Ünlü Yengeç Burcu Kadınlarının Şık ve Rüküşleri

Vintage sever, geleneksel, feminen detayların ardında romantik bir stili olan Yengeç burcu, desen ve çiçekleri fazlasıyla kullandığı bir stil benimsiyor. Hatıralar Yengeç kadınları için çok önemli. Özellikle aksesuarlarında vintage ve retro etkisini görebiliyoruz. Trençkot, beyaz gömlek, kalem siyah etek ve küçük çantalar gibi vazgeçilmezleri olan Yengeç kadınlarının ünlüleri bakalım Güneş burcu Yengeç’in mi, yoksa Venüs, Yükselen ve Ay burcunun mu etkisinde! Stil seçimlerinde etkili olan burçlar sırasıyla Güneş, Venüs, Yükselen ve Ay burçlarıdır. İnceleyeceğimiz tüm kadınların Güneş burcu Yengeç ama bakalım Venüs, Yükselen ve Ay burçları onları şık mı rüküş mü yapacak! Serenay Sarıkaya, Khloé Kardashian, Selena Gomez başta olmak üzere Yengeç kadınlarının stillerini incelemeye aldık. İşte ünlü Yengeç kadınlarının şık ve rüküşleri…

Serenay Sarıkaya

Serenay’ın Güneş burcu Yengeç, Venüs’ü Aslan, Ay’ı ise Kova. Venüs’ü Aslan burcu olan bir insan asla zevksiz olamaz ama gösterişli olacağım derken yanlış seçimler de yapabilir tabii. Ünlü oyuncu kişisel yaşamında Aslan burcunun stil konusundaki eşsiz bilgilerini yansıtıyor. Tabii aynı zamanda Yengeç olmanın getirdiği stil hatalarını yapmaya da bayılıyor diyebiliriz. Artık çanta ve ayakkabı uyumunun rüküş sayıldığı bugünlerde, hala günlük giyiminde aynı renkleri kullanan ve bununla da yetinmeyen Serenay kemer, küpe, gözlük gibi aksesuarlarda da aynı renk uyumunu yakalamaya çalışıyor. Zaman zaman sıra dışı giyinmekten de asla çekinmeyen ünlü oyuncunun bu zevki Ay burcunun Kova olmasından kaynaklanıyor. Genellikle riske girmeyerek tek renk ağırlıklı kombineleri ile bizden geçer not alarak ortalama bir şıklık seviyesinde dolanıyor diyebiliriz.

Selana Gomez

Yükseleni Aslan burcu olan Selena Gomez’ın stilinde gösteriş sever ve abartılı bir tarz benimsemesini bekliyorsunuz değil? Fakat hayır. Selena’nın tarzında Ay burcunun etkisi daha fazla. Ay burcu Koç olan ünlü müzisyen maskülen ağırlıklı giyinmeyi tercih ediyor. Özellikle günlük hayatında bu çizgiyi mükemmel bir şekilde taşıyor. Jean pantolon üzeri oversize kazaklar, hırkalar vazgeçilmezi, loafer ya da kösele ayakkabılar ise dolabının önemli bir bölümünü oluşturuyor. Kırmızı halılarda görmeye alıştığımız Selena Gomez’den oldukça farklı bir stilde görüyoruz günlük yaşantısında. Bunun nedeni Ay burcu. Peki, kırmızı halı tercihi hangi burcunun etkisinde? Kırmızı halıdaki tavrı, ihtişamı, görkemi ve kendinden emin duruşu tabii ki Venüs’ünün Aslan olmasında yatıyor. Selena kırmız halı tavrı ile şık, günlük hayatındaki tarzı ile rüküşe daha yakın bir tarzda.

Khloé Kardashian

Venüs burcu da Güneş burcu gibi Yengeç olan bir ünlü ile karşı karşıyayız. Tüm dünyayı kasıp kavuran Kardashian ailesinin bir ferdi olan Khloé’nin yükselen burcunun Kova ve Ay burcunun İkizler olması stilinde fazlasıyla etkili. Günlük hayatında daha klas ve unisex gördüğümüz ünlü, iş özel davetlere geldiğinde trendlere uyacağım diye fazlasıyla rüküş olabiliyor. En belirgin örneğini ise en soldaki fotoğrafta görebilirsiniz. Khloé Kardashian şık mı rüküş mü siz karar verin…

Liv Tyler

Güneş ve Yükselen Yengeç, Venüs Boğa ve Ay burcu da Oğlak olan birinin riskli seçimler yapmayacağını biliyoruz. Eh Liv Tyler’da hem günlük hem de özel gecelerdeki stiliyle bizi şaşırtmıyor. Özel davetlerde o dönem trendler neyse o tarz elbiseleri görüyoruz genelde. O yüzden pek rüküş olmuyor. Aslında bu bilicini Oğlak burcunun temkinli özelliğinden alıyor diyebiliriz. Günlük hayatındaysa kalın çoraplar ile çiçekli elbiseleri tercih etmesi tam olarak Yengeç burcunun feminen stilini yansıtıyor. Boğa ise stiline zevk ve kalite katıyor ve böylece Liv şıkların tarafına emin adımlara ve risksiz bir şekilde geçiş yapıyor.

Pamela Anderson

Beğenilmek ve fark edilmek üzere bir tarz belirleyen Güneş, Venüs, Ay ve Yükselen burçları kombinasyonu ile karşı karşıyayız. Ay burcu Koç, Venüs burcu Aslan olan bir kişinin tarzında dikkat çekicilik en önemli unsurudur. Pamela Anderson da kürkler, çok sayıda aksesuar, dantel, şifon kumaşlar ve kocaman gözlüklerle bu iki burcun da hakkını fazlasıyla veriyor. Yengeç ise onu ara ara romantik kıyafetler giymeye yöneltiyor. Özellikle tek renk giyindiğinde ya da abartılı seçimler yapmadığında şık sayılabilecek bir zevki var diyebiliriz.

Prenses Diana

80’ler yılının o kötü modası içinde bile klas, cool ve karizmatik bir stil benimseyebilen, o zamanlarda tercih ettiği seçimlerle bile bugün bile trend olan rafine zevki ve tarzı ile Prenses Diana için rüküş demek, Adriana Lima’ya şişman demek kadar saçma olur. Yükseleninin Yay burcu olması ona maskülen hava katarken, Ay burcunun Kova olması ise tercihlerinde sıra dışı ve cesaretli olmasının altında yatan neden. Kaliteli tercihler yapması ise kraliyet hayatının getirdiklerinden değil, Venüs burcunun Boğa olmasından kaynaklanıyor. Yüksek bel pantolonlar, dökümlü bluzlar, elbiseler genel tarzını oluştururken, gündelik yaşamında tayt ve sweatshirt ile geleceğin İngiltere Veliahtlarının annesi değilmişçesine İngiltere sokaklarında salınması onun kendine özgü stilinden kaynaklanıyor. Bu kombinini ise bugünlerde Kendall, Bella Hadid gibi ünlülerde görebilirsiniz.

Tuba Büyüküstün

İşte Venüs burcunun İkizler olmasından dolayı kafası karışık bir ünlümüz. Tuba Büyüküstün’ün kafası o kadar karışık ki, keşke çektiği dizilerdeki stil danışmanları ile çalışsa da günlük tarzında da dizilerdeki kadar muhteşem olsa. Ünlü oyuncu kusursuz bir yüz ve bir o kadar da kusursuz bir fizikle bize göre bundan çok daha fazlasını hak ediyor. Fakat o, klas mı olsam unisex mi derken kendini rüküşler tarafında buluyor. Payetli düz kesim etek ile asla kombine edilmeyecek olan kol detaylı bir bluzu giyebilme cesareti had safhadaki kararsızlığından ileri geliyor. Her iki parçada tek başına yeterince baskınken, bir araya gelince göz yorucu ve rüküş oluyor. Güzel oyuncu davetlerdeki tercihleriyle ne yazık fazlasıyla rüküş.

Yasemin Allen

Aman Tanrım demek istiyoruz. Ay burcu Terazi, Venüs burcu Aslan kendisi Yengeç. Kafası karma karışık bir kadınla daha karşı karşıyayız. Venüs’ünün Aslan olmasının verdiği özgüvenle kırmızı halılarda enfes fiziğini gösterecek tasarımlar seçse bile, renk ve modelleriyle o kadar demode olmak için çabalıyor ki inanamıyoruz. Ay burcunun ünlü oyuncuda hiç etkisi yok gibi. Yoksa estetik algısı yüksek, uyumlu giyinmeye özen gösteren romantik bir tarz belirleyebilirdi. Fakat bu şekilde ne yazık ki rüküşlerin en birincisi Yasemin Allen.

Sara Sampaio

Victoria’s Secret’ın meleklerinden biri olan Sara Sampaio, Venüs burcunun Başak ve Yükselen burcunu Oğlak olmasının verdiği derli toplu giyim tarzına fazlasıyla sadık. Genellikle tek renk ve klasik giyindiği için rüküş kelimesi ile yan yana gelmesi bile imkansız. Fakat bu giyinmeyi bildiğinden değil risk almamasından kaynaklanıyor. Moda dünyasının içinde bu kadar var olup da belli bir tarzı olmamasının sebebi de Oğlak, Başak ve Ay burcunun Yay olması. Riske girmiyor, zamanın modası hangi tarz ise onu tek bir renk ile kullanıyor. Cesaretsiz ve risksiz temiz bir tercih. Klas mı evet, stil sahibi mi hayır ama işte günlük hayatını ele almaz da davetlerdeki tercihini baz alırsak şık bir Yengeç burcu diyebiliriz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.