Mart ayına yeni bir gökyüzü hareketi ile giriyoruz. Aşk ve ilişkiler gezegeni Venüs, 1 Mart itibariyle Kova burcuna geçecek ve 26 Mart tarihine kadar da burada kalacak. Venüs’ün sıra dışılığıyla tanınan Kova burcuna geçmesi, aşkta ve ilişkilerde sürprizlerin bizi beklediğini gösteriyor.

Venüs, reformist Kova burcunda, adeta kelebekler kadar özgür olmayı arzular. Geleneksel olan her şeyden uzaklaşacağımızı, bir yenilenme dönemine girdiğimizi söyleyebiliriz. Eskiyi geride bırakıyor, yeni yolculuklara yelken açıyoruz.

Bu dönemde özgürlük temaları ön plana çıkacak. Hayatımızda yeni tecrübeler, yeni arkadaşlar isteyeceğiz. Rutin aktivitelerden uzaklaşmak, arkadaşlarımızla spontane planlar yapmak bizi çok mutlu edebilir.

Romantik ilişkilerde de kalıplardan uzak durmaya çalışacağız. Bu süreçte tutucu, kıskançlığın hüküm sürdüğü ilişkiler bize göre değildir. İlişkide bireyselliğimizi korumak, özgürce hareket etmek isteyebiliriz. Hayatımıza girecek insanlar çok sıra dışı olabilir. Bu zamana kadar arkadaş olarak gördüğümüz birine aniden ilgi duymaya başlayabiliriz. Biz ayrı dünyaların insanlarıyız dediğimiz kişiler beklenmedik bir şekilde kalbimize girebilir.

23 Mart tarihinde oluşacak Venüs-Mars karesi, aşk ve ilişkilerde tutkulu olacağımızı, arzularımızın peşinden gideceğimizi ancak dikkatli olmazsak kendimizi bize uygun olmayan ilişkilerin içinde bulabileceğimizi ya da sevdiklerimizi agresif ve rekabetçi tavırlarımızla üzebileceğimizi söylüyor.

6 Mart tarihinde gerçekleşecek Venüs-Uranüs karesi ise yine ilişkilerde çok dikkatli olmamız gereken bir güne işaret ediyor. Düşünmeden atılacak adımlar hem aşk hem de arkadaşlık ilişkilerimizde bize çok zarar verebilir. Sert konuşmalar daha sonra pişman olacağımız ayrılık kararlarına yol açabilir. Bu günlerde hayatımıza girecek kişilere karşı da dikkatli olmakta yarar var.

21 Mart tarihinde Venüs ve Jüpiter arasındaki olumlu açı sayesinde hayattan daha çok zevk alabiliriz. Ancak bu tarihte her türlü alışverişte, harcamalarımızda aşırıya kaçmamalı ve kendimizi kontrol altında tutmaya çalışmalıyız.

Peki, Kova’daki Venüs, yükselen burçlarımıza göre bizleri nasıl etkileyecek?

Koç: Sosyal çevre, arkadaşlar ve gruplarla ilgili konular ön plana çıkacaktır. Sosyal ortamlarda yıldızımız parlayabilir. Ortak amaçları paylaştığımız kişilerle bir araya gelebilir, ekip çalışmalarıyla yeni projelerde çok başarılı olabiliriz. İş arkadaşlarımız ve yakın çevremizden her konuda destek görebileceğimiz bir dönemdeyiz.

Boğa: Kariyerimizle ilgili konular ön plana çıkacaktır. İş hayatımızda fark edileceğimiz bir döneme giriyoruz. Kariyerimizde önümüze beklenmedik fırsatlar çıkabilir. Yaratıcı çözümlerimiz ve farklı düşünebilmemiz sayesinde üstlerimizin takdirini kazanabiliriz. Yeni bir alanda çalışma şansı yakalayabiliriz.

İkizler: Yurt dışı eğitimler, seyahatler, akademik fırsatlarla ilgili konular ön plana çıkacaktır. Kişisel gelişimimiz için mükemmel bir dönemdeyiz. Yeni bir yabancı dil öğrenebilir, yurt dışı eğitim şansı elde edebiliriz. Yüksek öğrenim konusunda önümüze yeni fırsatlar çıkabilir. Ürettiğimiz fikirlerimiz sayesinde takdir toplayacağımız bir dönemdeyiz.

