Venüs Aslan Burcunda! Hayatın Tadını Çıkarıyoruz!

Aşk ve ilişkiler gezegeni Venüs, 28 Temmuz itibariyle Aslan burcunda, 21 Ağustos’a kadar sürecek yolculuğuna başlıyor. Sevmeyi, sevilmeyi, hayattan alınan zevki temsil eden göklerin prensesi Venüs’ün, görkemli, gösterişli, coşku dolu Aslan burcuna geçmesiyle, ilişkiler adeta bir aşk filmi havasında yaşanacak!

Venüs, ateşli Aslan burcunda içimizdeki aşığı yücelterek, tüm duyguları harekete geçirecek. Bu dönemde, aşklar adeta bir film setindeymişçesine yaşanacak. Son derece zorlu geçen Temmuz ayından sonra hayattan daha fazla keyif alacağımız bir Ağustos ayı bizi bekliyor. Öte yandan 1 Ağustos itibariyle Merkür retrosunun bitmesi de hepimizi iyice rahatlatacak.

Artık duygularımızı içimizde tutmak yerine, aşkımızı dağlara taşlara, tüm dünyaya haykırmanın tam zamanı. En duygusuzumuzun içinden bile romantik bir şair çıkabilir. Venüs Aslan’dayken, tereddüte, çekingenliğe, mantığa yer yoktur. Aşk ya ölümüne bir tutkuyla yaşanır ya da hiç yaşanmaz.

Bu dönemde kendimizi romantik bir filmin baş rolünde hissetmemiz mümkündür. Birlikte romantik geziler, gösterişli yemekler, sevgilimizle birbirimize yüreğinizden kopup gelen aşk sözcükleri fısıldayabileceğimiz beş yıldızlı tatiller hiç eksik olmayacaktır.

Bu romantik ve ateşli yerleşim, yine film setinden fırlamışçasına romantik evlilik teklifleri de getirebilir. Düğünler de adeta bir kraliyet düğünü tadında hem romantik hem de pek gösterişli olacaktır. Yazın en keyifli dönemi olacak bu güzel günlerin tadını doya doya çıkarmaya bakalım.

Venüs 4 – 14 Ağustos tarihlerinde Jüpiter’le güzel bir üçgen açı yapacak. Bu zaman diliminin, çok keyifli, senenin belki de en bereketli dönemlerinden biri olacağını söyleyebiliriz.

11 -14 Ağustos tarihinde ise Venüs ve Güneş kavuşumu yaşanacak. Bu dönemde kendimizi aşk sarhoşu hissedebilir, kontrolümüzü tamamen kaybedebiliriz. Kendimizi akışa bıraksak bile, yine de ara sıra frene basmakta, özellikle harcamalarda kontrollü olmakta fayda var.

Peki, Aslan burcundaki Venüs, yükselen burcumuza göre bizi nasıl etkileyecek?

Yükselen burcunu öğrenmek için tıkla!

Koç: Aşk, çocuklar, hobilerle ilgili konular ön plana çıkacaktır. Özellikle aşk ilişkilerinde son derece romantik ve tutkulu bir döneme giriyoruz. Mevcut ilişkilerimizde kendimizi coşkulu, heyecanlı ve çok mutlu hissedebiliriz. İlişkimiz yoksa, hayatımıza başımızı döndürecek çekicilikte, jestleriyle ve sevgisiyle bizi heyecanlandıracak biriyle tanışabilir ve ciddi bir ilişkiye başlayabiliriz.

Boğa: Ev ve aile ile ilgili konular ön plana çıkacaktır. Evimizde, ailemizle mutlu ve heyecanlı zamanlar geçirebileceğimiz bir döneme giriyoruz. Bu dönemde tamamen ailemiz ve evimiz ile ilgili konulara odaklanıyor olacağız. Evle ilgili dekorasyon değişiklikleri yapmamız, evde herkesi hayran bırakacak organizasyonlar düzenlememiz mümkündür.

İkizler: Yakın çevremiz, kardeşlerimiz, kısa yolculuklarla ile ilgili konular ön plana çıkacaktır. Bu dönemde, kardeşler, akrabalar, yakın çevre ve komşularla bir araya gelebilir, birlikte heyecanlı aktivitelere katılabiliriz. Yakın çevremizden biriyle aramızda yeni bir ilişki başlayabilir. İş ya da eğlence amaçlı çok sayıda keyifli kısa yolculuklar yapabiliriz.

