Venüs Burcuna Göre Nasıl Bir Sevgilisin?

“Kul kurar kader gülermiş” dersen bırak kendini rüzgara, es geç! “İnsan dediğin kelimelerle yaratır, yeter ki yeterince inansın ve istesin” dersen, sıva kolları, birleştir uygun talepleri yolla! Kendine uygun bir sevgilin olmazsa, yaşamak neye yarar! Kafaları çok karıştırıp ortaya karışık pizza ile zevkten soğuma, mideni bozma! Her burcun huyu da sevgili profili de kendine özel, bakalım hayaller ne, hayatlar nasıl?

Venüs burcunu öğrenmek için tıkla!

Koç

Önüne gelen adamı salladın, hırpaladın. Kim ister kendine hükmetmeye bu kadar meraklı bir kadını! Sevgiline boyun eğ diyen yok! Ama biraz sükûnet, biraz uzlaşı, içinde yatan dişiyi hep kavga sonrası barış çubuğunda çıkarma ortaya, günlük yaşamda gül yüzüne hasret kaldı gencecik delikanlılar. Bir iki kere yumruğunu masaya vurdun iyi de ses çıkardın, dadandın gidiyorsun. Madem ben böyleyim diyorsun, hakkından gelecek imansızı bulunca, huzura ereceksin belli. Sesi seninkini ezip geçen, yetenekleriyle öne çıkan, öpmeye gönüllü olacağın güçlü bir bilekle nasıl güzel anlaşırsın. Bir de kanatları geniş olursa, dişiliğin gıcıklanır yola gelirsin belki!

Boğa

Herkes para dese de ön sıralarında aşkın, tutkun, şefkatin dizilidir senin. Kendini güvende hissetme kısmını abartmanı, yılların masraflarını bugünden kenara koymanı tam olarak anlayamasak da, savruk olmayışını alkışlıyoruz. Keyfine düşkünlüğünün, katır inadının yanında arzularının şelale olduğunu bilmeyen yok. Nabzının attığı, kokunun dağıldığı şah damarının hemen kenarına sürer, yumuşacık teninden yayarsın mis kokunu. Sen göğsünde sevdiğinin başına her daim yeri olan, sabit fikirlerini yatağından atan, eşini jestlere boğan harika bir sevgilisin.

İkizler

Mental aşklarından gayrısı, sonunu düşünenler, bugünü çoktan geçmişe gömenler geri dursun, nerede zeka küpü, nerede laf cambazı var gelsin seni bulsun. Bak bayram olan hayata, dudak uçuklatan yüce aşka. Flörtöz deyip güvenmeyenler duvarlara sürtsünler başlarını, aşk neymiş, nasıl yaşanırmış baksın da feyz alsınlar. Mal mülk peşinde koşanlara inat, zihinde parlaklık için bolca ilişki gezdin, kimlere misafir oldun, beyin fırtınalarına doyamadığın ilişkinde ev sahibi oldun!

Yengeç

En çok babanın, doğmamış çocuğunun, en yakın arkadaşının, en önemlisi kendinin yerine koyup peşinen feda olduğun o adam var ya, korkulu gözlerle sana bakmasın da ne yapsın? Biraz zaman geçmesini beklesen, istemem yan cebime koylarla istediklerini elde etsen, aslında evlilik sadece basit bir imza gibi yalanlarla sevgilinin yüreğine sular serpsen fena mı olur? Önce ne kadar harika olduğunu, gelişkin merhametinin dünya üzerindeki en kurtarıcı duygu olduğunu, zamanı gelince harika bir eş ve anne olacağını kendisi düşünse hayat bayram olacak. Harika bir partner olduğunu göze sokmasan, çok harikasın!

Aslan

Hani benim kralım, şanıma yaraşır mutlu yarınlarım diyorsun, haklısın! Sana hem sarılacak hem savuracak, saygıdan diz çökecek öfkeden kuduracak, tüm zamanların altın varaklı, gösteriş meraklısı olacak! Kraliçesine sahip olduğu tüm duygulardan tattıracak bir sevgili, seni göklere çıkaracak yürekler dolusu bir sevgi istiyorsun. Haklısın! İşte doğru adam karşına çıktığında sen gerçek bir sevgili olur, bakışlarını hizaya getirir, sevdiğin kadar sevilirsin. Dişine göre bir eril enerji ile akıllara durgunluk verirsin.

Başak

Araştırmacı gazeteci, eleştirel bakış Başak, detaylarından ekmek çıkmayan bir ilişkide uzun süre soluk alamaz, içerileri havalandırsa da huzur edemez geri döner. Daha sessiz, sakinliği dikkat çekici erkeklerin, dağınıklarında duraksamak, soluk noktalarında ilginç detaylarla tanışmak seni hep bir sonraki hamle için motive eder. Mükemmel takıntın gelişim gördüğünde rahata erer, maddi kaynaklarını bollaştıran analitik zekanla, partnerini mutlu edersin. Çekingen yanını gerektiğinde ısıtıp sunmak için buzluğa kaldıran, önceden ısıtılmış 180 derece fırında harladığın tutkunu yeri geldi mi eline alan, umulmadık sürprizlerin partnerisin ve inan bize doğru yoldasın!

