Venüs Başak Burcunda! Gerçek Hayata Dönüyoruz…

Aşk ve ilişkiler gezegeni Venüs, 21 Ağustos itibariyle Başak burcunda, 14 Eylül’e kadar sürecek yolculuğuna başlıyor. Sevmeyi, sevilmeyi, hayattan alınan zevki temsil eden Venüs’ün, sade, temiz, temkinli ama güvenilir Başak burcuna geçmesiyle, ilişkiler daha gerçekçi bir hal alacak. Bir önceki dönemin film tadındaki romantizminden sıyrılıyoruz.

Venüs, Başak’ta kendini pek rahat ettiği bir konumda değildir. O nedenle, bu dönemde, içimizden aşk şiirleri yazan, gözlerinden kalpler fırlayan romantik prensler ya da prensesler çıkmasını beklemek yersiz olur. Venüs Aslan’dayken, pembe bulutların üzerindeydik, şimdi hayatın gerçekliklerine hızlı bir dönüş yapıyoruz.

Başak burcu, yapı gereği mükemmeliyetçi, düzenli ve titiz olduğu için, kusurlar gözünden kaçmaz. Dolayısıyla bu dönemde mevcut ilişkilerimizde, kusur arayıp bulmak, sonra da bunları düzeltmek için var gücümüzle çalışmak şaşırtıcı olmayacaktır

Bu dönemde dikkat etmemiz gereken nokta, hayatımıza, kendi hayatını yoluna koymak için ille de birinin yardımına ihtiyacı olan, kurban pozisyonundaki insanları çekmemektir. Başak burcu, emek vermeyi, değer verdiği insanlar için hizmet etmeyi sever, ancak böyle bir yükü sırtlanmak bir süre sonra ona bile ağır gelebilir. “Sevgi neydi? Sevgi, emekti” sözü, Başak’taki Venüs için yazılmıştır adeta. Bu süre içinde, sevgimizin değerini bilen, bizim için emek vermeye hazır insanları tercih etmeliyiz.

Bugünlerde ilk görüşte kalbimizin yerinden fırladığı romantik bir filmin içinde değiliz ancak her karşımıza çıkan kişi için eleştirinin dibine vurup, kaşının üzerinde gözü var demeye başlarsak, o zaman kendimizi tek başına bulma ihtimalimiz de var. Hem aşk hem de arkadaşlık ilişkilerinde her şey usulüne göre gitsin, kural dışına çıkmayalım derken, kalp kırıcı olabiliriz.

Kuruntular konusunda kendimize yüzde yüz hâkim olamayız belki ama fiziksel sağlığımız açısından çok olumlu şeyler yapabiliriz. Ne zamandır vermemiz gereken o son üç kiloyu vermek, detoks yapmak, organik beslenmek, check -up’a girmek için en uygun dönemdeyiz. Gösteriş değil sadelik peşinde koşacak, estetik kaygılarla değil sağlıklı olma amacıyla hareket edeceğiz.

Peki, Başak burcundaki Venüs, yükselen burcumuza göre bizi nasıl etkileyecek?

Koç: Çalışma koşullarımız, iş yerimiz, sağlığımız ve günlük rutinlerimizle ilgili konular ön plana çıkacaktır. İş ortamında daha detaycı, daha titiz, daha planlı çalışmak isteyeceğimiz bir dönemdeyiz. Hem iş hem de günlük yaşamımızda, rutin sorumluluklarımız daha çok ön plana çıkacaktır. Bu süreçte disiplinli tavrımız ile üstlerimizin takdirini kazanabiliriz. Sağlıkla ilgili check-up’larımızı yaptırmamızın tam zamanı.

Boğa: Aşk, çocuklar, hobilerle ilgili konular ön plana çıkacaktır. Aşk ilişkilerimizde daha ciddi bir döneme giriyoruz. Hayatımızda uzun vadeli olacak yeni bir ilişki başlayabilir. Arkadaşlarımız ve çocuklarımızla daha verimli ve keyifli bir zaman geçirebiliriz. Uzun zamandır hobi olarak yürüttüğümüz bir aktiviteyi, yeni bir kariyer fırsatına dönüştürmemiz de mümkün.

İkizler: Ev ve aile ile ilgili konular ön plana çıkacaktır. Evimizde zaman geçirmek isteyeceğimiz bir dönemdeyiz. Evdeki eksiklikleri tek tek tespit edebilir, tadilat, dekorasyon gibi konularda hızlıca harekete geçebiliriz. Aile bireyleri ile aramızda fazla eleştirisel olmamızdan dolayı küçük tartışmalar yaşanabilir. Dilimizi tutmaya özen göstermeliyiz.

Yengeç: Yakın çevremiz, kardeşlerimiz, kısa yolculuklarla ile ilgili konular ön plana çıkacaktır. Bu dönemde, kardeşler, akrabalar, yakın çevre ve komşularla olan ilişkilerimiz, eleştirisel tavrımız yüzünden bir parça sekteye uğrayabilir. Eleştirilerimizin dozunu iyi ayarlamaya çalışmalıyız. Daha önce yarım bıraktığımız bir eğitimi tamamlamak için mükemmel bir dönemdeyiz. İşle ilgili çok sayıda kısa yolculuk yapabiliriz.

Aslan: Para ve kaynaklarımız ile ilgili konular ön plana çıkacaktır. Finansal konularda akıllı planlamalar yapacağımız, mali durumumuzu dikkatle gözden geçirebileceğimiz bir döneme giriyoruz. Risk almaktan kaçınıp, bildiğimiz yollardan ilerlemeyi tercih edebiliriz. Sıkı çalışmamızın karşılığını alabiliriz, gelirimizde çok büyük olmasa da yine de bizi mutlu edecek bir artış yaşanabilir.

Başak: Dış dünyaya yansıttığımız imajımız, kendimiz ile ilgili konular ön plana çıkacaktır. Çevremizdeki herkes tarafından çekiciliğimiz, disiplinimiz, detaylara önem veren, mükemmeliyetçi yapımız ile takdir göreceğimiz bir dönemdeyiz. Eleştirilerimizde genellikle haklı olmakla birlikte, kelimelerimizi insanları kırmayacak bir şekilde seçmeye özen göstermeliyiz.

Terazi: Bilinçaltımız ve ruhsal durumumuz ile ilgili konular ön plana çıkacaktır. Bu dönemde kendi içimize kapanabilir, bir iç değerlendirme ve yaşam muhasebesi yapmak isteyebiliriz. Geçmişteki hatalarımızı gözden geçirmek, hayatımızı tekrar planlamak ve mantıklı bir şekilde yeni kararlar almak için ideal bir dönemdeyiz.

Akrep: Sosyal çevre, arkadaşlar ve gruplarla ilgili konular ön plana çıkacaktır. Sosyal ortamlarda iletişim trafiğimizin artacağı, sık sık diğer insanlarla bir araya gelebileceğimiz bir dönemdeyiz. Kendimizi, hayır işleri yapan grupların arasında bulabilir, sosyal sorumluluk projelerine katılabiliriz. Ancak, mükemmeliyetçiliğimiz ve eleştirilerimiz ile çevremizdekileri bunaltmamaya çok dikkat etmeliyiz.

Yay: Kariyerimizle ilgili konular ön plana çıkacaktır. İşte yeteneklerimiz ve detaylara verdiğimiz önemle kendimizi gösterebileceğimiz bir dönemdeyiz. Mantıklı, titiz ve disiplinli tavrımız, üstlerimizin dikkatini çekebilir. Sorumluluğunu üstlendiğimiz bir projeyi mükemmel bir şekilde tamamlayıp, takdir kazanabiliriz. Üstlerimiz ve iş arkadaşlarımıza karşı kullandığımız kelimelere dikkat etmekte yarar var.

Oğlak: Yurt dışı eğitimler, seyahatler, akademik fırsatlarla ilgili konular ön plana çıkacaktır. Yurt dışında yeni bir eğitim fırsatıyla karşılaşabiliriz. Uzun bir yolculukla ilgili gerekli organizasyonu yapma görevi bize düşebilir. Konularında uzman kişilerle tanışabilir, onlarla olan tartışmalarımızda bize yeni beceriler kazandırabilecek bilgiler edinebiliriz. Ancak ilişkilerimizde daha diplomatik olmamızda yarar var.

Kova: Ortak kaynaklar ve eşimizin parası gibi konular ön plana çıkacaktır. Maddi konularda temkinli hareket etmek isteyeceğimiz bir döneme giriyoruz. İyice emin olmadan yatırımlar konusunda adım atmak istemeyebiliriz. Vergi, sigorta, krediler gibi konularda, kılı kırk yarıp, yaptığımız her hesabı iki kere tekrarlayabiliriz. Ortak kaynaklarımızda küçük de olsa bizi tatmin edecek bir artış olabilir.

Balık: Evlilik, ortaklık ve uzun vadeli ilişkilerimiz ön plana çıkacaktır. Mevcut ilişkimizde partnerimizle aramızdaki gerilim artabilir. Partnerimizin eleştirileri kalbimizi kırabilir. Aynı şekilde biz de konuşmalarımızda kendimize hâkim olamayabiliriz. Daha sakin olmaya çalışmalıyız. Eğer ilişkimiz yoksa, hayatımıza, ciddi, mükemmeliyetçi, titiz ancak iyi niyetli biri girebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.