Ünlü Aslan Burcu Kadınlarının Şık ve Rüküşleri

Etkileyici, dikkat çekici, gösterişli, görkemli ve ihtişamlı bir kadın olan Aslan burcunun moda konusunda öğreteceği çok şey vardır değil mi? Eğer böyle düşünüyorsan çok yanılıyorsun demektir.

Bu özellikler Aslan burcunun sadece fazla öz güveninin verdiği güçle kıyafetleri taşımasından kaynaklanıyor. Çünkü Aslan kadınlarının moda dünyasında pek bir iddiaları yok. Onlar sadece abartmaktan, uçuk kaçık görünmekten, ihtişamlı tasarımları tercih etmekten korkmuyorlar. Bu tarz kıyafetleri giydiklerinde ise cesaretlerini kollarına takarak podyumda yürürcesine salınıyorlar. Hayır, asla olamaz dediğini duyar gibiyiz. Ama bir düşün bakalım Aslan burcu kadınları için genel olarak “stili sahibi, aşırı zevkli” mi diyorsun yoksa “Aman Tanrım bu kıyafeti ondan daha iyi kimse taşıyamaz” mı? İşte bu sorunun cevabını aşağıda bulabileceksin.

Senin için seçtiğimiz ünlü Aslan burcu kadınlarına geçmeden önce bu kadınların stil seçimlerinde etkili olan gezegenlerin sırasıyla Güneş, Venüs, Yükselen ve Ay burçları olduğunu bilmeni isteriz. Yani kısaca şık mı rüküş mü oldukları haritalarında gizli.

Yabancı ve Türk olmak üzere inceleyeceğimiz tüm Aslan burcu kadınların Güneş burcu Aslan ama bakalım Venüs, Yükselen ve Ay hangisi? Bade İşçil, Jennifer Lawrance ve Neslihan Atagül başta olmak üzere Aslan kadınlarının stillerini incelemeye aldık. İşte ünlü Aslan burcu kadınları! Bakalım kimler şık kimler rüküş tercihler yapmış…

Bade İşçil

Venüs burcu Başak, Ay burcu ise Aslan olan ünlü oyuncunun stilinde, Aslan burcunun baskın çizgilerini fazla göremiyoruz. Hatta şu an Ufak Tefek Cinayetler dizisinde canlandırdığı Pelin karakterinin stili Aslan burcunu daha iyi yansıtıyor. Bade İşçil, özel gecelerde eskiden ihtişamlı ve gösterişli elbiseler tercih ederken şimdi gecelerde bile Aslan burcuna özgü bir stil sergilediğini göremiyoruz. En büyük çılgınlığı bordo deri ceket olan ünlü oyuncu günlük hayatında ise Başak burcunun etkisinde kalarak toprak tonlarını tercih ediyor. Bade İşçil için keşke biraz oynadığı karakterlerden esinlense diyoruz.

Cara Delevingne

Eskinin ünlü modeli, şimdinin bir türlü istediği çıkışı yapamayan oyuncusu Cara Delevinge bize göre modellik yaparken kesinlikle Aslan burcuna hatta biraz da Ay burcu Kova’ya göre giyiniyordu ancak modelliği bıraktıktan sonra o eski ihtişamından eser bile kalmadı. Venüs burcu Başak olmasına rağmen kendisinde bir Başak kadınının zarif ve minimal stilini de göremiyoruz. Özellikle günlük hayatında Kova burcunun “kimin ne düşündüğü umurumda değil, ben beğendim” tarzı ile Yay burcunun rahatlık sever tarzını sportif bir stil ile birleştiriyor. Delevinge, özel gecelerde elit stiliyle abartılı değil ama kesinlikle dikkat çekici bir kadın imajı çiziyor. Fakat genel olarak dolabına baktığımızda, Cara şık ya da rüküş diyemediğimiz bir Aslan kadını. Kararı siz verin. Ne düşünüyorsunuz?

