Venüs Geri Hareketine Başlıyor! Tüm İkili İlişkilerimizi Sorgulayacağız!

Aşkın, ilişkilerin, güzelliğin, barışın gezegeni küçük iyicilimiz Venüs, 14 Mayıs 2020 tarihinde İkizler burcunda geri hareketine başlayacak. 25 Haziran 2020 tarihinde bitecek olan Retro’ su ile bütün ikili ilişkilerimizde önemli sınavlar vereceğiz…

Venüs’ ün gölge yönleriyle yüzleşeceğimiz bu günlerde birlikteliklerimizi masaya yatıracak ve bizi gerçekten neyin mutlu ettiğini, neyin keyif verdiğini sorgulayacağız. Belki karşımızdaki kişilere içimizi dökmek, duygularımızı ifade etmek isterken, sözlerimiz yanlış yerlere gidebilir. Hislerimiz arasında ikilemde kalabilir ve içsel olarak huzursuz hissedebiliriz. Aşkta ayran gönüllü olan yönümüz ortaya çıkabilir, birlikteliğimizden; hatta arkadaşlıklarımızdan sıkılabiliriz. İki kişi arasında duygusal git-gel yaşayabilir, flörtöz tavırlar sergileyebiliriz. İlişkilerimizdeki çıkarlarımız doğrultusunda cazibemizi ve kıvrak zekamızı ortaya koyabiliriz. Önemli olan şu ki; bu geri hareket boyunca evlilik, ortalık ve iş birlikleri adına önemli kararlar almak, imza atmak ve anlaşma yapmak sağlıklı sonuçlar vermeyecektir. Aksi takdirde bazı sorunlar, anlaşmazlıklar veya hayal kırıklıkları yaşama potansiyelimiz yüksek olabilir. Geçmişte yarım kalan ilişkilerimiz yeniden kapımızı çalabilir. Eski partnerlerimizden haber alabiliriz. Hatta belki de evren bize o ilişkimizi toparlamak ve daha iyi bir şekilde yürütebilmek adına ikinci bir şansı da sunabilir…

Retro süreci boyunca yapılacak olan sosyal aktivitelerde, eğlencelerde ve organizasyonlarda iptaller veya ertelemeler olabilir. Hayatın keyifli ve eğlenceli kısmını istediğimiz gibi yaşayamayabiliriz. Mutlu almak adına yapılacak olan toplantılar memnun etmeyebilir veya beklentileri karşılamayabilir. Eğlence sektörü yine bu dönemde geri planda kalabilir.

Güzelliğin, estetiğin ve sanatın gezegeni Venüs geri hareketteyken imajımızda önemli değişiklikler yaptırmamamız gerektiğini söylemeliyiz. Bu süreçte planladığımız bir estetik operasyon varsa bizi memnun etmeyebilir. Dış görünüşümüzde daha evvel denemediğimiz saç kesimleri, kalıcı makyaj, bakım veya kürler varsa bizi hayal kırıklığına uğratabilir. Mimari konularda birtakım girişimler yapmak veya evimizi yeniden dekore etmek istersek sorunlar çıkabilir veya yeterince tatmin edici olmayan sonuçlar alabiliriz. Demek oluyor ki bütün bu girişimler için geri hareketin bitmesini bekliyoruz!

Venüs ayrıca bir finans göstergesi olduğu için parasal tüm beklentilerimiz, değerli madenler ve yatırım araçları konularında değişken koşullar gelişebilir veya kayıplar verebiliriz. Dolayısıyla bu zaman zarfı içerisinde önemli yatırımlar yapmaktan kaçınmalıyız. Ticari girişimler veya eğitim konularında gecikmeler, iptaller, karışıklıklar yaşayabiliriz. Bu sorunlarla yüzleşmemek adına geçmişte yarım kalan işleri gözden geçirmek, varsa gerekli düzeltmeleri yapmak ve onları geliştirmek daha doğru olacaktır. Keza seyahat ve iletişim alanlarında kısıtlanmalar, uçuş iptalleri, bizi bekletecek gelişmeler veya karmaşalar yaşayabiliriz.

 Yakın çevremizle olan iletişimimizde hassasiyetler oluşabilir. Kardeş, kuzen, yakın akraba veya komşularımızla olan ilişkilerimizin sıkıştığını hissedebiliriz. Onlarla iletişim kurarken sorunlar yaşamamız muhtemel.

