Ünlü Terazi Burcu Kadınlarının Şık ve Rüküşleri

Terazi kadınlarını zevkli ve kaliteli giyinmeye bayılır. Onlar için giyinmek bir sanattır. Asla göze batmadan nasıl şık olunacağının dersini bile verebilirler. Onları salaş ya da dağınık görmek mümkün değildir. Uyumlu, feminen ve bakımlı olmak onlarla özdeşleşmiştir. Modayı ve trendleri yakından takip ederler ama asla modanın kölesi olmadan stil sahibi olmayı başarırlar.

Stil denince en beğenilen burç hiç tartışmasız Terazi burçları olur. Elegan ve her daim şık seçimlerine alıştığımız Terazi kadınlarının öne çıkan diğer özelliklerinden biri ise zarafet ile birleştirdikleri stilleridir. Gittikleri davete dozu kaçırmadan dikkat çekici olmayı başaran Terazi kadınları eğer şık, zarif ve zevkli değilse haritasında gizlenen burçlar hangisi onları incelemek gerekir. İşte biz de şimdi tam olarak bunu yapacağız.

Güneş, Venüs, Yükselen ve Ay burçları stillerini etkileyen burçlar. Burcu Esmersoy’dan Hazal Kaya’ya, Gwyneth Paltro’dan Kate Winslet’e seçtiğimiz her ünlünün stilini analiz ederken şık mı rüküş mü olduğunu haritalarındaki gezegenleri ve bu gezegenlerin yerleştiği burçları inceleyerek yaptık.

Şıklığı ile öne çıkan Terazi kadınlarının yabancı ve Türk ünlüleri bakalım haritalarına göre şıklık klasmanında kalacak mı yoksa ligden düşecek mi?

Brigitte Bardot

O bir stil ikonu, bu yüzden onun için şık mı rüküş mü demek onun şanına aykırı olabilir. Üstüne bir de Fransız zarafeti eklenince ortaya her dönemin hayran olunan bir kadın çıkıyor. Brigitte, Venüs’ü Başak, Yükseleni Yay, Ay burcu ise İkizler olan bir Terazi kadını. Bu da onu maceracı, çocuksu ve dişi aynı zamanda da istediği zaman sade de olabilen bir kadın olmasını sağlıyor. Genç ve trendy olma özelliğini İkizlerden alan ünlü oyuncu Yay burcunun umursamaz rahatlığını hangi davete giderse gitsin yalın ayak yürümekten çekinmemesiyle gösteriyor. Başak burcunun sadeliğini özel hayatında, Terazi kadının şık olma çabasını ise uzun, kısa ya da midi elbiselerinde görüyoruz.

Hazal Kaya

Son zamanların en iyi oyuncularından olan Hazal Kaya Ay burcu Kova, Venüs burcu ise Başak olan bir Terazi kadını. Bu da onu iki arada bir derede bırakıyor diyebiliriz. Özel hayatında Kova burcunun umarsızlığını arkasına alarak Terazi kadınından fazlasıyla uzaklaşarak rahatlık çerçevesinde giyinmeyi tercih ediyor ünlü oyuncu. Normalde bu tarz birçok Kova burcu kadınına yakışsa da bol pantolonların Hazal’ın vücut yapısı için çok uygun olduğunu söyleyemeyiz. Kısaca belirtmek gerekirse, Hazal pek de doğru seçimler yapmıyor. Özel gecelerde ve davetlerde ise neyse ki sade ve elegan şıklığı yakalıyor, böylece Başak ve Terazi kombinasyonu mükemmel bir şekilde ortaya çıkarıyor. O nedenle özel davetlerde şık, özel hayatında ise rüküş diyoruz.

Marion Cotillard

Stili konusunda bir hayli kafası karışık olan Terazi kadını ile karşı karşıyayız. Üstelik Fransız zarafeti bile onu kurtarmaya yetmiyor. Terazi kadını olmanın verdiği zarafeti, yükselen burcunun Başak olması ile pekiştiren ünlü oyuncu özel davetlerde ve kırmızı halılarda sade, şık ve zarif olmayı başarıyor. O gecelerde stilini kesinlikle bu iki burç yönetiyor. Fakat özel hayatında iflah olmaz, yola gelmez bir stil ile karşılaşıyoruz. Venüs burcunun Aslan olması onu dikkat çekici ve ihtişamlı yapmaya yetiyor fakat bu da onun renkli gözlükler ve pullu kazakları bir arada kullanmasına vesile oluyor. Bir de Ay burcundan gelen Yengeçliği var ki o da çizgili ile leoparı aynı anda kullanarak şık olacağı düşündürüyor. Marion, yanlış seçimleri ile maalesef rüküşler klasmanında yer alıyor.

Hadise

Seksilik denince Türkiye’nin önde gelen şarkıcılarından olan Hadise özgür ruhlu bir Terazi burcu kadını. Bu nasıl olur diyenler için hemen açıklayalım; O Ay burcu Kova, Venüs burcu da Terazi olan bir kadın. Kendi açıklamasına göre yükselen burcu da Akrep burcuymuş. Bu da onun dişiliğini zarafetinden daha fazla öne çıkarmasından belli ediyor. Her daim kendi istediği şekilde stiline yön veren Hadise bize göre şık bir Terazi kadını değil. Sadece ara ara zevkli günleri de oluyor. Tüm seksiliğine rağmen, Hadise zaman zaman rüküş olmaktan kurtulamıyor.

Gwyneth Paltrow

Ay burcu İkizler ve yükseleni ise Balık olan Gwyneth Paltrow genç, dinamik ve romantik tarafını bu iki burca borçlu. Pastel renkler, soft makyajlar, trendlerin gerisinde kalmayan bir imaj yaratmasını hep İkizler ve Balık burçlarının marifeti. Fakat stiline asıl etki edenler Güneş ve Venüs burcu, onlar ise Terazi ve Aslan. Özellikle özel hayatında her daim şıklığını Terazi burcundan, kırmız halı ve davetlerdeki gösterişli sadeliğini ise Aslan burcundan alıyor. Ünlü oyuncuyu şıklık sınıfına alıyoruz.

Pelin Karahan

Pelin Karahan kesinlikle vücut tipini bilmeyen bir Terazi burcu. Bu da onu, çoğu zaman seçtiği kıyafetler düzgün olsa bile kendisine yakıştıramadığı için rüküş olmaktan alıkoyamıyor. Pastel renkleri sevmesi ve tercih etmesi Ay burcunun Balık olmasından kaynaklanıyor. Dantel seçimi, özel davetlerde ışıltılı ve dikkat çekici seçimleri ise Venüs burcunun Akrep olmasının yansıması. Pelin Karahan için tam bir terazi burcu diyemiyoruz. O abartıya kaçmadan dişiliğini sergileyen bir Terazi burcu ki bu da onu Akrep burcuna daha yakın kılıyor.

Kate Winslet

İşte mükemmel bir Terazi burcu kadını. Tıpkı Gwyneth gibi Kate de eleganlığı şahane bir biçimde yansıtanlardan. Üstelik Hollywood zayıflığında bile olmamasına rağmen kıvrımlarını saklamadan doğru ve zarif seçimler yapabiliyor. Bu özgün seçimlerini Güneş, Ay ve yükselen burçlarının Terazi olmasından kaynaklandığını düşünüyoruz. Sadeliği ise Venüs burcunun Başak olmasından kaynaklanıyor. Özel hayatında Başak burcunun sade etkisi şıklığının önüne geçerken, kırmızı halı ve özel davetlerde ise zarif bir Başak Terazi kombinasyonunun etkisinde seçim yapıyor. Kesinlikle şık!

Burcu Esmersoy

Onun için doğru seçimler yapıyor desek yanlış olmaz. Eski zamanlarda özellikle spor spikeri iken daha sade ve şık seçimleri ile bizi kendine aşık eden Burcu Esmersoy zaman geçtikçe daha seksi ve dişi bir imaja büründü. Bu seçiminin Venüs burcunun Akrep olmasından kaynaklandığını düşünüyoruz. Özellikle geçmişte özel davetlerde giydiği zarif takımlar ve elbiseler yerine şimdi karşımızda oldukça seksi bir kadın var. Günlük tercihlerinde ise daha rahat ve değişik stiller denemekten çekinmeyen bir Burcu görüyoruz. Bu seçimleri de onun Ay burcunun kova olmasından kaynaklanıyor. Sonuç olarak ünlü spiker mükemmel bir fiziğin hakkını fazlasıyla veren ve çoğu zaman da şık bir kadın.

Monica Belluci

Zarafet, ihtişam, şıklık, klasik seçimler hepsi var onda. Her ne kadar kötü bir şekilde yaş almış olsa da Monica Belluci Terazi kadınının şıklığını Ay ve Venüs burcunun Aslan olmasından kaynaklanan görkemli ve dikkat çekici duruşu ile pekiştiriyor. Yükseleninin Oğlak olması ile ortaya çıkan klasik seçimleri de onu kusursuz bir şık yapıyor.

Cansu Dere

Cansu Dere’nin seçimlerinin doğruluğu kesinlikle geçmişteki modellik günlerinden değil, haritasında mükemmel bir Terazi Başak birleşimi taşımasından kaynaklanıyor. Çoğu zaman sade ve zarif bir şıklık yakalamasının altında yatan neden de Terazi burcundaki Güneş ve Başak burcundaki Venüs. Fakat Ay burcunun Yay etkisinde olması ona vurdumduymaz bir rahatlık katıyor. Her zaman görmesek bile arada umarsızca giydiği salaş kıyafetler onu rüküş kılıyor diyebiliriz. Fakat çoğunlukla şık seçimler yaptığı için üç yanlışın bir doğruyu götürmediği bir sınıfta yer almayı hak ediyor. Bu yüzden ünlü oyuncu için şık diyoruz.

Catherine Zeta Jones

Baştan aşağı zarafet ve şıklık içerisinde her zaman Catherine Zeta Jones. Hatta çoğu zaman öyle klasik bir şıklığa bürünüyor ki Yükselen burcunun Yay olması bizi şaşırtıyor. Genellikle tek renk seçimleri ile Venüs burcunun Başak olduğunu ilan eden ünlü oyuncu kırmızı halıdaki romantik seçimlerini ise Ay burcunun Balık olmasına borçlu. Özel hayatındaki şık ve elegan seçimleri ise tam bir Terazi kadını olduğunu ispatlıyor. Sonuç olarak elbette ki şıklar sınıfına alıyoruz kendisi.

Nil Karaibrahimgil

Her ne kadar Yükselen burcunu bilmiyor olsak da bize göre Kova. Aksi halde Nil’in tercihlerinin bu kadar özgün ve sıra dışı olmasının sebebini bulamıyoruz. Şık ya da rüküş diyemiyoruz Nil için çünkü o kadar kendine özgü ki ne yapsa yakışıyor kıvamında. Aslında romantikliği Ay burcunun Balık olmasından, zaman zaman seçtiği dozunda seksiliği ise Terazi ve Venüs burcunun Akrep olmasından kaynaklanıyor. Kısaca zarif bir Terazi’nin yanına romantik bir Balık ve dişi bir Akrep ile renk ve desen seçimlerinden hiç korkmayan bir stille karşı karşıyayız. Kesin bir yerlerde Kova kadını var Nil’in…

ilk yorum

Bir Yorum Bırakın
  1. Venüs başağın hep kötü giyindiğini duymuştum. Çevremdeki iki tane venus başak guzel giyiniyor sizden de görünce genelleme yapmanin yanlis olduğuna karar verdim

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir