Uykusunda Bile Konuşan Burçlar!

Akdeniz kuşağındayız, sıcak insanlarız. Sıcak kanlı olmak, kolayca samimiyet kurmak, uzun uzadıya sohbet etmek kanımızda var. Doğruya doğru. Kimileri de var ki evlerden ırak! Beş dakika bile sessiz kalabilmeleri mümkün değil. Aslına bakılırsa bu bir tür takıntı. Psikoloji çevrelerinde dillendirilen adıyla konuşma bağımlılığı. Karşısında biri varmış yokmuş aldırmadan saatlerce sohbet eden bu kimseler, çok konuştuğunun farkında olsa bile diline ket vuramıyor. Freni patlamış kamyon gibi dur durak bilmeden havadan sudan konuşabiliyor. Nadiren sessizliğe gömüldükleri anlar ise uykuları. Tabii onda da konuşmaya başlamazlarsa! Semptomlar her şeyi açık bir şekilde ortaya koyuyor, özellikle de 3 burç konuşma bağımlılığının sınırlarında geziniyor.

Kendi Kendisiyle Bile Konuşan İkizler

İkizlerin konuşkanlıklarında gökyüzünün payı hiç de azımsanacak gibi değil. Hem düşünce alışverişini ve haberleşmeyi sağlayan hava elementinden hem de iletişimden sorumlu Merkür gezegeni burcunun yöneticisi. Bir başka deyişle asıl konuşmaması tuhaf olurdu. Herkesle bir şekilde sohbet halinde olması ve birinden öğrendiğini bir başkasına aktarması onun görevi gibi. İnsanlarla konuştuğu yetmiyormuş gibi kendisiyle bile sık sık konuşabilir. Hoş, bilim insanlarına göre bu durum dahiyane bir zihnin de göstergesi.

Uçan Kuşa Selam Veren Yay

Yaylar, en çok okuyan, en çok gezen burçlardan biri. Haliyle insanlara anlatacak tonla şeyi var. Sıcak kanlı tavırlarının da etkisiyle herkesle kolayca kaynaşabilir, ortak noktası olmayan insanlarla bile saatlerce sohbet edebilir. Zaman zaman ipin ucunu kaçırıp, yakınlarının yaka silkmesine de neden olmuyor değil. Zira Yaylara göre çevresindeki herkes anlatacaklarına kulak vermeye hevesli potansiyel dinleyici kitlesi.

Sessizliğe Tahammülü Olmayan Terazi

Arkadaşların bir araya geldiği sohbet ortamlarında hani bazen masaya birden bir sessizlik çöker ya… Terazilerin böylesi anları kırmak için dünyaya gelmiş olmak gibi bir misyonu var sanki! Hemen bir yerden bir konu bulup, sohbetin ateşini kaldığı yerden devam ettirir. İletişimsizliğe tahammül edebilmeleri mümkün değil. İnsanlarla kaynaşmak ve sıcaklığı hakim kılmak için gerekiyorsa tek başına saatlerce sohbet edebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir