Uzaya Seyahat Mümkün Olsa Arkasına Bakmadan Gidecek Olan Burçlar!

Sonsuzluğa uzanan büyük bir okyanus olan uzay, bilim insanlarının gözünü ayırmadan üzerinde çalıştıkları büyük bir alan. Yıllardır yeni bir şeyler keşfetmek için başta ABD olmak üzere Avrupa ülkeleri, NASA olsun Space X olsun milyon dolarlar harcamakta. Yeni dünyanın popülerleşen konularından uzaya seyahat, bilimsel olmanın yanı sıra turistlik içeriğiyle de bir süredir gündemde. Yörüngeye yapılacak olan uzay seyahatleri ya da Mars’ta oluşturulacak ilk insan kolonisi gibi başlıklar sadece bilim camiasını değil şirketlerin de gündeminde. Şimdiden reklamına başlanılan uzay tatilleri için büyük servetler ödemek gerekiyor. Konunun meraklıları yaşanan heyecan verici gelişmeleri yakından takip ediyor. Peki uzaya seyahat etmesi teklif edilse arkasına bakmadan dünyayı terk edecek burçlar hangileri?

Kova Burcu

Sıra dışı Kova burçları, uzayla ilgili yaşanan her gelişmeyi zaten yakından takip ediyordur. Özgür ruhu ve teknolojiye olan merakı yüzünden uzay yolculuğunu kaçırmak istemeyen burçların başında Kovalar yer alır. Elementi hava, gezegeni Uranüs olan Kova burçlarının bilim-kurgu merakını bilmeyen yoktur. Onlar için uzaya seyahat demek, şu hayatta en çok istedikleri şey demek. Sosyal medyadan Elon Musk gibi teknoloji öncülerini sıkı bir şekilde takip eder. Kova burçlarına fırsat verilse, bavul falan hazırlamadan kendisini en hızlı şekilde uzaya giden o kapsülün içine atar.

Yay Burcu

Arkasına bakmadan uzaya gitmek isteyenlerin başında, tabii ki macereperest Yay burçları geliyor. Uzaya seyahati muhtemelen; kaşif ruhlu Yay burçları kadar çok kimse isteyemez. Ellerine böyle bir fırsat geçse hiç düşünmeden hazırlıklara başlayarak, en kısa sürede yolculuğa çıkmak ister. Zaten seyahat etmeyi çok seviyor… Bir de uzaya seyahat etme imkanı verilse, enerjileri nirvanaya yükselir. Onun için uzaya seyahat, hayata meydan okumak gibidir. Bu fırsatı asla kaçırmaz.

Akrep Burcu

Tehlike onların göbek adı! Kova ve Yay burcundan farklı olarak Akrep burçları sadece merakından dolayı uzayın yolunu tutar. Araştırmacı yönleri uzayın bilinmezliğinin verdiği o eşsiz duygu karşısında kayıtsız kalamaz. İşin ucunda bir de gizem var. Çok az insanın hakkında bilgi sahibi olduğu bir konu hakkında herkesten çok şey biliyor olmak da içten içe Akrep burcunun duygularını harekete geçirir. Bunların hepsi bir araya geldi mi, Akrep burcu da yolcular arasındaki yerini almış olur.

İkizler Burcu

Gelelim İkizlere… Öncelikle Ay’a ilk ayak basan astronot olan Neil Armstrong’un da İkizler burcu olduğunu söylemeden geçmeyelim. Meraklarıyla başa çıkmaktan zorluk çeken İkizler burcu, sadece merak ettikleri için bu seyahatte herkesten önce yerini alacak kişilerdendir. Kesin çizgilerden hoşlanmayan İkizler burçları, evrenin sınırsız okyanusunda ilerlerken yaşayacağı tatmin duygusunu başka hiçbir şeyde bulamayacak. Sadece bu unutulmaz deneyimi yaşamak için bu öngörülemeyen yolculuğa çıkacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir