Ünlü Başak Burcu Kadınlarının Şık ve Rüküşleri

Stil kodu sade ve minimal olan Başak burcu moda zevkiyle anılan bir burç değil. O tercihini her zaman gösterişsiz seçimlerden yapıyor. Onları asla aşırı görkemli ve ihtişamlı kıyafetler ya da parıltılar içinde görmeyiz. Olamaz nasıl böyle bir seçim yaptı, vay canına, diyemeyiz. Bizi asla şok etmez Başak kadınları.

Başak burcu kadınları mükemmeliyetçi olurlar. Bu karakteristik özellikleri yüzünden de büyük risklere girmezler. Seçimleri konusunda çok titiz, seçici ve çoğu zaman detaylarda kayboldukları için sade ve sakin tonlarda giyim tarzını seçerler. Bu seçimleri de onları genellikle tek rengin tonlarında giyinmeye iter. Her ne kadar moda zevki ile anılamasalar da bu onları rüküşler arasına sokmaz. Tabii bu bahsettiklerimiz Güneş, Venüs, Ay ve Yükselen burcu Başak olan kadınlar. Çünkü haritalarındaki diğer burçlar stillerine fazlasıyla etki ediyor. O halde sıra senin için seçtiğimiz ünlü Başak kadınlarının stillerine bakmaya geldi.

Başak burcu ünlülerinin çoğunda Aslan, Terazi ve Akrep burcu etkilerini görüyoruz. Bu burçlar da onların seçimlerine fazlasıyla etki ediyor. Mesela Aslan burcu Başak burcu ile birleştiğinde sadeliğinin yanında biraz daha dikkat çekici olmaya başlıyor. Akrep ile birleştiğinde gizemli bir seksilik katıyor tarzına. Fakat Terazi burcu ile birleştiğindeyse işte o zaman gerçekten şık, zevkli ve stil sahibi bir kadın çıkıyor ortaya.

Artık biliyorsun stil seçimlerinde etkili olan burçlar sırasıyla Güneş, Venüs, Yükselen ve Ay burçları. Biz de seçtiğimiz ünlülerin şık mı rüküş mü olduğunu incelerken haritalarındaki bu burçlardan yararlandık. Yabancı ve Türk olmak üzere inceleyeceğimiz Başak burcu kadınlarından  bakalım kimler şık kimler rüküş tercihler yapmış…

Blake Lively

Venüs, Güneş ve Ay burcu Başak olan bir kadın Blake Lively. Fakat Yükselen burcu Aslan. İşte buradaki Aslan bize ünlü oyuncunun stili ile ilgili fazlasıyla ipucu veriyor. Her ne kadar Başak burcunun ağırlığı fazla olsa da Blake’in seçimlerinde ve gardırobunda Aslan burcunun etkisi daha fazla. Bu da onu tüm otoriteler önünde moda ikonu yapıyor. Çünkü Başak burcunun sadeliği ile Aslan burcunun ihtişamı öyle bir dengeleniyor ve kıyafetleri vücuduna yakıştırmasını öyle biliyor ki onu şık seçmek zorunda bırakıyor bizi. Fakat bazen bir galada ya da özel bir projede mecburen giydiği tasarımlar onu rüküş kıvamına da getirmiyor değil bilginiz olsun.

Beyonce

Beyonce’un nasıl bir Başak burcu kadını olduğu haritasında saklı. Çünkü bu kadar gösterişli bir kadının Aslan burcu olması gerektiğini düşünürken aslında ona yanlış yerden baktığımız fark ettik. Onu hep sahne kostümleri ile değerlendiriyoruz. Biraz incelediğimizde günlük hayatında farklı seçimler gördük. Tamam, tabii bir Başak burcu sadeliğinde değil fakat hafif seksi ve şık tarzı bize acaba Akrep olabilir mi sorusunu düşündürdü. Ve bingo! Ünlü şarkıcının Ay burcu tabii ki Akrep. Yükselen ve Venüs burcunun da Terazi olması ondaki her daim şık olma çabasını açıklıyor. Eh, kararı sen ver bakalım şık mı rüküş mü? Çünkü biz arafta kaldık.

 Cameron Diaz

Cameron Diaz Boğa, Başak ve Yengeç üçgeninde sıkışmış durumda. Bir tarafı sade ve kalite ararken öbür tarafı geçmişin gölgesinde vintage ve retro parçalar arıyor. Hepsini tek tek stiline yansıtsa şık olabilecekken birlikte karmaşa yaratıyor. Bunu yapmadığı zamanlar olmuyor değil tabii. Mesela ilk görselde tamamıyla Başak ve Boğa kadınını görüyoruz. Fakat ikinci fotoğraftaki beyaz elbisesinde Başak burcu ile Yengeç burcunun stili karıştırarak muhteşem fiziğine yazık ettiğini düşünüyoruz. Ünlü oyuncu yorumsuz bizim için…

Bergüzar Korel

Bergüzar Korel yaşam biçimine kadar tam bir Başak burcu. Sadeliği, çoğu zaman makyajsız hali, alelade topladığı saçları, özel hayatını gizli tutması, projelerindeki titiz seçimleri ve kısaca her şeyiyle burcunu yansıtıyor. Stili de bir Başağa yakışırcasına genelde sade oluyor. Yazın bir elbise ve açık sandalet ya da etek ve tişört, kışın günlük hayatında bir kot ve ceket ile tamamlıyor görünümünü. Fakat Venüs burcu Aslan ünlü oyuncunun. Bu da özel gecelerdeki pırıltısı ve göz alıcı görünümlerini açıklıyor. Bergüzar Korel’in burcunda Aslan olmasının etkilerini giydiklerini üzerine yakıştırmasında ve dikkat çekmesinde görüyoruz.

Saadet Işıl Aksoy

Saadet Işıl Aksoy’un haritasında hem Aslan hem de Boğa burcu var. Bu da onu sadelikle gösterişin birbiri ile yarıştığı bir rekabete sokuyor. Günlük hayatında sade olsa da Boğa burcunun verdiği feminen, kalite aşığı ve dişi havadan bir türlü vazgeçemiyor. O yüzden de sade ama yine de dikkat çekici, dişi bir Başak kadını oluyor. Venüs burcunun Aslan olmasıysa ona her girdiği ortamda parlama isteği yaratıyor. Fakat dozunu iyi ayarlayamadığında ise rüküşlüğe doğru kayması an meselesi oluyor.

 Sophia Loren

Sophia Loren bu kategorideki en yaşlı ünlü olsa da seçimleri ile gençlere taş çıkartacak kıvamda. Bu dönemde onun pek sokaklarda göremesek de gecelerdeki seçimleri ve eski zamanlardaki fotoğrafları ile bize stili konusunda ipucu veriyor. Öncelikle ünlü oyuncu Başak, Kova ve Oğlak burçlarının etkisinde. Güneş ve Venüs burcu Başak burcu. Hatta Güneş burcunun Başak olmasının onu daha sade bir stile yönetmesi gerekir. Fakat haritasındaki Ay burcunun Satürn ile birleşmesi onun stilinde Kova ve Oğlak burcunun daha fazla etkili olduğunu gösteriyor. Kova burcunun çılgınlığını Oğlak burcunun gelenekselliği ile birleştirince yaşadığı dönemlerin en geleneksel ve şık kıyafetlerini seçmesini sağlıyor.

 Salma Hayek

Muhteşem fiziği ile öne çıkan ünlü oyuncu her ne kadar bir süredir ekranlardan uzak kalsa bile stili ile iz bırakmayı başaranlardan. Salma Hayek’in haritasında hem Koç hem de Aslan burcu var. Bu da onu asla sade olamayacak bir Başak burcu kadını yapıyor. Koç burcunun maskülen havasını pek göremiyoruz ama kırmızı tutkusunu ya makyajında ya ojelerinde ya da kırmızının tonlarındaki elbise seçimlerinde görüyoruz. Makyaj olarak özellikle rujlarında kırmızıyı fazlasıyla kullanıyor fakat özel gecelerdeki elbiselerinde kırmızı kadar esmer tenine çok yakışan bordo rengi de tercih ediyor. Günlük hayatında ise Aslan burcunun etkisiyle her daim gösterişli bir şıklık peşinde. Fakat abartılı değil. Gösterişi hiç vazgeçmediği platform topuklu ayakkabılarında ve renkli seçimlerinde görebiliyoruz.

 Hande Ataizi

Hande Ataizi isini duyurduğundan beri hep seksi kadın imajı verdi. Bu imajı verdiği fotoğraflar ve oynadığı filmler ile destekledi. Ondaki bu seksi imaj hiç yadırganmadı, üzerinde eğreti durmadı. Çünkü onun haritasındaki Ay burcu Akrep. Başak burcu olan ünlü oyuncu, Ay burcunu yanına alınca seksi olmaktan uzak duramadı. Fakat stilinde hep bir eleganlık vardı Hande Ataizi’nin. Her zaman şık ve hoştu. Onu neredeyse hiç rüküş görmedik. Hatta en fosforlu kıyafetleri tercih ettiğinde bile. Çünkü kendine Ay burcundan kattığı seksapeli ve dişiliği, Başak burcunun sadeliği, Terazi burcunun da zarif ve şık görünümünü kusursuz bir şekilde yakıştırmayı bildi.

Claudia Schiffer

Dört bir tarafı farklı olan bir harita ile karşı karşıyayız. Claudia Schiffer’in Ay burcu İkizler, Yükseleni Akrep ve Venüs burcu Terazi. Ne kadar karmaşık bir harita öyle değil mi? “Seksi mi olsam, elegan mı?” ya da “Sade mi olsam, genç ve dinamik mi?” sorusunun karmaşıklığında bir stil beklerken ünlü model kendine öyle bir dolap yaratmış ki bu dört burcu dozunda kullanarak şık olmayı başarıyor. Günlük hayatındaki bel vurgusu yaptığı kazakları ve fuları ile Terazi, bir kot, bluz ve hırka ile çıktığındaki genç ve dinamik görüntüsü ile İkizler, saç ve makyajındaki gizemli seksilik ile Akrep ve her daim sade olan görüntüsü ile de Başak burcu. Her ne kadar podyumlara veda etse de ünlü model, yürüdüğü her yolda iz bırakan bir stili olduğu için kesinlikle şık bir Başak burcu kadını.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.