Venüs Koç Burcunda – Flörtöz Tavırlar Ön Planda!

Dokunduğu her şeyi yumuşatıp, sakinleştiren doğasıyla ünlü, sevgiden barıştan yana tavırlarıyla dikkat çeken, güzelliklerin gezegeni Venüs yüceldiği bir diğer deyişle iyi anlaştığı Balık burcundan ayrılıyor ve 7 Şubat 2020 gününün son saatlerinde özelliklerini sergilemekte biraz güçlük çektiği Koç burcunda yaklaşık bir ay sürecek yolculuğuna başlıyor.

Venüs’ün sakin enerjisi Koç burcunun kendinden emin, iddialı, enerjik ve açık sözlü doğası ile bir araya gelince ilişkilerimizde biraz atak tavırlar benimseyebiliriz. Birinden hoşlanıyorsak içimizde yükselen ateşle, hemen konuya girmek isteyebilir ve cesur tavırlarımızla bunu hızlıca belli etme eğiliminde olabiliriz. Ancak Venüs Koç burcundayken başlayan ilişkilerimizde bağlanma konusunda sıkıntı yaşamamız muhtemel. Bu süreçte çevremizde bolca flörtöz tavırlara tanık olabiliriz. Hatta bize çok uzak bir davranış modeli olsa dahi kendimizi flörtleşirken bulabiliriz. Çevremizle olan ilişkilerimizdeyse her zamankinden daha rekabetçi bir tutum izleyebiliriz. Hızlıca para kazanırken benzer hızda harcamamız mümkün.

24 Şubat 2020 günü Venüs ve Jüpiter arasında kare açı oluşacak. Bu iki iyicil gezegenin stresli bir açı ile bir araya geldiğinde yarattığı etki keyif ve zevke yönelik eylemlerimizde abartıya kaçma eğilimimizin yükselmesi yönünde olabilir.

29 Şubat 2020 günü Venüs ile Plüton arasındaki zorlayıcı açı kalıbının etkisiyle ikili ilişkilerimiz içinde manipülatif tavırlarla karşılaşabiliriz.

04 Mart 2020 günü Venüs ve Satürn arasındaki stresli açının etkisiyle sosyalleşmekten bir adım geri durmak, kendi halimize çekilmek isteyebiliriz.

VENÜS’ÜN KOÇ BURCUNDAKİ HAREKETİNİN YÜKSELEN BURÇLARA GÖRE ETKİSİ;

YÜKSELEN KOÇ:

Eğlenceli konulara uzun vakitler ayırmak isteyebileceğin bir zaman dilimindesin. Çekici, sempatik, özgüven yüklü tavırlarınla dikkatleri üzerine çekebilirsin. Bu süreçte dış görünüşünde değişiklikler yapmak istemen mümkün. Ancak Venüs Koç burcundayken kendine has özelliklerini sergilemekte güçlük çektiği için bu arzuyu yerine getirmek adına Venüs’ün Boğa burcuna geçmesini beklemekte fayda olabilir. Ayrıca çatışmalı durumlar içerisindeki tarafların arasının düzelmesi konusunda aktif rol oynayabilirsin.

YÜKSELEN BOĞA:

Kendi halinde kalmaktan daha çok keyif alabilir ve sosyal ortamlar içinde boy göstermeye bir süre ara verebilirsin. Bu süreçte hayatında meditasyon yapmak gibi içe dönebileceğin konulara yer vermek içindeki huzur seviyesinin yükselmesinde etkili olabilir. İkili ilişkilerde yanılma payı olabilir. Kalbin platonik bir aşk için atabilir. Ya da gündemini gizli bir ilişki meşgul etmeye başlayabilir.

YÜKSELEN İKİZLER:

Önümüzdeki bir ay süresince partilerin aranılan insanı olabilirsin. Katıldığın organizasyon ve sosyal aktivitelerde bolca yeni insanla tanışabilir, sanatsal eğilimi yüksek kişilerle ortak paylaşımlarda bulunabilirsin. Bu gruplar içinde bir araya geldiğin kadın figürlerden destek görebilir ya da yine bu gruplar içinde tanıştığın biriyle bir ilişkiye başlayabilirsin. Geleceğe yönelik kazançlı yatırımlar yapmak açısından şanslı bir dönemdesin.

YÜKSELEN YENGEÇ:

Venüs iş hayatını güzelleştirmeye geliyor. Venüs Koç burcundayken ilişkiler içerisinde biraz ani çıkışlar olabilir. Bu duruma farkındalıkla yaklaşıp, iş ortamında iyi ilişkiler içerisinde olduğun sürece olumlu dönüşler yaşayabilir, üstlerinden destek görebilirsin. Yaptığın işi güzelleştirmek isteyebilir, sanatsal konulara ilgi duyabilirsin. Zaten sanatsal bir işle meşgulsen bu süreçte öncü tavırlarınla işinin daha görünür olmasını sağlayabilirsin.

YÜKSELEN ASLAN:

Alıştığın, senin için süregelen alışkanlıkların dışına çıkmak isteyebileceğin bir dönemdesin. İçinde yükselen yeni şeyler keşfetme arzusuyla farklı kültürlerle bir araya gelmek üzere yurtdışına seyahat organize edebilirsin. Hayata bakış açını değiştirebilecek, yeni felsefeler kazanmanı sağlayabilecek insanlarla tanışabilirsin. Uzaklardan gelen bir aşk kapını çalabilir.

YÜKSELEN BAŞAK:

Maddi manevi destek görebileceğin bir dönemdesin. Miras gibi bir ortak paylaşım konusunda uzun süredir çözüme kavuşmamış bir sorun var ise senin de bu konuya ilişkin öncü, atak tavırlarınla istediğin sonucu elde edebilirsin. Uzun süredir tahsil edemediğin bir alacağın ya da bankadan onaylanmasını beklediğin bir kredi varsa bu konularla ilgili olumlu gelişmeler yaşayabilirsin. Partnerinin kazancında bir yükselme olması muhtemel.

YÜKSELEN TERAZİ:

Fazla lider ya da rekabetçi tavırlar içerisinde olmadığın sürece ikili ilişkilerin içerisinde olumlu gelişmeler yaşayabilirsin. Özellikle evliysen ve ilişkin içinde süregelen bir sorun söz konusuysa çözümüne yönelik inisiyatif alarak uzlaşmacı adımlar atabilir, olumlu sonuçlar elde edebilirsin. Ortaklaşa bir projeyi hayata geçirmeyi planlıyorsan uygun bir dönemdesin. Sonuçlanmasını beklediğin hukuki bir sürecin varsa konu çözüme kavuşabilir.

YÜKSELEN AKREP:

İş ortamındaki ilişkilerinde barışçıl tavırlar içerisinde bulunman halinde ön plana çıkabilir, ekip arkadaşlarından ve özellikle kadın figürlerden destek görebilirsin. Bu süreçte başka insanlara yardımcı olmaktan keyif alabilirsin. Genel anlamda sağlık konularında şanslısın. Ancak günlük koşturmacalarının içerisinde rahatlamak için bolca tatlı tüketme eğiliminin yükselmesine karşılık dikkatli olmakta fayda olabilir.

YÜKSELEN YAY:

Sanatsal bir uğraşın varsa çalışmalarını, yeteneklerini öncü bir tavırla sahneye koymak için uygun bir dönemdesin. Çocuklarınla olumlu ilişkilerin olabilir ve onlarla bolca keyifli vakitler geçirebilirsin. Çocuğun yok ama istiyorsan Venüs’ün Koç burcundaki ziyaretini değerlendirebilirsin. Vaktini daha çok hobilerinle ilgilenerek ve sanatsal faaliyetler içerisinde sosyalleşerek geçirmek isteyebilirsin.

YÜKSELEN OĞLAK:

Önümüzdeki bir ay süresince aradığın huzuru evinde, ailenle yakın temasta bulunarak yakalaman mümkün. Evini değiştirmek ya da evini güzelleştirmek arzusuyla yeni dekoratif düzenlemelere gitmek isteyebilirsin. Sosyalleşmek isteyeceğin ortamın da yine evin olması muhtemel. Arkadaşlarını evine davet edip onlarla keyifli vakitler geçirebilirsin. Aile içerisinde çözüme kavuşturulamamış konular varsa olumlu sonuca bağlanmasında aktif rol oynayabilirsin.

YÜKSELEN KOVA:

Kardeşlerinle ya da yakın çevrenle vakit geçirmekten keyif alabilirsin. Fikirlerini konuşarak ve yazarak ifade edebileceğin konularda başarı sağlama potansiyelin yüksek. Sanatsal bir konuda eğitim almaya başlamak isteyebilirsin. Kısa süreli, sana keyif veren yolculukların olabilir. Yapmayı planladığın bir anlaşma varsa uygun bir dönemdesin.

YÜKSELEN BALIK:

Finansal gelirinde artış olabilir. Kazançların artarken harcama eğilimin de yükselebileceğinden bu süreçte dikkatli olmakta, özellikle 24 Şubat 2020 gününe hassasiyetle yaklaşmakta fayda olabilir. Sanatsal ya da yaratıcılığın ön plana çıktığı işlerden kazanç elde etme potansiyelin yükselebilir. Yatırıma yönelik planların varsa gerçekleştirmek için uygun bir dönemdesin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir