Ünlü Akrep Burcu Kadınlarının Şık ve Rüküşleri

Akrep burcu kadınları hakkında ne biliyorsun diye sorduğumuzda herkesin ortak tek bir cevabı var: Seksi ve kıskançlar. Fakat Akrep kadınları sadece bu iki özelliği barındırmıyor. Aslında onların en bilinen özellikleri gizemli ve tutkulu olmaları. Çünkü bu iki özelliği hayatlarının her yerinde konumlandırırlar. Aşk hayatında, iş hayatında, arkadaş ilişkilerinde ve hatta stil kodlarında bile en fazla bu iki özelliği göreceğine emin olabilirsin.

Akrep burcu kadınları seksi kıyafetlerden daha çok gizemli bir stil yaratacakları kıyafetlere yatırım yaparlar. Onlar için dantel gizemi temsil eder. Seksi bir şıklık yaratmak istediklerinde ise deri onlar için biçilmiş kaftandır. Her zaman şık değildirler ama ne giyerlerse giysinler kendilerine yakıştırmayı bilirler. Akrep kadınlarının stil konusundaki en büyük iddiası dekoltelerine kattığı elegan duruştur. Dekolte kullanmayı çok sever ama bilinenin aksine dozunda bırakırlar. Zevkleri konusunda asla bir Terazi burcu değildirler ama elegan duruşları ile her zaman dikkat çekerler.

Akrep burcu kadınlarının birçoğunun haritasında Başak, Terazi ve Yay burcu etkileri olabilir. Örneğin eleganlık Terazi burcundan yadigardır. Masum ve seksi bir stile bürünen Akrep kadınlarının haritalarındaysa Başak olduğu aşikardır. Yay burcu ise Akrep kadınlarına rahat bir stil vadeder. Şimdi sıra geldi ünlü Akrep kadınlarının stillerini incelemeye. Stil seçimlerinde etkili olan burçların sırasıyla Güneş, Venüs, Yükselen ve Ay burçları olduğunu biliyorsun. Akrep burcundan seçtiğimiz her ünlünün stilini analiz ederken şık mı rüküş mü olduğunu haritalarındaki bu burçları inceleyerek yaptık. Yabancı ve Türk ünlülerini incelediğimiz Akrep burcu kadınlarından bakalım kimler şık kimler rüküş tercihler yapmış…

Emma Stone

Venüs ve ay burcu Terazi, yükseleni ise Aslan olan Emma Stone günlük hayatında ve özel gecelerdeki seçimleri ile tüm bu burçların yansımasını gösteriyor bize. Kırmızı halı törenlerindeki ışıltılı seçimleri, mücevherlerinin fazlalığı, her daim verdiği dekolteleri ile Aslan – Akrep burcu karışımını mükemmel yansıtıyor. Özel davetlerde ise daha zarif seçimler yapıyor. Dikdörtgen bir vücut tipine sahip olan ünlü oyuncu genelde ince bacaklarını ön plana çıkarmayı tercih ediyor. O nedenle onu ya kısa bir elbise ya da mini etek ile görebiliyoruz. Fakat dozu asla kaçırmıyor. Terazi burcunun ona verdiği yetki ile abartısız ama elegan bir şıklık yakalıyor. Günlük hayatındaysa son derece sakin, çoğunlukla salaş bir stili olan Emma yine de Akrep burcu kadını olduğunu bir şekilde belli edecek tercihler yapıyor. Bu çoğu zaman kışın ortasında dekolteli bir tişört ya da her kıyafetinin en az bir ürününün siyah renk seçimi ile kendini belli ediyor.

Gökçe Bahadır

Rahatlıkla klasiklik arasında seksi bir duruş Gökçe Bahadır’ın stili. Ay burcunun Koç olması onun stilinin günlük tarafına yansıyor. Özel hayatında sportif ve rahat edeceği kıyafetlerle geziniyor ünlü oyuncu. Hatta yazın onu çoğu zaman şortla ya da dekolteli bir elbise ile kışın ise taytla görmek mümkün. Fakat ne olursa olsun Ay burcu Koç’un etkisindeyken bile kendini tamamen Koç burcunun stiline teslim etmiyor, dozunda bir seksapel katarak Akrep burcuyum ben demesini biliyor. Davetlerde ve özel gecelerde ise bazen Oğlak burcunun verdiği klasik bir stili Akrep burcunun dekolte sever gizemi ile birleştirerek hoş bir stil yaratıyor kendine. Gökçe Bahadır için her zaman şık diyemeyiz ama rüküş de değil. Araf’ta kalmış bir oyuncu. Bize göre canlandırdığı Oya karakteri Gökçe’den daha şık. Hatta Oya Toksöz’ün stilinin Başak-Akrep karışımı olduğunu düşünüyoruz.

Anne Hathaway

Seksilik ile rahatlık arasında kaybolmuş bir stil ile karşı karşıyayız. Anne Hathaway, Güneş ve Venüs burcu Akrep fakat Ay burcu Terazi, Yükseleni ise Yay burcu olduğu için stili ile başı dertte bir oyuncu. Özel gecelerde ve kırmızı halıda stilistlerin yardımı ve Terazi’den gelen doğru seçimlerle kendini kurtarsa da tam anlamıyla şık diyemiyoruz ünlü oyuncu için. Özellikle Cannes’daki görüntüleri ne vücut tipi ne de stili ile uyumlu. Özel hayatındaysa Akrep olduğunu sadece tercih ettiği renklerden anlıyoruz. O nedenle şık görünümlü rüküş diyoruz.

Berrak Tüzünataç

Ay burcu Balık, Venüs burcu ise Yay olan bir Akrep ile karşı karşıyayız. Yükselenini bilemediğimiz Berrak Tüzünataç kusursuz fiziğine üç burcun özelliklerini de öyle bir yansıtıyor ki bu karışıma biz bile şaşırıyoruz. Akrep burcu olduğunu dekolte seçimlerinden, deri görünümlü pantolonlarından anladığımız ünlü oyuncu, çiçekli bir elbisenin üzerine geçirdiği parkası ile hem romantik hem de spor bir rahatlık yaratıyor. İşte size Balık ve Yay. Özel davetlerde ise her daim sade bir şıklık içerisine biraz gizem ve seksilik katarak şık oluyor. Özel hayatında her zaman şık diyemediğimiz ünlü oyuncu davetlerde ise hep şık oluyor.

Shailene Woodley

Tek bir filmle ünlü olan ama o ünü fazlasıyla hak eden bir oyuncu olan Shailene, kusursuz fiziğinin hakkını veren seçimler yapıyor diyebiliriz. Venüs burcunun Terazi olması ona elegan bir şıklık katıyor. Hatta çoğu zaman Akrep burcunun bile önüne geçen bir şıklık içerisinde görüyoruz onu. Özellikle özel gecelerde Terazi şıklığını gördüğümüz ünlü oyuncu Akrep burcunu ise verdiği dekolteler ile perçinliyor. Ay burcunun Balık olması özel hayatında ona romantiklik katıyor. Kafasını bir hayli karıştıran ise Yükselen burcunun Yengeç olması… Hatta Yengeç, Akrep ve Balık bazen öyle çok karışıyor ki ortaya retro gömlek ve seksi kot şort ile fular karmaşasını çıkarıyor. Arada kafası karışsa da Shailene’nin çoğu zaman şık bir stili var.

Demi Moore

İşte Akrep burcunun en seksi kadınlarından biri ile karşı karşıyayız. Çünkü Demi Moore Güneş ve Venüs’ü Akrep, Ay burcu Boğa ve Yükseleni Balık olan bir kadın. Bu da ona seksiliği fazlasıyla verirken, canı istediği zaman romantik ve feminen bir kadına dönüştürüyor. Balık burcunun etkisini kırmızı halılarda püskül ve danteller ile görüyoruz. Özel davetlerde ise gizemli bir seksilik yaratmak için çoğunlukla omuz ya da bacak dekoltesi veriyor. Özel hayatında ise maskülen seçimlerini feminenliğe dönüştüren dekolteler ile Boğa kadınıyım da diyor.

Selma Ergeç

Onun kumaşında sadece oyunculuk yok, o aynı zamanda eski ve mükemmel bir model. Yaptığı her işte tutkulu olması onu başarıya götüren en önemli nedenlerden biri. Stili konusunda ise net bir tavrı var Selma Ergeç’in. O her zaman seksi ama asla dekolte ya da fazladan bir makyaj ile değil. Onunki varoluşundan kaynaklanan doğal bir seksilik. Çünkü onun Güneş’i, Ay’ı ve Venüs’ü de Akrep. O nedenle ne giyerse giysin imajı soğuk, asil ve seksi. Upuzun sade bir elbise tercih ettiğinde bile feminen duruşunu kaybetmeyen Selma, özel hayatında ise en çok siyah renk ile karşımıza çıkıyor. Kırmızı halı ve davetlerdeyse her daim sade ve şık.

Katy Perry

Üç tarafı Akrep ile çevrelenmiş bir ada Katy Perry. Güneş, Ay ve Yükselen Akrep olunca seksi kıyafetler giyinmekten kendini alıkoyamayan bir stil ile karşılaşıyoruz. Venüs burcunun Yay olması bile onu sakinleştiremiyor. Özel hayatındaki seçimlerini fazla göremediğimiz ünlü şarkıcıyı özel davetlerde ve konserlerindeki seçimleri ile değerlendireceğimiz için hep seksi hep seksi diye nitelendiriyoruz. Her daim koyu makyaj, asla bir tane dekoltenin yetmediği seçimler. Mini etek mi straplez mi, V yaka mı yırtmaç mı kararsızlığından hepsini bir arada kullanan bir stile sahip. Şık demiyoruz ama rüküş olduğunu düşünmüyoruz.

Özge Ulusoy

İşte şık diyemediğimiz bir kadın. Özge Ulusoy özel hayatında bile yaptığı ağır makyaj ile tam bir Akrep kadını. Ay burcunun Balık olması bile onu romantik bir havaya sokamıyor. Hep bir dekolte, fazladan aksesuarlar ve seksiliğini vurgulayan seçimler. Ulusoy, harika bir model ve vücudunun kusursuzluğunu yansıtmaktan çekinmiyor. Özel davetlerde ve gecelerde bir dekolte ile yetinmeyen ünlü model imzası haline gelen bacak dekoltesinin yanına hep bir dekolte daha ekliyor. Özel hayatında ise siyah şıklık içerisinde sade ve gizemli bir seksi olacakken bir yanda zincirler bir yanda da Balık romantikliğinden gelen çiçek desenleri onu rüküş potasına sokuyor.

Rachel McAdams

Acımasız bir Akrep kadını Rachel McAdams. Çünkü o Ay burcunun İkizler olması dışında Güneş’i ve Venüs’ü Akrep olan bir kadın. Bu da seksi olmak için çaba harcamasına gerek olmadığını gösterir. Zaten o da ne özel hayatında ne de davetlerde fazladan bir çaba göstermeyerek duruşum yeter diyor. Dozunda dekolteleri ile gizemli bir seksapel ortaya koyuyor. Özel hayatında ise İkizler burcundan aldığı genç ve dinamik görüntüsü ile salınıyor.

Arzum Onan

Güzeller güzeli Arzum Onan’ın stili Güneş burcu Akrep olmasına rağmen Venüs burcu Yay ve Ay burcu Oğlak’ın etkisinde daha fazla kalıyor. O nedenle gizemli ya da seksi olmak yerine rahat ve klasikleşmiş şıklık içerisinde görüyoruz onu. Hatta bazen fazlasıyla asimetrik salaşlığı da denemiyor değil. Akrep kadını olduğuna inandığımız tek şey renk seçiminin siyah olması. Yanlış paça ve etek boyları, kötü aksesuar seçimleri ve hatalı kumaş seçimleri ile rüküşlükten sınıfta kalıyor.

Julia Roberts

Bir karmaşaya daha hoş geldiniz sayın seyirciler! Ay Aslan, Yükselen Yengeç ve Venüs Başak olan bir Akrep seksi mi olur gösterişli mi, romantik mi olur sade mi biz bilemedik, başladık stilini incelemeye. Rüküş demiyoruz ama şık da değil çoğu zaman Julia Roberts. Özel hayatında Akrep burcundan aldığı deri sevgisini punk stil ile birleştirecekken vintage bir çanta takmaya karar veren kafası kesinlikle Yengeç burcundan geliyor. Deri altına şık bir bot ile seksi olacakken açık ayakkabı gösterişinden vazgeçmeyişi ise Aslan burcundan… Kırmızı halı ve özel davetlerde ise stil danışmanları sayesinde şık olabilen Julia çoğu zaman dantelin gizemli dünyasında Başak sadeliği ile salınmayı seviyor. O gecelerde ise şıklık mertebesine ulaşıyor. Fakat genel olarak sınıfı geçebildiğini söylemek çok zor.

Meltem Cumbul

Güneş Akrep, Ay Başak ve Venüs burcu Terazi olan bir kadının şık olmasını bekliyoruz ama ne mümkün. Yükselenini bilemediğimiz Meltem Cumbul öyle karmaşık seçimler yapıyor ki rüküş demek bile şık sayılacak. Vücuduna uymayan seçimler, gereksiz dekolteler, dikdörtgen vücut tipindeki ünlü oyuncunun kalın beline vurgu yapması ve transparanı çok yanlış bir renkte kullanması ile bile yeterince rüküş. Daha fazla yazmıyoruz, fotoğraflara bakmanız yeterli.

Nur Fettahoğlu

Güneş Akrep, Ay Oğlak, Venüs Terazi olunca ortaya geleneksel ve elegan gizemli bir kadın çıkıyor. Özel gecelerdeki ihtişamlı seçimleri bize acaba yükseleni Aslan mı dedirten ünlü oyuncu genelde hep doğru seçimler yapıyor. Özel hayatında Oğlak burcunun klasik çizgisinde modern bir şıklık içerisinde gördüğümüz Nur Fettahoğlu davetlerde ise şık seçimleri ile Terazi burcunun etkisinde kalıyor.

Jodie Foster

Venüs burcu Akrep, Ay burcu Başak ve Yükseleni Yay olan ünlü oyuncu her burcu hayatına öyle bir yerleştirmiş ki bu konuda bile istikrarlı ve kararlı bir Akrep kadını portresi çiziyor. Başak burcunun sadeliğini özel davetlerdeki midi boyda tek renk elbise seçimleri ile, özel hayatındaki rahat ve sportif tarzını Yay burcuna özgü rahatlıktan, kırmızı halıdaki gizemli ve soğuk duruşunu ise Akrep kadınının ruhundan alıyor. Kendisi ne şık ne de rüküş diyebileceğimiz ünlülerden.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.