5 Haziran ve 21 Haziran 2020 tarihlerinde Yay ve Yengeç burçlarında gerçekleşecek olan Ay ve Güneş tutulmalarının yanı sıra Merkür Retro’sunun da aynı zaman dilimi içerisinde yaşanacağını düşünecek olursak ilişkiler ve iletişim konularında önemli değişimler veya zorluklar yaşayabiliriz…

Peki Venüs’ ün İkizler serüveni yükselen burçlarımıza göre neler getiriyor?

Yükselen Koç: Önümüzdeki bu süreçte yakın çevren, fikirlerin ve kısa seyahat konuların ön plana çıkacak gibi görünüyor. Düşünsel olarak hayatında seni neyin mutlu ettiğine ve sosyal ilişkilerden beklentilerine dair sorgulamalar yapacağın bir dönem olabilir. Yakın çevrenle iletişim kurarken dikkatli olmalısın. Zira kendini ifade etmekte zorlanabilir, yanlış anlaşılmalar yaşayabilirsin. Kardeşlerinle, akrabalarınla ve komşularınla daha az sohbet edebilirsin. Eğitiminde seni bekletecek gelişmeler yaşanabilir. Daha evvelki bir öğrenim programınla ilgili eksiklerini tamamlayabilirsin. Ticaret hayatında birtakım engellerle veya yavaşlamalarla karşılaşabilirsin. Bu süreçte evrak işlerinde düzeltmeler yapman gerekebilir. Geçmişten gelen ticari veya eğitim fırsatı yeniden karşına çıkabilir.

Yükselen Boğa: Önümüzdeki bu süreçte maddi kaynakların ön plana çıkacak gibi görünüyor. Eğitim veya ticaret hayatından elde ettiğin gelirlerinde azalma veya aksaklıklar yaşayabilir. Kazançlarınla ilgili değişken koşullar gelişebilir, maaşını alamama ya da geç alma gibi konular gündeme gelebilir. Gelir ve gider dengeni kurmakta zorlanabilir, yapmayı planladığın finansal yatırımlarla ilgili ikilemler yaşayabilirsin. Maddi ve manevi değere olan bakış açını sorgulayabilir; kendi öz değer kriterlerini gözden geçirebilirsin. Boğaz bölgene ve beslenmene özellikle dikkat etmelisin. Güzellik, estetik gibi kişisel bakım konularına harcama yapmayı düşünüyorsan geri hareketin bitmesini beklemende fayda olacaktır. Aksi takdirde beklentini karşılamayabilir. Geçmişte yapmak istediğin bir projeyle ilgili karşına yeni bir fırsat çıkabilir.

Yükselen İkizler: Önümüzdeki bu süreçte yakın çevrene ve dış dünyaya yansıttığın imajın ön plana çıkacak gibi görünüyor. Evliliğin, ailen ve kariyerinle ilgili beklentilerini sorgulayabilir, kurduğun ilişkileri gözden geçirebilirsin. Ruhunu besleyen ve içsel olarak seni değerli hissettiren şeylerin değiştiğini fark edebilirsin. Bu dönemde ilişkiler adına önemli kararlar vermemelisin! Ayrıca sağlığına ve beslenmene dikkat etmen gerekebilir. Kişisel görünümünde önemli değişiklikler veya estetik operasyon yaptırmak istiyorsan geri hareket sürecinin bitmesini beklemek faydalı olabilir. Zira beklediğin gibi sonuç vermeyebilir yahut seni tatmin etmeyebilir. Parasal veya ticari girişimlerde bulunmayı planlıyorsan değişken koşullar gelişebileceği için bazı düzeltmeler yapman gerekebilir. Geçmişte yarım kalmış bir ilişki ile ilgili evren sana yeniden şans sunabilir.

Yükselen Yengeç: Önümüzdeki bu süreçte bilinçaltı ve kontrol dışı konular ön plana çıkacak gibi görünüyor. İç dünyana dönerek daha geri plana çekilmeyi tercih edebilir ve ilişkilerinden gerçekten ne beklediğine dair ikilemler yaşayabilirsin. Platonik bir aşka kapılabilir veya birine gizli gizli hayranlık duyabilirsin. Herkesle paylaşmak istemeyip sadece kendine saklamak isteyeceğin tarzda bir ilişkiye çekilebilirsin. Bu süreç içerisinde bazı dedikodular çıkabilir ve bunların kulağına çalınmasıyla huzurun kaçabilir. Arkandan gizli dolapların çevrildiğini fark edebilirsin. Bu dönem içine dönerek meditatif ve manevi çalışmalar yapmak için oldukça uygun bir dönem olabilir.

Yükselen Aslan: Önümüzdeki bu süreçte sosyal çevren ve gelecek beklentilerin ön plana çıkacak gibi görünüyor. Arkadaş veya mesleki gruplarındaki iletişimde problemler yaşanabilir. Kendini sosyal çevrene ifade etmek isterken yanlış anlaşılabilirsin. Arkadaşlık ilişkilerinde gerçekten ne beklediğini sorgulayabilirsin. Eski arkadaş gruplarından biriyle karşılaşabilir ve onunla yakınlaşabilirsin. Planlamış olduğun organizasyonlarda bazı aksaklıklar olabilir veya düşündüğün gibi gitmeyebilir. Katılacağın bazı dernek veya vakıf toplantılarında birtakım engeller veya gecikmeler yaşayabilirsin. Bu dönemde hayal kırıklığına uğramamak adına eğlence ve organizasyonları askıya almak daha iyi bir seçenek olabilir. Geleceğe dair beklentilerinin yavaş yavaş değişmeye başladığını fark edebilir ve planlarını değiştirebilirsin. Hedeflerindeki ikilemler seni huzursuz edebilir.

Yükselen Başak: Önümüzdeki bu süreçte kariyer hayatın ön plana çıkacak gibi görünüyor. Çalışma hayatını gözden geçirebilir ve şu an ilerlediğin yönde devam etmeyi gerçekten isteyip istemediğine dair sorgulamalar yapabilirsin. Kariyerinde planlı ve düzenli bir şekilde ilerlerken seni yavaşlatan ya da bekleten koşullar gelişebilir. Geçmişte yarım kalan işler geri gelebilir ve üzerinde yeniden çalışmak isteyebilirsin. Sürdürdüğün çalışmaların üzerinden tekrar geçerek düzeltmeler yapman gerekebilir. Otorite figürleriyle kurduğun ilişkileri sorgulatacak bir dönem olabilir. Onlarla olan iletişiminde aksaklıklar veya anlaşmazlıklar gündeme gelebilir. Üstlerine kendini ifade etmek isterken yanlış anlaşılabilirsin. Parasal konularda dikkatli olmalı, temkinli adımlar atmalısın. Zira gecikmeler veya yanlışlıklar olabilir, bilgi akışında sıkıntılar yaşanabilir.

Yükselen Terazi: Önümüzdeki bu süreçte hayata bakış açın ve yurt dışıyla ilgili konuların ön plana çıkacak gibi görünüyor. Planladığın yurt dışı seyahatleri varsa gecikmeler yaşayabilir veya engellerle karşılaşabilirsin. Yabancılarla ilgili sürdürdüğün projeler veya uluslararası ticaretle uğraşıyorsan bekleyip üzerinden yeniden geçmen, düzeltmeler yapman gerekebilir. Başlamayı planladığın bir eğitim veya kişisel gelişim programı varsa geri hareketin bitmesini beklemelisin. Ancak geçmişte yarım kalmış bir eğitimle ilgili yeni fırsatlar yakalayabilirsin. Akademik hayatında beklemediğin ertelemelerle karşılaşabilir veya hocalarınla ilişkinde sorunlar yaşayabilirsin. Özellikle sosyal medyada görüşlerini ifade ederken temkinli ve uyumlu olmalısın. Çünkü bu dönem yanlış anlaşılmalara müsait etkiler barındırıyor. Geçmişte takip ettiğin hukuksal süreçlerin varsa yeniden gündemine gelebilir.

Yükselen Akrep: Önümüzdeki bu süreçte ortaklı gelirlerinle ilgili konuların ön plana çıkacak gibi görünüyor. Eşinin takip ettiği ticari veya eğitim projelerinden gelen gelirleriyle ilgili gecikmeler yaşayabilirsin. Ticari bir iş birliği veya ortaklık içindeysen ödemeleri almakta sıkıntı yaşayabilir ve beklemediğin ertelemelerle karşılaşabilirsin. Alacaklarını tahsil edemeyebilir, kredi borcun varsa ödemekte zorlanabilirsin. Gelir ve gider dengeni sağlamak kolay olmayacağından içsel olarak huzursuzluk yaşayabilirsin. Hisseli kaynaklar, miras, vergi, sigorta, nafaka gibi konularda beklemeni gerektirecek koşullar gelişebilir. Bu dönem kredi çekmek, borçlanmak, faiz işletecek anlaşmalar yapmak için pek uygun değil. Geri hareketin bittikten sonra başvuru yapmak ve anlaşma imzalamak daha sağlıklı olacaktır. Geçmişten gelen bir miras konusu gündemine gelebilir. Psikolojik olarak içe çekilmeyi tercih edebilir, zorlandığını veya baskı altında kaldığını hissedebilirsin.

Yükselen Yay: Önümüzdeki bu süreçte ikili ilişkilerin ve iş birliklerin ön plana çıkacak gibi görünüyor. Evliliğinden ve iş birliği yaptığın kişilerden gerçek beklentilerini sorgulayabilir, ikilemlerde kalabilirsin. Karşındaki kişiye kendini ifade ederken uyumlu ve sakin olmaya özen göstermelisin. Aksi takdirde yanlış anlaşılabilir veya iletişimde sorunlar yaşayabilirsin. Bu dönemde evlilik veya ilişkilere dair önemli kararlar almamalısın. Ancak geçmişte yarım kalmış bir aşk hikayesi kadersel olarak karşına çıkabilir ve yeniden beraberce ilerlemeye karar verebilirsin. Yeni bir ortaklık kurmayı ya da ortağınla ticari bir projeye başlamayı planlıyorsan; geri hareketin bitmesini beklemek daha sağlıklı olacaktır. Aksi takdirde süreçlerin ilerlemesinde engellerle veya seni yavaşlatacak olaylar karşılaşabilirsin. Venüs’ ün geri hareketi karşıt burcunda gerçekleşeceği için sağlığına da dikkat etmelisin!

Yükselen Oğlak: Önümüzdeki bu süreçte günlük rutinlerin ve sağlığın ön plana çıkacak gibi görünüyor. Günlük hayatını yeniden düzenlemek ve seni gerçekten neyin mutlu ettiğini sorgulamak için oldukça uygun bir dönem. Rutinlerini gözden geçirebilir; bazı değişiklikler ve düzeltmeler yapabilirsin. Çalışma ortamınla, takip ettiğin projelerinle ilgili beklemen gerekebilir veya bazı engellerle karşılaşabilirsin. İş yerinde değişen bazı koşulların olduğuna şahitlik edebilirsin. Çalışma arkadaşlarınla olan iletişiminde uyumlu ve nazik olmaya özen göstermelisin. Aksi takdirde yanlış anlaşılabilirsin veya birlikte çalıştığın kişilerle olan ilişkinde sorunlar yaşayabilirsin. Geçmişte yarım kalan bir proje gündemine gelebilir veya eski iş yerinden bir teklif alabilirsin. Bu dönemde sağlığına ve beslenmene özen göstermelisin.

Yükselen Kova: Önümüzdeki bu süreçte aşk ve çocuklarınla ilgili konuların ön plana çıkacak gibi görünüyor. Hayatta sana gerçekten neyin keyif verdiğini sorgulayabilirsin. Sosyal hayatında birtakım aksaklıklar gündeme gelebilir. Katılacağın organizasyonlar iptal edilebilir. Devam eden bir ilişkin varsa partnerinle olan iletişiminde yavaşlamalar veya sorunlar yaşayabilirsin. Birliktelikten beklentilerini gözden geçirebilir ve bunu karşındaki kişiye ifade etmek isteyebilirsin; ancak duygularını anlatırken temkinli ve nazik olmalısın. Aksi takdirde sevgilinle aradan huzursuzluklar yaşayabilirsin veya seni yanlış anlayabilir. Duygusal olarak iki kişi arasında kalabilirsin. Geçmişte yarım kalmış bir aşk yeniden kapını çalabilir veya kadersel olarak yeniden karşılaşabilirsin. Çocuklarınla olan ilişkini masaya yatırabilir ve yeni bir düzenleme getirmek için bakış açını değiştirmek isteyebilirsin. Ayrıca riskli yatırımlara girmek için geri hareketin bitmesini beklemek daha sağlıklı olacaktır.

Yükselen Balık: Önümüzdeki bu süreçte evle veya aile bireyleriyle ilgili konular ön plana çıkacak gibi görünüyor. Aile içindeki ilişkileri masaya yatıracağın ve birbirinizle olan iletişimi sorgulayabileceğin bir dönem olabilir. Ev ortamında yapmak istediğin sosyal faaliyetleri beklemeye alman gerekebilir veya daha sakin vakit geçirmek isteyebilirsin. Büyüklere kendini ifade ederken uyumlu ve nazik olmalısın. Aksi takdirde yanlış anlaşılabilir, aile içi sorunlar yaşayabilirsin. Bu zaman içerisinde tamirat ve tadilat işlerine girmemelisin. Evinin dekorasyonunda değişiklikler yapmak istiyorsan şimdilik sadece araştırma ve plan yapma halinde kalmalı, geri hareketin bitmesini beklemelisin. Zira sonrasında seni memnun etmeyebilir veya beklentini karşılamayabilir. Geçmişten gelen bir miras, ev veya arsa konusu yeniden gündemine gelebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir