Venüs Başak Burcunda! Aşkta realizm dönemi…

Aşk ve ilişkiler gezegeni Venüs, 20 Eylül itibariyle Başak burcundaki yolculuğuna başlıyor. Küçük iyicil Venüs’ün buradaki hareketi 14 Ekim’e kadar sürecek. Sevmeyi, sevilmeyi, hayattan alınan zevki temsil eden göklerin prensesi Venüs’ün; sade, temiz, düzenli, temkinli ve güvenilir Başak burcuna geçmesiyle, ilişkiler daha gerçekçi bir hal alacak. 

Yazın ateşinin sönüp, sonbahar rüzgarlarının yavaştan esmeye başladığı bu süreçte, aşklar da yavaş yavaş daha temkinli, daha ateşi düşük ama daha uzun soluklu bir kıvama bürünecek.

Venüs, Başak’ta kendini pek rahat ettiği bir konumda değildir. O nedenle, bu dönemde, içimizden aşk şiirleri yazan, gözlerinden kalpler fırlayan romantik prensler ya da prensesler çıkmasını beklemek yersiz olur. Aşkı iliklerimize kadar hisseder ancak ifade etmeye gelince dut yemiş bülbüle dönebiliriz.

Başak burcu, yapı gereği mükemmeliyetçi, düzenli ve titiz olduğu için kusurlar gözünden kaçmaz. Bu dönemde mevcut ilişkilerimizde sürekli kusur arayıp bulabilir, sonra da bunları düzeltmek için var gücümüzle çalışabiliriz.

Bu dönemde dikkat etmemiz gereken nokta; hayatımıza, kendi hayatını yoluna koymak için ille de birinin yardımına ihtiyacı olan, kurban pozisyonundaki insanları çekmemektir. Başak burcu, emek vermeyi, değer verdiği insanlar için hizmet etmeyi sever, ancak böyle bir yükü sırtlanmak bir süre sonra ona bile ağır gelebilir.

“Sevgi neydi? Sevgi, emekti” sözü, Başak’taki Venüs için söylenmiş adeta. Bu süre içinde hayatımızda, sevgimizin değerini bilen, bizim için emek vermeye hazır insanları tercih edeceğiz.

Bugünlerde ilk görüşte kalbimizin yerinden fırladığı romantik bir filmin içinde değiliz ancak her karşımıza çıkan kişi için eleştirinin dibine vurup, kaşının üzerinde gözü var demeye başlarsak, o zaman kendimizi tek başına bulma ihtimalimiz de var. Yüreğimizin dizginlerini biraz gevşetmek iyi olabilir.

Kuruntular konusunda kendimize yüzde yüz hâkim olamayız belki ama fiziksel sağlığımız açısından çok olumlu şeyler yapabiliriz. Ne zamandır vermemiz gereken o son üç kiloyu vermek, detoks yapmak, organik beslenmek, check -up’a girmek için en uygun dönemdeyiz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.