Ünlü Moda Tasarımcıları Hangi Burçlara Özgü Modeller Yaratıyor?

Dünyaca ünlü tasarımcıların koleksiyonlarını incelerken sanki hep bir kadına tasarım yapıyorlarmış gibi hissettiğiniz oluyor mu? Biz bu konuyu masaya yatırmaya karar verdik. Tabii en iyi bildiğimiz konuyla. Ünlü tasarımcıların koleksiyonlarına sahip olamasanız da stillerini göz ardı etmeyin. İşte size ünlü moda tasarımcılarının burçlara özgü  tasarımları…

Koç Burcu İçin Stella McCartney  

1971 doğumlu Stella McCartney ünlü bir babaya sahip olmanın dezavantajını başarısıyla avantaja çevirerek ismini moda dünyasında babası kadar efsanevi bir yere oturmayı başardı. Tasarımlarında pastel tonları ve tek renk takımları ağırlıklı olarak işleyen ünlü tasarımcı, giyilebilir kıyafetler tasarlayarak rahatlık ve şıklığı bir arada sunuyor. Hem şık hem de rahat olmak isteyen Koç kadınları için hızlarını kesmeyen, hareketli bir koleksiyon sunan McCartney tasarımları ile güçlü kadınlara hitap ediyor. Tıpkı Koç burcu kadınları gibi.

Boğa Burcu İçin Victoria Beckham  

O moda dünyasında yükselen bir yıldız. Her koleksiyonu bir önceki koleksiyonundan daha başarılı bir grafik çiziyor. Başlarda burun kıvrılan, “Bundan da hevesini alsın, silinir gider.” denilen Victoria Beckham’ın moda dünyasında tam bir Boğa kadını gibi sabırlı ve temkinli ilerledi. Kaliteli çizgisi, bıçak gibi kumaşları ile Boğa kadının asla gözünden kaçmayacak bir tasarım çizgisi olan Victoria, Boğa burcunun zevkli stili için mükemmel bir örnek. Özellikle tek renk takımları, kalem etekleri ile Boğa burcu kadınlarının vazgeçilmezi olacak.

İkizler Burcu İçin Christian Dior

Farklı giyinmek onun ruhunda var. Modern, rahat ve farklı bir stil, ilk hedefi olan İkizler burcu için tek önerimiz Christian Dior. John Galliano zamanından beri en farklı, en özgün, tabiri caizse üzerinde taşımanın cesaret istediği tasarımlar hep Dior’dan çıkıyor. Eğer burcunun moda tasarımcısını merak ediyorsan sana diyeceğimiz tek şey dünden bugüne tüm Dior tasarımlarını incelemen olacak.

Yengeç Burcu İçin Zac Posen   

Her koleksiyonunda eski zamanlara gönderme yapan, hatta son 8 sezondur neredeyse 50’li ve 60’lı yıllarda takılı kalan tasarımcı Zac Posen, vintage düşkünü Yengeç burcu için bulunmaz Hint kumaşı. Çünkü Posen’un tasarımları, Yengeç burcu kadıncılarına hem zamanda yolculuk yaptırıyor hem de onların duygusal tarafını ortaya çıkartıyor.

Aslan Burcu İçin Balmain  

Etkileyici, ihtişamlı ve gösterişli bir burç olan Aslan burcu için taşlarin, payetlerin ve derinin havada uçuştuğu tasarımların yaratıcısı Balmain’den başka bir modacıyı uygun görmüyoruz. Balmain’in ceketleri bazen öyle ihtişamlı oluyor ki o ceketi taşımak oldukça zor olabiliyor. İhtişamın televizyon yüzleri Kardashian’ların yıllardır kayıtsız kalamadığı Balmain tasarımlarına siz de şans verin.

Başak Burcu İçin Chloé  

Klasik ve şık olduğu kadar minimal çizgisini her koleksiyonuna taşıyan Chloé markası, aynı renkleri sürekli kullanmaktan vazgeçmiyor. Kemik rengi, uçuk pastel tonlar, beyaz ve kahverengi onun vazgeçilmezleri arasında… Tek renk ve derli toplu giyinmeyi seven tüm Başak kadınları Chloé markasının zamansız stilini incelemeli.

Terazi Burcu İçin Valentino

Göze batmadan şık, zarif, uyumlu ve hatta romantik olmak isteyen Terazi kadınları için tek önerimiz Valentino. Hiç vazgeçmediği desenleri, ipek krep kumaşları, maskülenlik ile balerin zarafeti arasındaki muhteşem dengesi ile sanki tüm tasarımlarını Terazi burcu için yapıyor ünlü modaevi.

Akrep Burcu İçin Saint Laurent  

Gizem ve seksapel denince akla gelen ilk isim hiç tartışmasız Saint Laurent’tir. Kırmızı ve siyahın egemenliğindeki tüm tasarımları seksi kadınlara özgü desek yanılmayız. Saint Laurent’in koleksiyonlarındaki tarz Akrep burcu kadınının tutkusu ile uyuşuyor. Vücudu saran elbiseleri, dozunda seksiliği ile dikkat çeken mini elbiseleri ile Saint Laurent Akrep burcu kadınlarının gözünden kaçmamalı. Hatta hayatınız boyunca tek bir tasarımcıdan kıyafet alacaksanız o mutlaka eski adıyla Yves Saint Laurent şimdiki adıyla Saint Laurent olmalıdır.

Yay Burcu İçin Etro

Ayakkabıdan pantolona, ceketten elbiseye her tasarımında farklı kültürlerden bir parça gördüğümüz etnik kültürü himayesi altına alan Etro tam bir Yay kadını. Etro, her koleksiyonunda sanki Yay kadının gezgin bir ruhunu yansıtıyor. Hatta podyum incelemesi yaparken sanki az önce bir seyahatten dönmüş ve başka kültürlerin verdiği ilhamını tasarımlarına yansıtmış gibi bir izlenim bırakıyor bizde.

Oğlak Burcu İçin Chanel  

Geleneksel, ağır başlı ve ölçülü bir kadın olan Oğlak kadınına yakışan neredeyse ilk gününden bu yana tasarımlarının özünü değiştirmeyen tutarlı Chanel stili olmalı. Döpiyesler, takım elbiseler ya da ipek krep elbiseler… Chanel koleksiyonlarını sanki Oğlak burcu kadınlarına ithaf etmişçesine tasarlanıyor. Saygınlığa oldukça önem veren Oğlaklar, tüvit kumaştan tasarlanan Chanel’in kilit tasarımlarıyla aradıkları giyim tarzını yakalayabilirler.

Kova Burcu İçin Gucci

Sıra dışı Kova kadınına önereceğimiz tasarımcı diğer tasarımcılara göre oldukça özgür. Özellikle koleksiyonlarında kullandığı illüstrasyon detaylar, yenilikçi Kova kadınlarının için harika bir seçenek. Özgür ruhuyla toplumun değer yargılarını çok önemsemeden, kendine yakıştırdığını giymeyi seven Kova kadınlara son 4 sezondur çılgın tasarımlar yapan Gucci’yi öneriyoruz. Renklerin muhteşemliği, tasarımların detaylarındaki özgünlük ve sıra dışı çizgiler Kova kadınlarının aklını başından alacak.

Balık Burcu İçin Erdem

Romantik ve şık, kadınsı ve zarif, bu sıfatlar Balık burcu kadınlarının stilini tanımlıyor. Bu özellikleri koleksiyonlarında rahatlıkla görebileceğimiz Erdem, Balık kadınlarının ruhuna hitap ediyor. Her koleksiyonda görebileceğimiz çiçek desenleri Balık burcunun duygusal tarafına dokunurken, Erdem’in dantel kumaş kullanımdaki ısrarı ise Balıkların romantik tarafına dokunacak. Balık burcu kadınları maskülenliği stillerinde barındırmayan bir burçtur. İşte tam da bu nedenle Erdem maskülen dokunuşlar yerine kadınsı tasarımları ile Balık burcunun takibinde olması gereken tasarımcıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir