Uzun Süreli İlişkilerde Burçların İçine Düştüğü Derin Hatalar!

İnsanlara kalsa aşkı bulmak çok zor. Bilmiyorlar ki, aşkı bulduktan sonra uzun süre bir ilişkiyi yürütmek çok daha zor! İlk evrelerde her şey toz pembe görünse de en büyük sınavlar uzun vadede veriliyor. Kişilerin özene bezene sakladıkları gizli yönleri, zamanla ortaya çıkıyor. Önceleri sevimli görünen birçok özellik, bir müddet sonra göze batmaya başlıyor. Üstüne üstlük o tatlı heyecan ortadan kalkarken bir de monotonluk denen illet denkleme dahil oluyor. Bir süre sonra “Keşke her şey eskisi gibi olsa” demekten başka bir şey elden gelmiyor. Her burç için de uzun süreli ilişkilerin bir süre sonra sorunlar yumağına dönüştüğü söylenebilir. İşte burçlar ve içine düştükleri derin hatalar…

Sınırları Ortadan Kaldıran Doğası Zamanla Ortaya Çıkan Koç

Koçları, ateşli ve direkt tavırlarıyla tanısak da ilişkinin ilk zamanlarında biraz daha sakin kalmaya özen gösterdiği ifade edilebilir. Tabii, bir yere kadar! Zamanla içinde tuttuğu her şey teker teker ortaya çıkar. İlişkiye en zarar veren yanı ise bencil doğası. Kendi talepleri doğrultusunda partnerinin isteklerini önemsemeksizin sınırlarını ihlal edebilir. Özel eşyalarını karıştırmayı, mesajlarını okumayı, istediğini yaptırmak zorunda bırakması bencil iç güdülerinin bir yansıması.

Monotonluk Tuzağına Düşen Boğa

Boğaların hayata bakış açıları ve aşkın doğası arasında keskin bir fark var. Boğalar, hayatlarında her şeyin istedikleri gibi olmasından, alışkanlıklarını sürdürmekten yana. Aşk ise bambaşka! Eli avuca sığmaz bir heyecan gerektirir daima. İşte o aradaki çelişki, uzun vadede partnerlerini bıktırabilir. Sürekli Boğaların istediği gibi davranmak ya da her zaman benzer alışkanlıkları yerine getirmek aşkın büyüsünü zamanla ortadan kaldırabilir.

Tutarsızlık Makasını Açan İkizler

Aşkın ilk evreleri dediğin nedir ki? Deli dolu haller, şaşırtan sürprizler, eğlenceli aktiviteler… İkizlerin aşkta en başarılı döneminin cicim ayları olması bundan. Gel zaman git zaman, bir zaman eğlenceli görünen o haller bir yerden sonra can sıkabilir. Bir gün çok seven öteki gün soğuk davranan biriyle bir ömür geçirmenin imkanı var mı ki? Partnerlerinin en sık yakındıkları durum bu. Başta hoş görülen tutarsızlıklarının uzun süreli ilişkide katlanılamaz hale gelmesi…

Kırılganlıklarıyla Bıktıran Yengeç  

Aşk, bir bakıma iki kişinin bir ömür boyu birbirini tanıma çabası. İlk etapta yanlış anlaşılmalar, hatalar, kalp kırmalar elbette olur. Hiçbiri telafisi imkansız şeyler değil. Ancak uzun süreli bir ilişkide bile hâlâ basit sebeplerden alınganlıklar yapılıp, kavgalar ediliyorsa işte orada bir sorun var demektir. Hassaslıkta kimselerin eline su dökemediği Yengeçler, bu anlamda partnerlerinin en çok başını ağrıtan burçlardan biri. Bir şey demeye çekinir hale geldikten sonra bir ilişki nasıl yürütülebilir?

Güç Savaşlarıyla İlişkisini Tüketen Aslan

Aslanlarla birlikte olan herkes iyi bilir ki, onların suyuna gitmek ve el üstüne tutmak, ilişkinin selameti açısından oldukça önemli. Sorun yaratan nokta bunun belli bir süre değil, bir ömür boyu sürdürülmesi gerekliliği. En ufak bir tartışmada bile haklı çıkmak uğruna yapmadığını bırakmayan ve sözü geçen taraf olmak için ortalığı ayağa kaldıran Aslanların ilişkilerinde fazlasıyla yıpratıcı oldukları sır değil. Partnerlerine de hak vermek gerek. Aşk yeri geldiğinde taviz vermek demek, birine üstünlük taslamak değil.

