Venüs Balık Burcunda! Romantizm dorukta…

Aşk ve ilişkiler gezegeni Venüs, 11 Şubat itibariyle Kova burcundan ayrılarak, romantik Balık burcunda 7 Mart’a kadar sürecek yolculuğuna başlıyor. Sevmeyi, sevilmeyi, hayattan alınan zevki temsil eden göklerin prensesi Venüs’ün, romantik, hülyalı, anlayışlı Balık burcuna geçmesi, aşk hayatımızda pespembe bir döneme girmemizi sağlayacak.

Balık burcu, Venüs gezegeninin yüceldiği ve en rahat ettiği yerlerden biridir. Dolayısıyla, bu dönemde romantik ilişkiler açısından en güzel günlerimizi yaşayacağımızı rahatlıkla söyleyebiliriz.

Dünyaya daha anlayışlı gözlerle bakacağımız, sevdiklerimizi daha iyi anlayacağımız, kendimizi daha huzurlu hissedeceğimiz bir döneme giriyoruz. Merhamet duygumuz artış gösterecek ve yardıma ihtiyacı olanlara destek vermek bizi mutlu edecektir.

Bu dönemde, artan romantizm sayesinde aşk ilişkileri adeta bir film tadında yaşanabilir. Kendimizi bir peri masalının içinde gibi hissedebiliriz. Evlilik teklifleri alabilir, uzaklardaki sevdiklerimizle hasret giderebiliriz. Platonik aşklarda artış olabilir.

Ancak bu süreçte kendimizi yoğun duygulara kaptırıp, aşktan başka bir şey düşünemez hale gelme tehlikemiz mevcuttur. İlişkilerimiz aşırı dramatik bir hal alabilir, devamlı kendimizden taviz verebilir, sevdiğimiz kişi için aşırı fedakarlıklarda bulunabiliriz. Ara sıra mantığımızın sesini dinlemekte yarar var.

Peki, Balık’taki Venüs, yükselen burçlarımıza göre bizleri nasıl etkileyecek?

Koç: Bilinçaltımız ve ruhsal durumumuz ile ilgili konular ön plana çıkacaktır. Ruhsal açıdan kendimizi iyi hissedeceğimiz, huzuru kendi içimizde bulabileceğimiz bir dönemdeyiz. Platonik aşklar ön plana çıkabilir. Çevremizde zor durumda olan insanlara yardım etme isteğimiz artabilir. Kalabalıklara karışmaktansa bir süre yalnız kalmak bize çok iyi gelebilir.

Boğa: Sosyal çevre, arkadaşlar ve gruplarla ilgili konular ön plana çıkacaktır. Sosyal ortamlarda kendimizi mutlu ve huzurlu hissedeceğiz. Arkadaşlarımız ile ilişkilerimiz her zamankinden daha iyi olabilir. Her konuda desteklerini hissedebiliriz. Arkadaş çevremizden biri ile aramızda romantik bir etkileşim olabilir. Sevdiklerimiz ile birlikte sanatsal etkinliklere katılabiliriz.

İkizler: Kariyerimizle ilgili konular ön plana çıkacaktır. İşte kendimizi mutlu hissedeceğimiz, endişelerimizin azalacağı bir dönemdeyiz. Üstlerimiz ile uyumlu ve huzurlu çalışabilir, yaratıcılığımızın arttığını hissedebiliriz. İş çevremizden biriyle romantik bir yakınlaşma olabilir. Duygularımızın, iş performansımızı etkilemesine izin vermemeliyiz. Kariyerimiz ile ilgili yeni fırsatlar yakalayabiliriz.

Yengeç: Yurt dışı eğitimler, seyahatler, akademik fırsatlarla ilgili konular ön plana çıkacaktır. Ufkumuzu genişletmek, özellikle spiritüel konularda derinleşmek isteyebileceğimiz bir dönemdeyiz. Sevdiğimiz kişilerle seyahatlere çıkabilir, ilişkimiz yoksa, çıktığımız yolculuklarda yeni biri ile tanışabiliriz. Hayatımıza yabancı birisi girebilir. Devam eden bir eğitim hayatımız varsa, büyük başarılar elde etmemiz mümkündür.

Aslan: Ortak kaynaklar ve eşimizin parası gibi konular ön plana çıkacaktır. Maddi konularda uzun zamandır beklediğimiz bir destek bu dönemde gelebilir. Miras ve vergiler gibi sıkıntılı konularda bizi huzura kavuşturacak iyi haberler alabiliriz. Eşimizden ya da ortağımızdan gelecek finansal bir yardım sayesinde rahatlamamız mümkündür. Sezgilerimizin arttığı ve özellikle finansal konularda sezgilerimize güvenmemiz gerektiği bir dönemdeyiz.

Başak: Evlilik, ortaklık ve uzun vadeli ilişkilerimiz ön plana çıkacaktır. Mevcut ilişkimizde kendimizi iyi hissedeceğimiz, partnerimizden her konuda destek göreceğimiz bir dönemdeyiz. İlişkimiz yoksa, yeni bir aşk başlayabilir, kendimizi uzun vadeli planlar yaparken bulabiliriz. Bu dönemde aşk ayaklarımızı yerden kesebileceği için ilişkilerimizde devamlı kendimizden ödün vermemek için çok dikkatli olmalıyız. Ortaklık ilişkilerinde de şanslıyız. Birlikte karlı yatırımlara girişebiliriz.

Terazi: Çalışma koşullarımız, iş yerimiz, sağlığımız ve günlük rutinlerimizle ilgili konular ön plana çıkacaktır. Çalışma koşullarımızın daha iyi hale geleceği, iş ortamında kendimizi rahat hissedebileceğimiz bir dönemdeyiz. Birlikte çalıştığımız kişilerden destek görebilir, iş arkadaşlarımız ile iyi geçinebiliriz. Çalışma arkadaşlarımızdan biri ile aramızda bir şeyler olabilir. Günlük rutinleri biraz sıkıcı bulabiliriz ancak sorumluluklarımızı aksatmamakta yarar var. Sağlık açısından ise sorunsuz bir dönemdeyiz.

Akrep: Aşk, çocuklar, hobilerle ilgili konular ön plana çıkacaktır. Özellikle aşk ilişkileri açısından çok şanslı olduğumuz bir döneme giriyoruz. Daha önce platonik gözüyle baktığımız bir ilişki karşılıklı bir aşka dönüşebilir. Mevcut bir ilişkimiz varsa, yoğun duygularımızı partnerimizle şiirler ve şarkılarla yansıtmak isteyebiliriz. Spekülatif yatırım araçlarından kar elde edebileceğimiz bir dönemdeyiz ancak fazla riske girmemekte yarar var. Çocuk sahibi olmak istiyorsak, tam zamanı.

Yay: Ev ve aile ile ilgili konular ön plana çıkacaktır. Evimizde ailemizle ilgili keyifli ve huzurlu zamanlar geçirebileceğimiz bir dönemdeyiz. Küsleri barıştırabilir, uzun zamandır görmediğimiz aile bireylerine kavuşup hasret giderebiliriz. Dışarıda vakit geçirip, sosyalleşmektense, evimizin huzurlu ortamında misafir ağırlamaktan zevk alabiliriz. Evimizi güzelleştirip, dekorasyon ve tadilat işlerine girişmenin tama zamanı.

Oğlak: Yakın çevremiz, kardeşlerimiz, kısa yolculuklarla ile ilgili konular ön plana çıkacaktır. Bu dönemde, yakın çevremiz, komşularımızı, kardeşler ve akrabalarımız ile daha çok vakit geçirebilir, onlarla bir araya gelmekten keyif alabiliriz. Şiirsel iletişim tarzımız, çevremizdeki herkesi etkileyebilir, içimizdeki gizli romantik ortaya çıkabilir. Yeni bir konuyu öğrenmek, kendimizi geliştirmek için çok uygun bir dönemdeyiz. Keyifli kısa yolculuklar yapabiliriz.

Kova: Para ve kaynaklarımız ile ilgili konular ön plana çıkacaktır. Maddi konularda şansımız artıyor. Bizi çok rahatlatacak bir maaş artışı söz konusu olabilir. Terfi ya da zam konularını dile getirmek için uygun bir zamandayız. Spekülatif bir yatırım aracından iyi bir kazanç elde edebiliriz. Ancak, müsriflikten kaçınmalı, zevklerimiz ve ilgi alanlarımız için daha sonra pişmanlık duyacağımız aşırı harcamalar yapmamaya dikkat etmeliyiz.

Balık: Dış dünyaya yansıttığımız imajımız, kendimiz ile ilgili konular ön plana çıkacaktır. Bu dönemde, tüm dikkatleri üzerimize toplayabiliriz. Çevremiz tarafından büyüleyici bulunabilir, çekiciliğimiz ile birçok hayran edinebiliriz. Kendi zevklerimiz, kıyafetimiz, imajımız için büyük harcamalar yapabiliriz. İlişkimiz yoksa hayatımıza yeni bir aşk girebilir. Yeni girişimler yapabilir, kendi isteklerimiz doğrultusunda hareket etmeye başlayabiliriz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.