Venüs Akrep Burcunda! Siyah Beyaz Aşk…

Aşk ve ilişkiler gezegeni Venüs, 7 Kasım itibariyle romantik Terazi burcundan ayrılarak, Akrep burcunda 1 Aralık’a kadar sürecek yolculuğuna başlıyor. Sevmeyi, sevilmeyi, hayattan alınan zevki temsil eden göklerin prensesi Venüs’ün “ya hep ya hiç” düsturunu benimsemiş, sahiplenici Akrep burcuna geçmesiyle, ilişkilerde duyguların coştuğu, aşkların daha tutkulu olduğu bir döneme giriyoruz.

Venüs, Akrep burcunda aradığı huzuru bulmakta zorlanacaktır. Bu dönemde romantik komedi tadındaki aşklar yerine, “sevgilime başkasının gözü bile değemez” tarzına geçiş yapabiliriz.

İlişkilerde, kıskançlık, tutku, baskı el ele gidecektir. Çok seveceğimiz ama bir türlü rahat edemeyeceğimiz günlerdeyiz. Uzlaşmak, orta yolu bulmak, sevdiğimize karşı daha esnek ve anlayışlı davranmakta güçlük çekebiliriz. Bu dönemde bizim için hayattaki her şey, özellikle de aşk, siyah ve beyazdır. Ya severiz ya nefret ederiz.

Sevdiğimizi sahiplenmekte aşırıya kaçabilir, karşımızdaki kişiyi garip kıskançlıklarla bunaltabiliriz. Kendimizi kontrol altına almaya çalışmakta fayda vardır. Eğer daha sakin olmaya çalışır ve intikam planlarından uzak durmayı başarırsak, o zaman tutkulu, ateşli sevgimizle, partnerimize mükemmel bir dönem yaşatabiliriz.

Peki, Akrep’teki Venüs, yükselen burçlarımıza göre bizleri nasıl etkileyecek?

Koç: Eşin parası, ortak kaynaklar, finansal konular ön plana çıkacaktır. Vergi, miras, sigorta gibi konularda sorunlar yaşayabiliriz. Kredi almak ya da yeni yatırımlar yapmak gibi konularda çok dikkatli olmalı, tüm detayları iyice incelemeliyiz.

Boğa: Evlilik ve ortaklık ilişkileri ön plana çıkacaktır. Eşimiz ya da ortağımız ile ilgili bir sır ortaya çıkabilir. Partnerimizi bunaltacak aşırı kıskançlıklardan kaçınmalıyız. Baskı kurmaya çalışmamız ilişkilerimizi kötü etkileyebilir. Eşimizle ilişkimizde tutkular artabilir.

İkizler: Çalışma koşullarımız, iş yerimiz, sağlığımız ve günlük rutinlerimizle ilgili konular ön plana çıkacaktır. İşyerinde kıskançlık kurbanı olabiliriz. Sağlık alanında özellikle üreme organlarıyla ilgili kontrollerden geçmemizde yarar vardır. İş arkadaşlarımız ile aramızda gizli bir çekişme olabilir.

Yengeç: Aşk, çocuklar, hobilerle ilgili konular ön plana çıkacaktır. Hayatımızda tutkulu bir aşk başlayabilir. Çocuk sahibi olmaya karar verebilir ya da hamile kalabiliriz. Yeni bir hobi edinebiliriz. Aşk ilişkilerinde tartışmalara yol açacak kıskançlıklardan kaçınmalıyız.

Aslan: Ev ve aile ilgili konular ön plana çıkacaktır. Aile bireyleri ile yakınlaşabiliriz. Ancak, arada gizli bir rekabet ve çekişme yaşanabilir. Bir aile sırrı ortaya çıkabilir. Evle ilgili tadilat, dekorasyon gibi şeyler düşünüyorsak, bu konularda aksiliklere ve mücadeleye hazır olmalıyız.

Başak: Yakın çevremiz, kardeşlerimiz ile ilgili konular ön plana çıkacaktır. Kardeşlerimizle aramızda kıskançlıktan kaynaklanan sorunlar yaşanabilir. Açıktan açığa olmasa da gizli bir rekabet içinde olabiliriz. Yakın çevreden birisiyle tutkulu bir aşk söz konusu olabilir.

Terazi: Para ve kaynaklarımız ile ilgili konular ön plana çıkacaktır. Kazancımız bu dönemde artış gösterebilir. Ancak, maddi konularda daha paylaşımcı olmaya özen göstermeliyiz. Ya hep ya hiç tavrımız, harcamalarda aşırıya kaçmamıza sebep olabilir. Kontrollü olmamızda yarar var.

Akrep: Dış dünyaya yansıttığımız imajımız, kendimiz ile ilgili konular ön plana çıkacaktır. Bu dönemde, daha önce gizli tuttuğumuz yönlerimiz daha görünür olabilir. Kendimiz ile ilgili yeni kararlar alabilir, görüntümüzde değişiklikler yapabiliriz. Çevremiz tarafından çok çekici olarak algılanacağımız bir dönemdeyiz.

Yay: Bilinçaltımız ve ruhsal durumumuz ile ilgili konular ön plana çıkacaktır. İlişkiler ve sosyalleşmek için ideal bir dönemde olduğumuz söylenemez. Kendimizi biraz daha geriye çekmek ihtiyacı hissedebiliriz. Aşkımızı gözlerden uzak yaşamak ihtiyacı doğabilir. İlişkide fedakârlık etmemiz gerekebilir.

Oğlak: Sosyal çevre, arkadaşlar ve gruplarla ilgili konular ön plana çıkacaktır. Arkadaşlık ilişleri yoluyla önümüze yeni fırsatlar çıkabilir. Ancak arkadaş grupları arasında kıskançlık yüzünden tartışmalar yaşanabilir. Sosyal çevremizde kıskanılan, gizlice çekiştirilen bir figür olabiliriz. Biz de baskıcı ve ısrarcı davranışlardan kaçınmalıyız.

Kova: İş ve kariyerle ilgili konular ön plana çıkacaktır. Bu dönemde kariyerimizde öne çıkabilir, ilişkilerimiz sayesinde yeni iş fırsatları yakalayabiliriz. Ancak, üstlerimizle olan ilişkilerimizde fazla ısrarcı ya da baskıcı olmamakta yarar vardır. Gizli rekabetlere ve çekişmelere karşı uyanık olmalı, kendimizi kontrol altında tutmalıyız.

Balık: Uzak yolculuklar, yabancılarla ilişkiler, eğitim, hukuk ile ilgili konular ön plana çıkacaktır. Yeni eğitim fırsatları çıkabilir. Hayatımıza farklı kültürlerden biri girebilir ve tutkulu bir aşk yaşayabiliriz. Maneviyatımız artabilir, spiritüel konulara ilgi göstermeye başlayabiliriz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.