Ünlü Youtuberların Burçları

“Merhaba arkadaşlar, kanalıma hoş geldiniz…” Son yıllarda bu cümleyi ne kadar sık duyduk değil mi? Cümlenin sahiplerinden kimileri makyaj yaparken kameranın karşısına geçti, kimileri oyun oynarken kendisini çekti, kimileri ise ilgi alanlarını geniş kitlelerle paylaşmak istedi. Birkaç videoyla başlayan serüvenleri onları milyonlar tarafından takip edilen fenomenler haline getirdi. Ünlü youtuberların burçları neler peki?

Enes Batur

9 milyona yaklaşan abone sayısıyla Türkiye’nin en çok takip edilen youtuberı Enes Batur, dijital dünyaya adım attığında yalnızca 15 yaşındaydı. Oyun videoları yükleyerek başladığı YouTube’da kısa sürede tanındı. Farklı içeriklerle abone sayısını milyonlara çıkardı. 44. Altın Kelebek Ödülleri’nde ilk kez dağıtılan En İyi YouTuber/Instagrammer Ödülü’nü kazandı. 2018 yılında vizyona giren “Enes Batur Hayal mi Gerçek mi?” filmiyle rekora koşarak, başarı çıtasını zirveye taşıdı. Üzerinde çokça tartışma yapılsa da başarısının önünde engel tanımayan Batur, Koç burcu.

Duygu Özaslan

17 Nisan 1991 yılında dünyaya gelen Duygu Özaslan, İstanbul Üniversitesi’nde İspanyol Dili ve Edebiyatı eğitimi aldığı sırada YouTube’a giriş yaptı. İlk etapta hobi olarak başladığı işi zamanla profesyonel bir makyaj kanalına evirildi. Ardından Özaslan’ın kişisel markası geldi. 1 milyon barajını geride bırakarak adını zirvedeki isimlere yazdıran Özaslan, çokça tartışmaya malzeme edilse de kendi yolunda gitmekten hiç vazgeçmedi. Zira bir Koç kendisi.

Berkcan Güven

Geçtiğimiz yıllarda Vine’da çektiği kısa videolarla adını duyuran Berkcan Güven, Vine’ın kapanmasıyla birlikte ününü YouTube’a taşıdı. Özellikle aile üyeleriyle çektiği videolarda kısa sürede yüksek izlenme rakamlarına ulaştı. 2,5 milyonun üzerine çıkan abone sayısında şüphesiz denediği türlü formatın payı vardı. Şimdilerde Işık Üniversitesi’nde Grafik Tasarım bölümünde eğitim gören Güven, eğlenceli kişiliğinden de anlaşılabileceği üzere İkizler burcu.

İdil Yazar

1985 doğumlu İdil Yazar, youtuberlar arasında özgeçmişi en dolu isimlerden biri. Üniversite eğitimini ABD’de alan ve burada bir kozmetik firmasında çalışan Yazar, Türkiye’ye döndüğünde spikerlik yapmaya başladı. Sonraları aldığı aşçılık eğitimiyle de yeteneklerini birleştirdi ve bir YouTube kanalı açtı. Farklı tarifleri ve güzel sunumuyla kısa sürede yüz binlerce kişiye ulaşan Yazar, özverili ve çalışkan tavırlarından da anlaşılabileceği üzere bir Yengeç.

Barış Özcan

Marmara Üniversitesi Hukuk Fakültesi mezunu Barış Özcan, YouTube’a girmeden önce çok sayıda başarılı işe imza attı. BASF, THY, LC Waikiki, Türk Telekom, NYMag, TimeOut New York, Apple, Adobe ve LinkedIn gibi dünyaca ünlü markalarla çalıştı. TRT, el-Cezire, CNNTürk gibi kanallar için türlü belgeseller yaptı. YouTube’da hikaye anlatıcısı olarak da milyonları arkasına aldı. 44 yıllık hayatına göz kamaştıran başarıları sığdıran Özcan, tuttuğunu koparan bir Aslan.

Kafalar (Bilal Hancı, Fatih Yasin ve Atakan Özyurt)

Çektikleri Vine videolarıyla ün kazanan Atakan Özyurt, Bilal Hancı ve Fatih Yasin’den oluşan Kafalar, YouTube’da birbirinden eğlenceli sayısız videonun sahibi. Korku, gezi ve özellikle de kışkırtma videolarıyla büyük takipçi kitlesi edinen ve milyonlarca aboneye erişen üçlünün farklı karakterlerinden anlaşılacağı gibi her biri farklı bir burçtan. Bilal Hancı bir Başak, Fatih Yasin bir Akrep ve Atakan Özyurt da bir Oğlak.

Ruhi Çenet

20 Ekim 1990 tarihinde Aydın’da doğan Ruhi Çenet, YouTube’da video çekmeye 2011 yılında başladı. İlk etapta eğitim aldığı ve gezdiği Hindistan’dan videolar paylaşarak izleyicilerini bilgilendirme amacı güden Çenet, zamanla içeriklerini geliştirdi. Bilgi verici içeriklerin yanı sıra korku temalı videolar da yayınlamaya başladı ve kanalı çok geçmeden milyonlarca aboneye ulaştı. Farklı konulara duyduğu ilgisi ile Çenet bir Terazi.

Danla Bilic  

YouTube camiasında adı en çok anılan isimlerden Danla Bilic, kanal açmadan çok önce Twitter ve Instagram’daki paylaşımlarıyla tanındı. YouTube’daki ilginç video konseptleriyle de oldukça kısa bir sürede milyonlarca aboneye ulaştı. Sıradan bir makyaj kanalı açmak yerine sohbetin ağırlıkta olduğu bir konsept belirleyen Bilic, sözünü kimselerden sakınmadı. Dobralığı ve samimiyeti de ona başarının kapısını araladı. Sıcakkanlılığından da görülebileceği gibi bir Terazi kendisi.

Orkun Işıtmak

5,5 milyonu aşan abone sayısıyla Türkiye’nin en çok takip edilen youtuberları arasında yer alan Orkun Işıtmak, YouTube’a neredeyse çocuk yaşta başladı. Kart numaralarını anlattığı ilk videosundan bugüne çok sayıda içerik türüne imzasını attı. Oyun oynadı, eğlenceli videolar çekti, kişisel gelişime bile değindi. Haliyle takipçi kitlesine her geçen gün yenisini ekledi. Doğru zamanda doğru hamleyi yapan ve risk almaktan çekinmeyen Işıtmak, burcunun hakkını veren bir Oğlak.

Hayrettin

YouTube öncesinde çok sayıda işle kendini geniş kitlelere tanıtmayı başaran ve oyunculuk, sunuculuk, komedyenlik gibi çok sayıda unvanın sahibi olan Hayrettin, ilk kez “Kızsız Adam” videosuyla patladı. Ardından gelen reklam filmleriyle de başarısını sürdürdü. Star TV’de kendisinin hazırlayıp sunduğu “Hayrettin” isimli programıyla sektöre iyiden iyiye ısındı. ABD’de devam ettiği kariyerinde uluslararası alanda tanındı. YouTube’daki videolarıyla da 2 milyona yakın aboneye ulaştı. Başarılarından ve azminden Hayrettin’in Oğlak olduğunu söylemek güç olmasa gerek.

Uras Benlioğlu

YouTube’un tanınmış isimlerinden Uras Benlioğlu, YouTube öncesi yaptığı işlerle önemli bir kariyer edinenlerden. Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi’nden mezun olduktan sonra ATV’de, Sky Türk’te ve çeşitli yapım şirketlerinde seslendirme, spikerlik ve muhabirlik gibi çok sayıda görev üstlendi. YouTube’ta pratik bilgiler verdiği kanalıyla birlikte 2 milyonu aşkın abone edindi. Yeniliklere açık yapısıyla elini attığı her işte başarılı olan Benlioğlu, Kova burcu.

Meryem Can

9 Mart 1996 tarihinde dünyaya merhaba diyen Meryem Can, 12 yaşında açtığı YouTube kanalıyla büyük bir ivme yakaladı. İlk videolarında makyaj ve kişisel bakım üzerine yoğunlaşsa da çeşitli tiplemeler yaptığı eğlenceli videolarıyla daha yüksek abone sayılarına ulaştı. Bugün 1,7 milyon abone sahibi olan ve Yıldız Teknik Üniversitesi Edebiyat Bölümü’nde eğitimini sürdüren Can, içindeki çocuğu hiç kaybetmeyen bir Balık.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.