Venüs Akrep Burcunda Retro! Aşkta ve Parada Dengeler Bozuluyor!

Küçük iyicil olarak bildiğimiz, iki şans gezegeninden biri olan Venüs, 6 Ekim itibariyle Akrep burcunda retro hareketine başlıyor. Venüs retrosu, 16 Kasım tarihinde Terazi burcunda sona erecek.
Venüs’ün geri harekette zararlı konumda olduğu Akrep burcundan yönetici konumda olduğu Terazi burcuna geçecek olması ilişkiler, aşk ve para gibi konularda ciddi bir sınavdan geçeceğimizi gösteriyor. Ayrıca Venüs geri harekete başladıktan birkaç gün sonra Terazi burcunda bir yeni ay gerçekleşecek. Ekim sonunda ise Venüs, yine geri harekette olan Uranüs ile sert bir açı yapacak. Özetle gökyüzünün özellikle ilişkilerimizdeki ve finansal durumumuzdaki dengeyi sarsacağını söyleyebiliriz.

Akrep burcunda başlayıp Terazi burcunda sona erecek bu retro dönemini 6 – 30 Ekim ve 1 – 16 Kasım şeklinde iki bölümde incelemek mümkün. Özellikle Venüs’ün Akrep burcunda retro yaptığı dönemde yani 6 – 30 Ekim tarihleri arasında, artık geçmişte kalmış ancak zamanında bizi çok üzmüş, duygu dünyamızı alt üst etmiş bir ilişkinin, bir şekilde tekrar canlanması, küllerinden doğması hiç şaşırtıcı olmaz. Ancak bu dönemde başlayan ilişkiler uzun soluklu olmayabilir. Bu nedenle, eski aşklarımızdan biri tekrar hayatımıza girse bile, ilişkimizin sürekliliğine bel bağlamamız yerinde olur.

Mevcut ilişkilerimizde ise tam bir yüzleşme döneminden geçiyor olabiliriz. Uzun süredir içimizde tuttuğumuz tüm sıkıntıları ortaya dökebiliriz ya da partnerimizin bizimle ilgili gerçek düşünceleriyle yüzleşmek zorunda kalabiliriz. Venüs’ün Akrep burcunda gerilemesi, mevcut ilişkilerimizin parasal sebeplerle bozulabileceğinin sinyalini veriyor. Ortak gelirlerin paylaşımı konusunda sorun yaşayabiliriz.

1 – 16 Kasım tarihleri arasında yani Venüs Terazi burcunda geri giderken artık yüzleşme, tartışma ve içimizi dökme dönemini bitirip köprüleri tekrar kurmaya çalışabiliriz. Geçmişi geride bırakıp ileriye doğru adım atabilmemiz için bu dönemi çok iyi değerlendirmemiz gerekiyor. Özellikle mevcut ilişkilerimiz açısından bu süreç faydalı olabilir. Gerek ilişkiler gerek finansal konularda Eylül ayının başında attığımız adımların tekrar üstünden geçmemiz gerekebilir.

Genel olarak tüm retro dönemi boyunca “retroda gelen retroda gider” sözünü hatırlamalı, yeni bir ilişkiye başlamaktan kaçınmalıyız. Bu dönemi, mevcut ilişkilerimizdeki sorunları çözmek için kullanmaya çalışmalıyız. Ayrıca evlilik, nişan gibi etkinlikleri retro dönemi sonrasına ertelemeli, bizim için bağlayıcılığı olan, resmi imza atmamızı gerektiren işlemlerden kesinlikle uzak durmalıyız.
Estetik operasyonlar da Kasım sonuna bırakılması gereken işlemlerden. Aynı şekilde gayrimenkul alım satımı ile ilgili konuları, ev dekorasyonu gibi işlemleri de retro sonrasına bırakmakta yarar var. Finansal konularda risk almaktan kesinlikle kaçınmalıyız. Özellikle ciddi harcamalar yaparken iki kere düşünmeliyiz.

Özellikle Venüs, Akrep burcunda geri giderken geçmişten gelen üreme organları ile ilgili sağlık sorunları tekrar ortaya çıkabilir. Bu dönemde, doktor kontrollerimizi aksatmamakta büyük yarar var.
Akrep ve Terazide yaşanacak Venüs retrosunun yükselen burçlara göre bizi nasıl etkileyeceğine gelince:

Koç: Venüs Akrep retrosu döneminde, finansal konularda çok dikkatli olmamız gerekiyor. Geçmişten gelen, unutulmuş bir borç önümüze çıkarak, bizi zor duruma sokabilir. Ya da tam tersine, ortak bir işimizden hak ettiğimiz ancak daha önce alamamış olduğumuz bir paraya yine bu dönemde kavuşabiliriz. Hiçbir şekilde riskli yatırım girişimleri yapmamalı, yeni ortaklık anlaşmalarına imza atmamalıyız. Kredi almak, borç istemek gibi konular için hiç uygun bir dönem değil. Venüs’ün Terazide retro hareketini sürdürdüğü dönemde ise odak noktamız ilişkiler olacak. Ortaklıklarımız ve ilişkilerimiz bir sınavdan geçiyor olabilir. Geçmişteki bir ilişki, şu andaki ilişkimizi tehdit edebilir. Partnerimizle aramızda kıskançlık kavgaları yaşanabilir. Karşılıklı konuşup sorunlarımızı çözmeye çalışmalıyız.

Boğa: Venüs Akrep retrosu döneminde, odak noktamızın ikili ilişkiler olacağını söyleyebiliriz. Mevcut ilişkimizdeki sorunları çözmek için partnerimizle yüzleşmenin tam zamanı. Karşılıklı olarak Kıskançlık sorunları ortaya çıkabilir, ilişkinin geleceğinden şüphe duymaya başlayabiliriz. Bu dönem hem biz hem de partnerimiz açısından ya tamam ya devam dönemi olabilir. Öte yandan evlilik gibi uzun vadeli bir ilişkiye adım atmak için hiç uygun bir dönemde değiliz. Bu tarz kararlar almayı retro dönemi sonrasına bırakmamız gerekmektedir. Venüs’ün Terazide retro hareketini sürdürdüğü dönemde ise, sağlık sorunlarına dikkat etmeliyiz. Geçmişte kaldığını düşündüğümüz bir sağlık problemi tekrar ortaya çıkarak canımızı sıkabilir. Özellikle böbrekler konusunda çok dikkatli olmalı, bol bol su içmeli, daha sağlıklı yaşamaya çalışmalıyız.

İkizler: Venüs Akrep retrosu döneminde, iş, sağlık ve günlük hayat rutinlerimizde beklenmedik değişimler yaşamamız mümkün. Öncelikli olarak sağlıkla ilgili konular üzerine eğilmemiz gerekiyor. Özellikle üreme organlarıyla ilgili konularda çok dikkatli olmalıyız. Bir ameliyat geçirmemiz söz konusu olabilir. Öte yandan, iş arkadaşlarımız ya da çalışmıyorsak, günlük hayatımızda çevremizdeki kişilerle aramızda kıskançlıktan kaynaklı sorunlar yaşanabilir. İş hayatımızda ya da günlük yaşamımızda, arkamızdan çevrildiğini hissettiğimiz entrikalar çok canımızı sıkabilir. Venüs Terazi retrosu döneminde ise aşk ilişkileriyle ilgili konular ön plana çıkacaktır. İlişkimiz varsa, sık sık eski sorunlar gündeme gelebilir ve aramızda kıskançlık krizleri yaşanabilir. Yine bu dönemde, eski bir aşkın tekrar hayatımıza girmesi söz konusu olabilir. Eski aşkımıza tekrar bir şans vermeyi deneyebiliriz. Ancak retro dönemi sona erince eski sorunların aynen devam edeceğini unutmamamız gerekmektedir. Borsa gibi spekülatif yatırım araçlarına bel bağlamaktan da kesinlikle kaçınmalıyız.

Yengeç: Venüs Akrep retrosu döneminde, ikili ilişkiler, çocuklar, hobiler ve sosyal çevremiz ile ilgili konular gündeme geliyor olacak. Bu dönemde, aşk ilişkilerinde çalkantılar yaşamamız çok mümkün. Mevcut ilişkilerimizde kıskançlık ya da çocuklarla ilgili konular yüzünden büyük tartışmalar yaşayabiliriz. Eğer çocuk sahibiysek, çocuklarla ilgili sorunlarımızı çözmek için ideal bir dönemdeyiz. Çocuk sahibi olmak istiyorsak, bu kararı, retro dönemi sonrasına ertelememiz daha uygun olacaktır. Ayrıldığınız bir kişiye tekrar şans vermeyi düşünebiliriz ancak sorunların retro sonrasında devam edeceğinizi aklımızda tutmalıyız. Şans oyunları ya da borsa gibi spekülatif yatırım araçları ve girişimlerden kesinlikle uzak durmamızda yarar var. Venüs Terazi retrosu döneminde ise evimiz ve aile ile ilgili konular ön plana çıkacak. Evimizi güzelleştirmek, tadilat yaptırmak için büyük bir istek duyabiliriz ancak bu tarz işlemler için kesinlikle uygun bir dönem değil. Retro döneminin bitmesini beklemeliyiz. Ailevi konularda da sakinliğimizi korumakta yarar var.

Aslan: Venüs Akrep retrosu döneminde ev ve aile ilgili konular ön plana çıkıyor olacak. Evimizi güzelleştirmek, tadilat yapmak, dekoru değiştirmek gibi işlemler gerçekleştirmek istiyor olabiliriz. Ya da evimizi satmak, yeni bir eve taşınmak söz konusu olabilir. Bu konularda harekete geçmek için retro döneminin bitmesini, yani Kasım sonunun beklemeliyiz. Bir aile bireyinin, özellikle annemiz ya da anne figürü olarak gördüğümüz bir kişinin sağlık sorunları yaşaması mümkün. Üreme organları ile ilgili uzun süreli bir tedavi görmesi gerekebilir. Venüs Terazi retrosu döneminde ise, yakın çevremiz, kardeşlerimiz ve kuzenler ile ilgili konular gündeme geliyor olacak. Eğer aranızda sorunlar varsa, onlarla yüzleşmenin tam zamanı. Uzun zamandır görmediğimiz eski bir arkadaşımız tekrar hayatımıza girebilir. Yeni bir eğitim ya da kursa başlamak için uygun bir dönemde değiliz. İstediğimiz verimi alamayabilir ya da yarıda bırakabiliriz. Ancak daha önce yarıda bıraktığınız ve tamamlamak istediğimiz bir eğitim varsa, bu fırsatı değerlendirebiliriz.

Başak: Venüs Akrep retrosu döneminde, yakın çevremiz ve kardeşlerimiz ile ilgili konular gündeme gelecek. Eskiden kalan sorunları çözmek için, bu dönemi bir fırsat olarak görebiliriz. Komşularımız ve arkadaşlarımız ile tartışmalara girmemeye özen göstermeliyiz. Bazı arkadaşlarımız ile ise tamam mı devam mı kararını verebiliriz. Eğitim konularında da temkinli olmalı, bir süredir beklediğimiz bir eğitim ayağımıza gelse de retro döneminin bitmesini beklemeliyiz. Aksi takdirde, eğitimimiz elimizde olmayan sebeplerle yarıda kalabilir, finansal kayıplara uğrayabiliriz. Venüs Terazi retrosu döneminde ise maddi konular ön plana çıkacak. Çok dikkatli hareket etmemiz ve her zamankinden daha da temkinli olmamız gerekiyor. Gelirimizde dalgalanmalar ve beklenmedik kayıplar yaşanabilir. Tutumlu davranmaya çalışmalıyız. Aynı zamanda, kendimizi özgüvensiz hissedebilir, yeteneklerimizi acımasızca yargılayabiliriz. Devamlı kendimizi eleştirmek yerine, sorunlarımızla yüzleşmeli ve yitirdiğimizi düşündüğümüz öz saygımızı tekrar kazanmalıyız.

Terazi: Venüs Akrep retrosu döneminde, finansal konular ve kendi öz değerimizle ilgili meseleler ön plana çıkıyor olacak. Zihinsel olarak sıkıntılı bir süreçten geçiyoruz. Yeteneklerimizi sorgulayabilir, özgüvenimizin azaldığını hissedebiliriz. Aynı zamanda, gelirimizdeki dalgalanmalar, para kaynaklarımızdaki azalmalar da bizi olumsuz yönde etkileyebilir. Ancak, geçmişte kaçırdığımız bir maddi fırsatı bu dönemde tekrar yakalamamız ve kendimizi ruhen toparlamamız da mümkün. Alışveriş konularında kendimize hâkim olmalı, bütçemizi zora sokacak harcamalar yapmamalıyız. Yeni şeyler almak için hiç de uygun bir zaman değil. Venüs Terazi retrosu döneminde ise, kendi benliğimiz, kişiliğimizle ilgili konular gündeme gelecek. İmajımızla ilgili beğenmediğimiz noktaları düzeltme yoluna gidebilir, görüntümüze estetik müdahalelerde bulunmak isteyebiliriz. Geçmişte yapılmış bir estetik müdahalenin sonuçlarını düzelttirmemizde sorun yoktur ancak yeni estetik müdahalelerden retro dönemi sonuna kadar kesinlikle kaçınmamız gerekmektedir.

Akrep: Venüs Akrep retrosu döneminde, dış dünyaya sunduğumuz imajımız, kimliğimiz ön plana çıkıyor olacak. Bir imaj düzeltme çalışmasına girmek istememiz mümkün. Çevremizle yaşadığımız sorunları, daha uyumlu ve daha ılımlı bir imaj çizerek düzeltmek için ideal bir dönemdeyiz. Ayrıca estetik müdahalelere de ilgi duyabiliriz. Ancak geçmiş bir müdahalenin revizyonu değilse bu dönemde kesinlikle bıçak altına yatmamamız gerekiyor. İkili ilişkilerimizde partnerimizle kıskançlık kaynaklı gerilimler yaşamamız olası. Retro dönemi sonuna kadar kendimizi kontrol altında tutmaya çalışmalıyız. Venüs Terazi retro döneminde ise, bilinçaltımızla yüzleşeceğimiz bir döneme giriyoruz. Geçmişin bir muhasebesini yapabilir, hatalarımızı değerlendirerek, kendimizi geliştirmek için yeni adımlar atabiliriz. Sağlığımızla ilgili dikkatli olmamız gereken bir dönemdeyiz. Yeme içme konularında aşırıya kaçmamalı, özellikle böbreklerimize çok dikkat etmeliyiz.

Yay: Venüs Akrep retrosu döneminde, iç dünyamız ve bilinçaltımızla başa çıkmaya çalışıyor olacağız. Hayatımızı tekrar gözden geçirme, kendimizi yeniden değerlendirme ve hatalarımızla yüzleşmek için ideal bir zaman dilimindeyiz. Eğer bu dönemi iyi değerlendirirsek, bir ruhsal aydınlanma yaşamamız söz konusu olabilir ve kendimizi geliştirmede bir adım daha ilerleyebiliriz. İçimizi kemiren, kuşku, şüphe ve kıskançlık gibi duygulardan bu süreçte kurtulmaya çalışmalı, daha sağlıklı bir bakış açısı kazanmaya gayret etmeliyiz. Venüs Terazi retrosu döneminde ise, sosyal çevremiz ve arkadaşlarımızla ilgili konular önem kazanmaya başlıyor. Geçmişte bir sebepten aramızın bozulduğu arkadaşlarımız varsa, onlarla bu dönemde barışmayı düşünebiliriz. Yeni bir sosyal çevreye girmek ya da yeni arkadaş gruplarına katılmak için iyi bir dönemde değiliz. Bu dönemde başlayan ilişkilerimiz uzun süreli olmayabilir.

Yurt dışı, eğitim, hukuk, medya gibi konularda beklenmedik gelişmeler yaşayabileceğimiz bir dönemdeyiz. Eski ve bitmiş olduğunu düşündüğümüz bir hukuksal süreç yine gündemimize yerleşebilir. Yurt dışı eğitim planlarımızda aksamalar yaşanabilir. Uzun seyahatlerde, bilet, bavul kaybetme, uçağı kaçırma, rötarlarla uğraşma gibi sorunlarla başa çıkmak zorunda kalabiliriz.

Oğlak: Venüs Akrep retrosu döneminde, sosyal çevre ve arkadaş grupları konuları ön plana çıkıyor olacak. Geçmişten gelen bir arkadaş tekrar hayatımıza girebilir, artık görüşmediğimiz birine barış çubuğu uzatabiliriz ya da eski bir sosyal çevrede tekrar yer almaya başlayabiliriz. Ancak, yeni çevrelere girmekten, yeni insanlarla arkadaş olmaktan kaçınmamız yerinde olur. Retro döneminde başlayan arkadaşlıkların uzun süreli olmayacağını ve bizi tatmin etmeyeceğini unutmamak gerekir. Venüs Terazi retrosu döneminde ise, kariyer ve hayat hedeflerimiz ile ilgili konular gündeme gelecek. Bu dönemde yeni kariyer fırsatlarından çok geçmişte kaçırdığımız için çok üzüldüğümüz kariyer fırsatları yeniden söz konusu olabilir. Olmayacağını ve geç kaldığımızı düşündüğümüz iş fırsatları için harekete geçmenin tam zamanı. Öte yandan, bu dönemde iş değiştirmeyi, yeni bir işe başlamayı ise kesinlikle düşünmemeliyiz.

Kova: Venüs Akrep retrosu döneminde, kariyerimiz ve sosyal statümüzle ilgili konular gündemimize oturacak. Kaçırdığımızı düşündüğümüz kariyer fırsatlarının peşine düşebiliriz. Toplumsal statümüzde bir bozulma olduysa, bu tekrar üstlerimizin ve otorite konumundaki kişilerin gözüne girmek ve imajımızı düzeltmek için çok iyi bir fırsat olabilir. Ancak yeni bir işe başlamak, terfi ya da zam istemek, iş değiştirmek gibi konuları retro dönemi sonrasına, yani Kasım sonuna ertelemeliyiz. Bu dönemde atacağımız hiçbir adım kalıcı ya da yararlı olmayacaktır. Venüs Terazi retrosu döneminde ise, eğitim, yurtdışı, yabancılarla ilgili geçmişten gelen konular tekrar su yüzüne çıkabilir. Akademik konularda kaçırdığımızı düşündüğümüz fırsatlar ayağımıza gelebilir. Yarıda kalmış bir eğitimi tamamlamamız söz konusu olabilir. Tekrar yabancılarla ya da yurtdışında çalışma fırsatı bulabiliriz. Daha önce gerçekleştiremediğimiz uzun bir yolculuk bu dönemde gerçekleşebilir.

Balık: Venüs Akrep retrosu döneminde yurtdışı, eğitim, ticaret, medya ve yabancılarla ilgili konular ön plana çıkıyor olacak. Eğer bu dönem içinde bir eğitim planlamayı düşünüyorsak bunu retro dönemi sonrasına ertelemeliyiz. Yurt dışı ya da yabancılarla ilgili konularda beklenmedik sorunlar ortaya çıkabilir, ertelemeler yaşanabilir. Akademi, hukuk ya da din alanlarında otorite figürü kişilerle ilişkilerimiz bozulabilir ve bu yüzden sorunlarla karşılaşabiliriz. Bu dönemi yeni bir eğitim, seyahat ya da ticari bir konuya başlamak için değil, kaçırdığımız ya da zamanının geçtiği eski fırsatları değerlendirmek için kullanmamız bizi daha rahat ettirecektir. Venüs Terazi retrosu döneminde ise ortaklıklar, ikili ilişkiler ve finansal konularla ilgili sorunlar gündeme gelebilir. Ortaklarımız ya da partnerlerimiz ile aramız finansal konular yüzünden bozulabilir. Geçmişten kalan bir miras konusu bu dönemde çözüme kavuşabilir. Ancak yeni yatırımlardan ya da finansal girişimlerden uzak durmalı, retro döneminin bitmesini beklemeliyiz.

ilk yorum

Bir Yorum Bırakın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.