Yengeç: Ortak kaynaklar ve eşimizin parası gibi konular ön plana çıkacaktır. Ortak kazançlarda ani bir artış olabilir. Uzun zamandır çözüme kavuşmasını beklediğimiz maddi konular, bir çırpıda hallolabilir. Miras, mal edinme gibi konularda beklenmedik gelişmeler yaşayabiliriz. İhtiyacımız olduğu anda çevremizden maddi destek görebileceğimiz bir dönemdeyiz.

Aslan: Evlilik ve ortaklık ilişkilerimiz ön plana çıkacaktır. Partnerimizin ya da ortağımızın desteğini alabileceğimiz bir dönemdeyiz. İlişkilerimizdeki sorunları masaya yatırabilir ve çözüme kavuşturabiliriz. Yeni ortaklık anlaşmalarına imza atabilir ya da mevcut ilişkimizi uzun vadeli bir ilişkiye dönüştürme kararını bu dönemde alabiliriz.

Başak: Çalışma koşullarımız, iş yerimiz, sağlığımız ve günlük rutinlerimizle ilgili konular ön plana çıkacaktır. İşte beklenmedik fırsatlar yakalayabileceğimiz bir dönemdeyiz. Çalışma koşullarımız daha iyi hale gelebilir. İş arkadaşlarımızdan her konuda destek görebiliriz. Günlük rutinlerimizde bizi rahatlatacak yeni gelişmeler yaşanabilir. Kendimizi daha rahat ve huzurlu hissedebiliriz.

Terazi: Aşk, çocuklar, hobilerle ilgili konular ön plana çıkacaktır. Hayattan zevk aldığımız bir döneme giriyoruz. Sosyal ortamlarda entelektüel sohbetler yapabilir, sıra dışı fikirlerimizle herkesin dikkatini çekebiliriz. Karşı cinsle olan ilişkilerimizde hareketlilik artabilir. Yeni birileriyle tanışabilir, beklenmedik bir aşka yelken açabiliriz.

Akrep: Ev ve aile ile ilgili konular ön plana çıkacaktır. Ailemizle güzel bir zaman geçireceğimiz bir dönemdeyiz. Uzaktaki aile bireyleriyle bir araya gelebilir, fikir alışverişi ve entelektüel sohbetler yapabiliriz. Evle ilgili beklenmedik ancak güzel gelişmeler yaşanabilir. Yaratıcı dekorasyon fikirleriyle evimizi güzelleştirebiliriz.

Yay: Yakın çevremiz, kardeşlerimiz, kısa yolculuklarla ile ilgili konular ön plana çıkacaktır. Kardeşler ve arkadaşlarımız ile bir araya gelebilir, keyifli zaman geçirebiliriz. Yeni eğitim fırsatları yakalayabilir, eğlenceli kısa yolculuklar yapabiliriz. Yakın çevremizden biri ya da uzun zamandır görmediğimiz eski bir arkadaşımız ile sürpriz bir aşk söz konusu olabilir.

Oğlak: Para ve kaynaklarımız ile ilgili konular ön plana çıkacaktır. Finansal konularda şanslı olduğumuz bir dönemdeyiz. Önümüze beklenmedik maddi kazanç fırsatları çıkabilir. Yeni yatırım planları yapabilir, beklediğimiz bir maaş artışını alabiliriz. Spekülatif yatırımlarda kısmetimiz açık ancak şansımızı fazla zorlamamalı, kendimizi riske atmamalıyız.

Kova: Dış dünyaya yansıttığımız imajımız, kendimiz ile ilgili konular ön plana çıkacaktır. Tüm dikkatleri üzerimize topladığımız bir dönemdeyiz. Çekiciliğimiz artıyor. İnsanlar bizi mesafeli ancak çok cazibeli bulabilir. İmajımızda değişiklik yapabilir, daha sıra dışı bir görüntüye kavuşabiliriz. İş ve aşk hayatımızda şans bizim yanımızda.

Balık: Bilinçaltımız ve ruhsal durumumuz ile ilgili konular ön plana çıkacaktır. Bu dönemde, huzuru kendi iç dünyamızda bulabiliriz. Kalabalık ortamlara karışmaktansa, bir süre yalnız kalıp, düşüncelerimizi gözden geçirmek, zihnimizi ve ruhumuzu dinlendirmek bize çok iyi gelecektir. Yaratıcılığımızın çok yüksek olduğu bir dönemdeyiz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.