Terazi

Doğuştan yanında estetik kabiliyetlerini getirmiş, zarafetinle şıklığını taçlandırmışsın. Kavga gürültü nedir bilmediğin ilişkini haklılar diyarına çevirir, her koşulu ikinizin de kalbini hoş eden mükemmel hale getirirsin. Ayrı tellerden grupların içinde olduğun sosyal çevrene uyum sağlayan, iletişimde marifetli sevgilinle kalabalıklar içinde hoşça zaman geçirirsin. Sen kolay bulunmayan, bulunsa da kolay taşınamayan bir melek, zarif duruşunla üzülmeyecek bir sevgilisin.

Akrep

Yüksek kuşkularını ve tüm kollarınla sarıp derinlemesine sahip olma arzularını biraz törpüleyebilsen, harika bir ilişkinin göbeğinde sevgilinle gönlünce dans edecek, o çok sevdiğin tütsülü karanlıklara gömüleceksin. Tutkunun dansı, gizemin büyüsü! Cesareti olan beri gelsin, aşk yaşamak nasıl olurmuş izlesin öğrensin de diyemiyoruz, sen aşkını iki kişilik yaşar, öykünü kimselere anlatmazsın. Asla yalana tahammül edemez, dürüst iklimlerin kızılında gününü gün edersin.

Yay

“Bir adamla tanıştım, şöyle rahat, böyle özgür, yapamazsın dediler, sizden olmaz başaramazsınız dediler, daldım ilişkinin ortasına!” hikayen cahil cesaretleriyle dolu olsa da çoğu zaman sonu kahramanlık destanıyla, duyana keşke dedirten harika deneyimlerle bitiyor! Dolayısıyla, ne yapıyorsan devam et! Mutluluğu yakalamakta ve olmadık tozlarda boncuk bulmakta üstüne yok. Maceralarından sıyrılıp, kankacayı unutup; birazcık sevgilim desen, özledim, seviyorum desen daha iyi de! Söylemesen de hissettir!

Oğlak

Ne koyduğun yerde duracak, ne planlarını bozacak, nabza göre şerbet nedir bilecek, duruma uygun duygu üretecek, beyaz yakası tertemiz bir sevgili, kariyerini de körüklemez mi? Öyle bilindik “sürprizleri çok severim, hep heyecan olsun” kadınlarından değilsin. Benim prensiplerim var, disiplinli çalışır, yarınlarımı derler toplar hizaya sokarım, planımı bozacak yersiz sürprizlerden de katiyen hoşlanmam demen çok doğru. Sen hayallere değil, somut gerçeklik içinde nam yapmış başarıya aşık olursun. İlişkinde sana hiçbir şey malum olmaz, öyle kafana esmez, alarmın çalar, notların arasında gözüne çarpar, kalkar sarılırsın.

Kova

“Şimdi biz neyiz?” sorusundan usandığını biliyoruz. Ama yeri gelmişken değinmeden edemedik, sen de “hem arzum şenlensin, yatağım bereketlensin hem ne gerek var şimdi arkadaşlığımızı bozmaya” diyorsun. Bir gün sen de deli gibi seversin ama öyle bir tuhaflıkla karşılaşırsın ağzın açık, dimağın duruk kalır. Sevgili olalım diye dört dönersin de kanka diyenin olmaz! Dememiz o ki, sen sevdiğini seviyor, nice keyifli vakitleri deviriyorsun, azıcık daha sevgililik şekilleri yapsan da herkesin gönlü olsa. Bu kez kendine en çok güvenen, zekâ şovmeni, genel kültür rekortmeni biriyle sevgili olmak neymiş cümle aleme göster de azıcık genel kültürleri artsın!

Balık

Market listesine iki parça sebze yazıp mutfağa girmezsin, gel gelelim aşk listene sayfalarca yazmış da yazmışsın! Mantıkla yönetildiğimiz bir gezegende, neden sonuç ilişkilerini gözle gördüğümüz ve akıl yürüttüğümüz bir düzlemde yaşıyorken, senin polenlerle el ele uçuşan duyguların, düşlerin ne kadar havada kalabilir, sert iniş yaparlarsa başlarına neler gelir? Hiç düşünüyor musun? Yok! Ama seni kollarına saracak, gözyaşlarını silecek, kaderden kaçıracak, besleyip, sevecek biriyle ne destanlar yazarsın. Ne ütopyalarda yaşarsın. Bunları gece gündüz düşünüyorsun ama! Düşün taşın nereye kadar! Artık icraata geç, mutluluk hep kapıda!

ilk yorum

Bir Yorum Bırakın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.