Yengeç: Para ve kaynaklarımız ile ilgili konular ön plana çıkacaktır. Yeni yatırım fırsatları yakalayabileceğimiz, yeni girişimlere her zamankinden daha gözü kara yaklaşabileceğimiz bir dönemdeyiz. Bu dönemde tanıştığımız kişiler sayesinde, yeni iş bağlantıları kurabiliriz. Ancak lüks harcamalarda kontrolümüzü kaybetmemeli, temkinli hareket etmeliyiz.

Aslan: Dış dünyaya yansıttığımız imajımız, kendimiz ile ilgili konular ön plana çıkacaktır. Çevremizdeki herkes tarafından çekiciliğimiz, duruşumuz ve özgüvenimiz ile takdir edileceğimiz ve hayranlık kazanacağımız bir dönemdeyiz. Fiziksel görünüşümüz üzerinde değişiklikler yapabilir, imaj değişikliğine gidebiliriz.

Başak: Bilinçaltımız ve ruhsal durumumuz ile ilgili konular ön plana çıkacaktır. Bu dönemde ön plana çıkmamızı gerektiren bazı olaylar yaşamamız mümkün. Her ne kadar istemesek de kendimizi göstermemiz gereken durumlarla karşı karşıya kalabiliriz. Öte yandan içten içe öz güvenimiz artabilir. Gözlerden uzak yaşayacağımız yeni bir aşk söz konusu olabilir.

Terazi: Sosyal çevre, arkadaşlar ve gruplarla ilgili konular ön plana çıkacaktır. Sosyal ortamlarda kendimizi mutlu ve coşkulu hissedeceğimiz, çekici, nüfuzlu yeni insanlar tanışıp yeni bağlantılar kurabileceğimiz bir döneme giriyoruz. Mevcut arkadaş gruplarımız ile sanatsal aktivitelere katılabilir, son derece keyifli zamanlar geçirebiliriz.

Akrep: Kariyerimizle ilgili konular ön plana çıkacaktır. İşte ön plana çıkabileceğimiz, sosyal statümüzün artabileceği, yeni kurduğumuz bağlantılarla, kariyerimizde yeni fırsatlar yakalayabileceğimiz bir dönemdeyiz. Üstlerimizle bağlarımız güçlenebilir, yeni projelerimiz ile tüm dikkatleri üzerimize toplayabiliriz.

Yay: Yurt dışı eğitimler, seyahatler, akademik fırsatlarla ilgili konular ön plana çıkacaktır. Uzun ve keyifli bir yurt dışı seyahati söz konusu olabilir. Görüşlerimiz ve fikirlerimiz ile öne çıkabilir, herkesin dikkatini çekebilir ve hayranlığını kazanabiliriz. Yeni tanıştığımız kişiler sayesinde, ülke dışı eğitim ve kariyer fırsatları yakalamamız mümkündür.

Oğlak: Ortak kaynaklar ve eşimizin parası gibi konular ön plana çıkacaktır. Maddi konularda risk almaktan korkmadığımız ve şansımızın arttığı bir döneme giriyoruz. Bizim, eşimizin ya da partnerimizin gelirlerinde sürpriz artışlar olabilir. Miras, kredi, sigorta gibi konularda karşılaştığımız hukuki sorunlar lehimize sonuçlanabilir.

Kova: Evlilik, ortaklık ve uzun vadeli ilişkilerimiz ön plana çıkacaktır. Mevcut ilişkimizde partnerimizle tutkulu, heyecanlı ve sevgi dolu bir döneme giriyoruz. Ancak, dik başlı ve dediğim dedik olmaktan kaçınmamızda yarar var. Kalbimiz boşsa, hayatımıza heyecan ve renk katacak yeni ve uzun vadeli bir ilişki söz konusu olabilir. Bizim için karlı olacak yeni ortaklıklar kurmamız da mümkün.

Balık: Çalışma koşullarımız, iş yerimiz, sağlığımız ve günlük rutinlerimizle ilgili konular ön plana çıkacaktır. İş ortamında enerjimiz, tutkumuz, coşkumuz ile birlikte çalıştığımız kişilerin takdirini toplayabiliriz. İşte ve günlük yaşamımızda yaratıcılığımız ve özgüvenimiz ile üstlerimiz ve yakın çevremiz tarafından takdir edilebiliriz. Sağlığımız her zamankinden daha iyi olabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.