Charlize Theron

Eller yukarı! Karşımızda hem Aslan hem Başak içeren bir harita var. Ünlü oyuncunın Güneş ve Ay burcu Aslan iken, Yükseleni ve Venüs burcu Başak burcuna ait. Bu da Charlize’in aklını bir hayli karıştırıyor diye düşünebilirsin ama öyle değil. Ünlü oyuncu tam bir Başak kadını titizliğinde stilini ikiye ayırmış diyebiliriz. Günlük hayatında Aslan kadınından eser yok. Minimal ve sade şıklığı ile “Ben bir Başak kadınıyım” diyor. Özel davetler ve gecelerde ise ihtişamlı gösterişli ve dikkat çeken şık kıyafetleri ile “İstersem Aslan burcu kadını da olabilirim” diyor. Kim ne derse desin Charlize Theron bizim için şık kadınlar kategorisinde yer alıyor.

Elçin Sangu

Seni karmaşa içinde bir Aslan kadını ile tanıştıracağız, hazır mısın? Haritasında Ay burcu İkizler, Venüs burcu ise Yengeç olunca ortaya karma karışık bir stil çıkması kaçınılmaz oluyor. Aslan burcunun ihtişamı ile Yengeç burcunun vintage severliği birlikte uyum yakalamakta zorlanıyorlar. Her iki burcun da tek başlarına özel geceler için seçimleri harika olsa da ikisi bir arada olunca şıklıktan eser kalmıyor.  Kendisini “ne şık ne de rüküş, idare eder” kategorisine alıyoruz.

Jennifer Lawrence

Güneş Aslan, Ay İkizler, Yükselen Yay ve Venüs Aslan burcu bir kadının rüküş olamayacak kadar dinamik bir tarzı olacağına emin olabilirsiniz. Ama fazla bir şıklık beklemenizi de önermiyoruz. Gerçekten de kendisi çok şık bir kadın değil ama onu akıllıca seçimleri kurtarıyor. Günlük hayatında İkizler kadını ile Yay burcu kadını stilini karıştırıp oversize paltolar ile hayatını geçirirken, Aslan burcunun dikkat çekiciliğini etek ve elbise boylarında gösteriyor. Jennifer Lawrence oldukça modern bir dolaba sahip. Gecelerde ve özel davetlerde iş birliği yaptığı Dior sayesinde şık bir havaya kavuşuyor. Yoksa ne çok zevkli ne de çok rüküş diyebileceğimiz bir haritaya sahip.

Halle Berry

Halle Berry bazı özel davetler haricinde –çoğunlukla Oscar geceleri- görünmese pek şikâyet etmeyeceğiz. Kendisinin bir stili var diyemiyoruz. Fakat günlük hayatında ilk görselde göreceğiniz bir tarza sahip. Kaç tane sokak fotoğrafına bakarsak bakalım boyfriend jean, beyaz bol tişört ya da sweat ve içine askılı body dışında bir görünümüne rastlayamadık. Kırmızı Elie Saab kostümü olmasa “Vücudum harika, inanmazsınız diye bu kadar cüretkarım” dercesine giydiği, transparan ve saten kumaştan tasarlanmış, yine aynı tasarımcının tasarımı olduğuna inanamadığımız kostümüyle ise rüküş listelerine bile giremez. Haritasına gelirsek Güneş ve Ay Aslan, Yükselen Boğa ve Venüs burcu Yengeç. Fakat Boğa burcunun kaliteli kumaş anlayışını maalesef hiç benimseyememiş…

Hilary Swank

Buyurun bir tek gece şıkı ve geri kalan hayatının her günü rüküş olan bir kadın daha. 2005 yılında Guy Laroche tasarımı drapeleri ve sırt dekoltesi ile kazandığı Oscar’ı bile gölgede bıraktığı o gece, muhtemelen ünlü oyuncunun hayatında şık olduğu tek gündü. O günden sonra tüm dolabını sanki ben rüküş olmak için yaratıldım dercesine doldurdu. Venüs burcunun Yengeç olduğu yetmezmiş gibi bir de Oğlak ile Yay burcu araya karşınca, ortaya bir gün gösterişli, diğer gün klas ama eski tarz, başka bir gün ise darmadağınık bir stil çıkıyor. Tek başlarına bu dört burç kabulümüz ama bir arada asla! Bizi haksız bulan varsa dikkatlice ilk iki görseli incelesin lütfen.

Jennifer Lopez

Aslan burcunun yanına Ay burcuna Akrebi, Venüs burcuna ise İkizleri alan bir harita ile karşı karşıyayız. Fakat bu kadar karmaşın ortasından beklenmedik şekilde garip bir şıklık doğuyor. İkizlerin etkisiyle yaşına rağmen bir lolita gibi görünme çabalarında olduğu günleri saymazsak, Jennifer Akrep ve Aslan birleşimi ile kendini gayet güzel idare ediyor ve şık kadınlar arasına rahatlıkla yerleşiyor. Özel günlerde seksi, ihtişamlı, abartılı, gösterişli; tüm stilleri bir arada kullanıyor. Hatta bazı geceler Aslanlığı o kadar abartıyor ki rüküşlüğe ramak kalıyor. Onun dışında günlük hayatında şık bir kadın JLO.

Madonna

Haritasında hem Aslan hem Başak olan bir ünlüyle daha karşı karşıyayız. Madonna’nın da Charlize’dan farkı yok diyeceğiz ama ünlü şarkıcıyı günlük hayatında spor yaparken dışında göremediğimiz için sadece özel geceleri ile değerlendireceğiz. Madonna kendine güvenen, renkli, iddialı ve adeta İkizler burcuymuş gibi genç bir görünüme sahip bir Aslan kadını. Söyleyecek fazla bir şey yok, o bir kraliçe. Çok şık değil ama fazla rüküş de değil. Sınırda ve keyfi yerinde…

Kate Beckinsale

Ne çok Aslan burcu ile Başak burcu kombinasyonundan oluşan haritalara sahip ünlü var dediğinizi duyar gibiyiz. İşte bir Aslan ve Başak daha. Venüs burcu Başak olan Kate’in günlük hayatında bunu görüyoruz. Her Başak gibi tek renk giyinmeye bayılıyor. Özel gecelerde ise Aslan kadının gösterişli ve iddialı hatta biraz da ihtişamlı dokunuşlarını görüyoruz. Ay burcu İkizler olan ünlü oyuncunun stilinde ise İkizlerin genç ve unisex görünümünü pek yakalamıyoruz. Yani şık ama hayal ettiğimiz şıklıktaki Aslan kadını değil.

Mila Kunis

Jennifer Lopez gibi Mila Kunis’te Akrep, Aslan ve Başak burcunun etkisinde ama yanına bir de Yay burcunu alıyor ünlü oyuncu. Yay burcunun araya girmesiyle abartılı ve seksi havadan maskülen ve gizemli bir stile dönüşen bir dolap ile karşı karşıya kalıyoruz. Fakat Mila Kunis’in stilinde gizemli Akrep burcunun etkilerini daha fazla görüyoruz. Hatta Aslan’ın etkisinin sadece kıyafetlerinin kumaşlarında saklı kaldığını da özellikle belirtmek isteriz.

Neslihan Atagül

Ay burcu Boğa, Venüs burcu Başak ve Güneş burcu Aslan olan Neslihan Atagül de ne şık ne de rüküş bir stile sahip ünlülerden. Hatta onun için bazen biraz özensiz bile diyebiliriz. Bu özensizlik nereden geliyor, işte onu bilemiyoruz. Belki de dizilerde devamlı harika kıyafetler giymek onu günlük hayatta bu kadar özensiz olmaya itmiş olabilir ama haritasında Boğa burcu varken kumaş seçimleri bu kadar yanlış olan başka bir ünlü görmedik. Özel gecelerde omuzumu mu, bacağımı mı, sırtımı mı açayım derken gayet abartılı bir görünüm elde edebiliyor. Abartmadığı günlerde şık olabilecekken, gösterişli olacağım derken rüküş olabiliyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.