Uzun Süreli Bir İlişki İçin Hangi Burç Partnerinden Ne Bekler?

Günümüzde aşk öyle bir hal aldı ki birine aşık olmak için birkaç saniye bile yetiyor sanki. DM’den yürünüyor, arkadaşlık uygulamalarından eşleşiliyor ya da ortak arkadaşlar devreye sokuluyor. İlk buluşmadan itibaren aşk destanları yazılıyor, hediyeler alınıyor, sosyal medyada birliktelik fotoğrafları paylaşılıyor. Her şey toz pembe giderken bir de bakılıyor; birlikte oldukları fotoğraflar kaldırılmış, atarlı sözler yazılmış ya da giderli şarkılar paylaşılmış. Birkaç aylık ilişkilerden öteye gidememek yeni nesil aşkların kaderi. Uzun bir ilişki kurmak isteyenler dolu dizgin aşklara atılmadan önce karşısındakini tanımayı bilmeli, en önemlisi de beklentilerini öğrenmeli. Partnerinin burcu, bu konuda sana bir fikir verebilir belki. Kafanda hâlâ soru işaretleri varsa Moyra’dan aşk uyumunuza dair net yorumlar almak da içini rahatlatabilir. Unutma, Moyra bilir!

Koç: Adanmışlık  

Ateş bacayı sardığında Koçlar hemen harekete geçer, partnerini de heyecanına ortak eder. Alır karşısına, hissettiği ne varsa çekinmeden anlatır rahatça. İlişkisinin startını erken vermesindeki tek sebep ise hayatlarına birlikte çok daha fazla şey sığdırabilme isteğidir. Tüm bu süreçte karşısındakinden beklentisi ise partnerinin ona kendini adaması olabilir. Sahiciliğine kanaat getirdiğinde ömürlük bir aşkın ilk tohumu filizlenir.

Boğa: Sadakat

Aşksız yapamayan burçlardan Boğalar, ne zaman kalp atışlarını hızlandıran biriyle karşılaşsa hayata farklı bir pencereden bakmaya başlar. Kalbinin kapılarını açmadan önce biraz bekler, hayatında doğru kişinin olduğuna inanana dek sabreder. Zihnindeki şüphe bulutları nihayet dağıldığında ise aşkına dört elle sarılır, neredeyse uçan kuştan kıskanır. Nedeni zor bulduğu aşkı kaybetmekten korkması tabii ki. Beklentisi de bu güven ihtiyacının karşılanması, yani partnerinin ona mutlak bir sadakatle bağlanması.

İkizler: Olduğu Gibi Kabul Edilmek

Aşk neredeyse gün aşırı İkizlerin kapısını çalar. Sonuna gidebileceği bir aşk içinse onlar hep daha fazlasını arar. Ayakları yerden kesilmeli, kalbi heyecandan pır pır etmeli… İşler ciddiye binip de uzun seyirli bir maceraya dönüştüğünde ise bundan çok daha fazlası gerekli. İkizlerin ruhuna ayak uydurabilmek gibi! Başkalarının isteklerine göre şekillenmeyi kabullenmeyen kimseler olduklarından, partnerlerinden beklentisi kendisini değiştirmesi yerine olduğu gibi kabul etmesi.

Yengeç: Desteklenmek

Bin bir mücadeleyle sürdürdüğü hayatlarında Yengeçler, gerçek aşkı bulduklarında kendilerini tamamlanmış hisseder. Huzurla partnerine sarılır, kendisini aşkın kollarına bırakır. Yepyeni bir hayata henüz ikna olmuş değilse bir davranış tüm dengeleri lehine değiştirebilir. Ellerinden tutulup, desteklenmesi gibi. Zira onlar için attıkları her adımın arkasında partnerinin desteğini hissetmek, uzun sürecek bir aşk serüveninde güvenle yarınlara bakabilmek demek.

Aslan: El Üstünde Tutulmak

Aslanların etrafı genelde hep sevdikleriyle sarılıdır. Her ne kadar yakınlarıyla mutlu bir ilişkiye sahip olsa da beklentileri her anlarını paylaşabilecekleri bir hayat arkadaşıdır. “O” kişi nihayet sahneye çıktığında gözleri aydınlanır, nihayet yepyeni bir hayata hazırdır. Aşklarının sekteye uğramaması içinse partnerinin aksiyon almaşı gerekir. El bebek gül bebek yetiştirilmiş bir Aslanın üzerinden ilgisini eksik etmemesi aşklarının ömrünü sonsuza dek uzatabilir.

Başak: Güvenilirlik

Aşkın insanı bambaşka birine dönüştürdüğü bir gerçek. Başaklar gibi düne kadar “Benim işim olmaz” diyenler bile gün gelip de aşk dolu gözlerle karşı karşıya geldiğinde hayatında artık yeni sayfa açıldığını fark edebilir. Uzun soluklu bir ilişki öncesinde ortadan kaldırılması gereken tek engel ise bir türlü zihinlerinden silemedikleri şüpheleridir. Partnerlerinin de en önce bu noktayı hedef alması gerekir, güven sağlandığında da zaten gerisi çorap söküğü gibi gelir.

Terazi: Duygularının Karşılığını Almak

Dolu dizgin yaşayabilecekleri bir aşkın hayaliyle yanıp tutuşan Teraziler için aşka düşmek oldukça kolay. Zor olan aşkına her zaman sahip çıkıp, bir ömür kalbinde yer verebilmek. Tabii her şey ondan gelecek değil ya. Partneri de Terazinin beklentilerini karşılamayı bilmeli. Duygularının karşılığını misliyle vermeli, fikirlerine değer vermeli ve de romantizm dozu yüksek jestleri her daim devam ettirmeli.

Akrep: Uzun Süreli Arzular

Ah, aşk Akreplerin hamurunda var. Tutkulu aşk oyunlarında baş rolü oynar, istediğini elde edene kadar da kimseye göstermediği iç dünyasını sevdiğine aralar. Tek bir bakışta ya da tek bir dokunuşta bile hislerini partnerine geçirirken uzun yıllar tutkuyla sürecek bir aşkın hayalini kurar. Anlık heveslere ya da günübirlik ilişkilere ise sadece basit bir eğlence gözüyle bakar. Bitmeyecek bir aşk söz konusu olduğunda partnerinin bir hayat boyu onu istemesini arzular.

Yay: Bağımsızlığına Saygı Duyulması

Enerjisi tükenmek bilmeyen Yaylar bir kere aşık olmaya görsün; kabına sığmaz, yeni bir hayata yelken açma fikriyle yerinde duramaz. Öncesinde aklından geçirmediği türlü fedakarlıklar ya da türlü sorumlulukları aşkı için tolere eder. İlişkinin ne kadarlık bir seyir izleyeceğini ise çoğu zaman partnerinin davranışları belirler. Özgürlüğüne düşkünlüğüyle Yaylar, her zaman bağımsızlığına ve kişisel alanına saygı duyulmasını bekler. Karşılığını bulduysa mutluluktan başı göğe eğer.

Oğlak: Saygı

Oğlaklar, duygularını açık açık yaşayan ya da abartılı sevgi gösterilerinde bulunan kimselerden değiller. Aşık olduklarında bile sessizce ilerler, her şeyin zamanla kalıcı bir hale bürüneceğini bilirler. Geleneklerine ve göreneklerine bağlı yanları çok geçmeden devreye girer; bencilce bir aşktansa çevresinin onayının alınmasını da önemser. Güçlü bir başlangıcın uzun sürecek bir aşka dönüşmesinde ise saygının olmazsa olmaz bir unsur olduğunu bilir, partnerinden de aynı özeni bekler.

Kova: Açık Fikirlilik

Bugün yaşamın yegane anlamı olarak gösterilen aşk, Kovalara göre olmazsa olmaz bir şey değil. Midesinde kelebekler uçuracak biri karşısına çıktığında ise aşk konusundaki fikirleri biraz olsun değişebilir. Sadece aşkın tanımını doğru yapmak gerekir. Başkalarının zannettiği gibi aşk kişilerin aynı kişilere dönüşmesi değil, aksine farklılıklarla bir bütün oluşturulabilmesi. Uzun süreli bir aşk için partnerinden beklentisi de açık fikirlilikten başka ne olabilir ki?

Balık: Romantizm

Rivayet o ki birbirine göre yaratılan iki kişi dünyaya geldiği an birbirinden ayrı düşer. Şanslı olup da diğer yarısını, bir başka deyişle ruh ikinizi bulan kişi bir ömür muradına erer. Balıkların beklentisi de bir gün kendisi için yaratılan ruh eşini bulabilmesi. Aşkın en güzel halini ondan başka kiminle yaşayabilir ki? Doğru kişiyi bulduğunda ise neredeyse ayakları yerden kesilir. Hata yapıp yapmadığını ise karşısındakinin romantizm tutkusuna yanıt verme şekline göre karar verir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.