Her Şeye Bir Kulp Bulan Başak

Başakların aşk hayatında önce ya da sonra diye bir ayrım yok. İlk gün nasıllarsa, son gün de öyleler. Sorun partnerlerinin derin yanılgıya düşmeleri. Başakların sivri yanlarını zamanla törpüleyebileceklerini ya da görmezden gelebileceklerini zannetmeleri. Hiç sıkılmadan 7/24 söylenen ve en küçük hataları bile yargılayan bir ruh haliyle uzun süre geçirebilmek pek mümkün değil. Her şeye bir kulp bulan tavırları, partnerinin sabrı taştığında tez elden ayrılık getirebilir.

Uyumlu Olmak İsterken Kendini Unutan Terazi

Teraziler, aşkı bulduklarına inandıklarında partnerlerini kaybetmemek adına her şeye eyvallah deme potansiyeline sahip. “Aman ağzımızın tadı kaçmasın” diye en katılmadığı düşünceleri bile sorgusuz sualsiz onaylayabilir. Böyle bir sürenin sonu ise belli, kişinin kendini unutup aşık olduğu kişinin ikizine dönüşmesi. Partnerinin aşık olduğu o kişilik ortadan kalkarken uzun süreli bir ilişkinin yürütülebilmesi için mucize gerekir.

Güven Testleri Bitmeyen Akrep

Huyu kurusun, babasının oğlu bile olsa Akreplerin birine kayıtsız şartsız güvenebilmesi mümkün değil. Partnerinin özel hayatına doğrudan müdahale etmeler, kıskançlıklarla türlü yasaklar getirmeler… Hepsi, bir ilişkide mutlu olabilmesi için olmazsa olmaz gereklilikleri. Bir olur, iki olur tamam. Ama sürekli bir şekilde güven testlerine tabii tutulan birinin yıpranmadan uzun bir süre bir ilişkide var olabilmesi mümkün değil. Ah, o şüpheci yanları yok mu? Akreplerin ilişkisinin sonunu hep o getirir.

Vurdumduymazlığı Arşa Dayanan Yay

Yayların hayatla mücadele şekli genelde hiçbir şey yapmadan sorunların kendiliğinden çözülmesini beklemekten ibaret. Aşklarındaki hataları da genelde buradan patlak veriyor. İlk zamanlar vurdumduymazlıkları tatlı bir izlenim verse de görmezden geldikleri sorunlar, yuvarlanan bir kar topu misali, uzun süreli ilişkilerde çığa dönüşüyor. Pek tabii önüne geçmek de mümkün olmuyor. Arşa dayanan vurdumduymazlıkları yüzünden partneri de geç olmadan ilişkinin bitiş düdüğünü çalıveriyor.

İlişkinin Serüven Olduğundan Bihaber Oğlak

Oğlaklara hayatları boyu başarı getiren sonuç odaklı yapıları, aşkta pek işlemiyor. En azından uzun vadeli ilişkilerinde. Biriyle tanışır tanışmaz ilişki kurmayı ya da işleri nikah masasına vardırmayı istemesi ciddiyetinin ve kararlılığının bir göstergesi. Bu süreçte elinden geleni ardına koymaz bile dönebilir. Partnerini elde ettiğinde ise her şey bitmiş gibi köşesine çekiliverir. Adına huzura ermek falan dese bile fark etmez, aşkın her evresi heyecan gerektirir. Aksi takdirde ilişki kendiliğinden çözülebilir.

Gururunu Her Şeyin Önüne Koyan Kova

Kovalar, aşkta partnerlerini en çok yanılgıya düşüren burçlardan. Mesafeli ve gizemli hallerinin geçici olduğunu zannedenler, uzun süreli ilişkilerinde dahi Kovaların kendilerini tam olarak açmaya yanaşmayacaklarını çok geç fark eder. Gururundan burnu düşse eğilip almayan halleri de ilişkideki sorunların üzerine tüy diker. İlk etapta saygı duyulan özellikleri, bir süre sonra partnerinin taleplerini karşılamaktan uzak rahatsız edici bir hal alabilir. Bizden söylemesi.

Mağduriyetten Beslenen Balık

Balıkların masum ve kırılgan halleri, partnerlerinin ilk dikkatini çeken özellikleri. Sevgi ve şefkatle yaklaşıp korumak isterken ilişkinin başlangıç fitili ateşlenir. Tabii, ilişkide tek tarafın mağdur diğer tarafınsa sürekli verici olması pek mümkün değil. Uzun süren bir ilişkide her şey er ya da geç fark edilir. Ne yaparlarsa yapsınlar yine mağdur olan olanlar, en ufak bir sözde kırılıp melankolik hallere bürünenler yine onlar. Haliyle bir yerden sonra ilişkinin sona erdirilmesi partnerine en çıkar yolmuş gibi gözükebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.