Üniversiteye Yeniden Hazırlanacak Burçlara Öneriler

Üniversite sınavına hazırlanan öğrencilere boşuna yarış atı denmiyor. Yıl boyu dur durak bilmeden sınav için antrenman yapmalı, deneme sınavlarıyla sık sık kontrolden geçmeli ve başlangıç düdüğü çaldığında milyonlarca rakibinin arasından sıyrılıp bitiş çizgisine en önce ulaşmalılar. Hayat değiştiren yarışları her zaman önde bitirebilmek mümkün değil tabii. Kimilerinin puanları yeterli gelmiyor kimileri istediği bölümün kıyısından dönüyor kimilerinin ise kazandığı bölüm içine sinmiyor. Akranları üniversiteye giderken sınava tekrar hazırlanarak bir yıl daha geçirme fikri ilk etapta tüyleri diken diken etse de asıl başarı sanıldığı gibi azla yetinmekte değil daha iyisi için meydan okumakta yatıyor. Bir yıl sonunda gülen tarafta yer almak için burcuna has tavsiyelere şöyle bir göz atmak isteyebilirsin.

Koç

Zorlu mücadelelerden gözü korkmayan Koçlar yaşadıkları hayal kırıklıkları sonucu çevrelerine karşı hassaslaşabilirler. Savaş baltalarını bileyip üniversiteye tekrar hazırlanmaya karar verdiklerinde ise karşılarında desteklerini değil eleştirilerini sunan bir güruh gördüklerinde bir hayli sinirlenebilirler. Tüm yılın zorlu geçeceğinin farkında olmalı ve yüksek enerjini çevrene değil derslerine yoğunlaştırmalısın. İlginin dağıldığını hissettiğinde kendini motive edecek film ya da kitaplara göz atmak isteyebilirsin.

Boğa

Boğalar olumsuz olaylar karşısında dik duruşlarından taviz vermeseler de yumuşak karınlarına aldıkları bir darbede oldukça karamsarlaşabilirler. Üniversiteye tekrar hazırlanma sürecinde geçmişlerini gözden geçirirken tüm yıl boşa kürek çektikleri hissine bile kapılabilirler. Öncelikle sakinliğini korumalı ve önceki yılın senin için sağlam bir temel oluşturduğunun farkına varmalısın. Güçlü ve zayıf yönlerini bildiğinden gelecek sınava çok daha bilinçli bir şekilde hazırlanabilirsin. Ayrıca stresini yenmek adına bir şeyler atıştırdığında ipin ucunu kaçırabileceğini de unutma.

İkizler

Parlak zekası ve bitmez bilmez enerjisi ile İkizlerin başını uzun mücadeleler değil bir an önce verilmesi gereken zorlu kararlar ağrıtır. Uzun uzadıya düşündükten sonra verdikleri üniversiteye tekrar hazırlanma kararının ardından dahi “İyi mi yaptım kötü mü” diye düşünmekten kendilerini alamazlar. Bu yüzden hazırlık sürecinde tereddütlerini bir kenara bırakmayı öğrenmeli, tüm ilgini derslerine vermelisin. Ara vermek adına telefonunu eline aldığında molaların haddinden fazla uzamadığından da emin olmalısın.

Yengeç

Yengeçler hayal kırıklıklarının karşısında kabuklarına çekilme eğilimi gösterebilirler. Üniversiteyi kazanma sürecinde kendilerinden çok ailelerine mahcup olma duygusunu kalplerinin en derininde hissederler. Odanda ders çalışmak için en rahat ortamı kendine hazırlayabilir ve güçlü hafızanla sınava yönelik çok sayıda konuyu kolayca hatmedebilirsin. Endişelerini bir kenara bırakır, hedeflerine yoğunlaşırsan günün sonunda aileni ve kendini tekrar gururlandırabilirsin.

Aslan

Güçlü ve gururlu Aslanlar için başarısızlık duygusunu hazmetmek pek kolay değil. Sınava tekrar hazırlanırken arkadaşlarının paylaştığı üniversite fotoğrafları da sinirlerini hoplatmaya yetebilir. Öncelikle sırf üniversiteye kapak atmak için bir yerlere giden insanlardan değil daha iyi hazırlanarak en iyi üniversitelerden birine girmek için bu kararı verdiğini bil. Kafana koyduktan sonra her şeyi elde edebilen bir yapıya sahip olduğundan senin önünde kim durabilir?

Başak

Çalışkanlığı ve düzenliliğiyle bilinen Başaklar aldıkları olumsuz sonuçlarda eleştiri oklarını kendilerine çevirebilir. Hatta elinden geleni yapmalarına rağmen başarıya ulaşamamaları durumu onları içten içe yiyip bitirir. İlk olarak kendine bu kadar yüklenmekten vazgeçmelisin. Sınavların, ödevlerin ve mezuniyet telaşının geride kaldığını bilerek sadece enerjini tek bir hedefe sabitlemen de en iyi üniversiteye giden yolda önünü açabilir.

Terazi

Teraziler olumsuz bir tabloyla karşılaştıklarında gerçeklerle yüzleşmekten kaçabilirler. Bahaneler üreterek vicdanlarını rahatlatma yoluna gitseler de bunların onların lehine olmadığını bilirler. Üniversiteye tekrar hazırlanmak gibi bir karar verdiğinde asıl yapman gereken hatalarından ders çıkarmak ve buna uygun olarak bir çalışma planı hazırlamak. Önceleri arkadaşların üniversitelerde yepyeni sosyal ortamlara girerken evde test kitaplarıyla kalmak zor gelse de inan daha iyi bir gelecek için ödemesi kolay bir bedel.

Akrep

En büyük hayal kırıklıklarında ya da üstesinden gelmesi güç başarısızlıklarda Akrepler, kontrolü elden bırakmamayı bilir. Kimi zaman artık her şey bitti diye karamsarlığa kapılsalar da günün sonunda küllerinden yeniden doğabilir. Üniversiteye tekrar hazırlanırken “Neden kazanamadın” diye soranlara diş bilese de başarısızlıktan değil hayallerinden söz etmeyi iyi bilir. Geçmişteki hatalarına saplanıp kalmayı bırakır önündeki süreci en verimli şekilde değerlendirirsen, çevrendekilere en güzel cevabı başarınla verebilirsin.

Yay

Yepyeni arkadaşlıkların ve maceraların aşkıyla yanıp tutuşan Yaylar, onları olduğu yere çivileyen durumlarda büyük bir sarsıntı yaşayabilir. İyimserliğinin ve girişkenliğinin yardımıyla ayağa kalktığında ise yeniden tozu dumana katacak gücü kendinde bulabilir. Üniversiteye tekrar hazırlanırken seni bu duruma hangi hataların getirdiği konusunda kendine karşı dürüst olmalı ve gerektiğinde sosyal hayatından taviz vererek, çalışma planına sadık kalmalısın.

Oğlak

Oğlaklar için başarısızlık diye bir şey yoktur. Onlar için sadece hayallerine çıkan merdivende üzerine basılıp geçilmesi gereken yeni bir basamak daha vardır. Sınava tekrar hazırlanırken sana köstek olabilecek tek nokta ise bir yılının kayıp olduğunu düşünmen olabilir. Sen de biliyorsun ki bu sınav öylesine bir sınav değil. Gelecek kariyerinin başlangıç çizgisine en iyi yerden başlamak için birkaç yıl rahatlıkla feda edilebilir. Hırslı yapın ve başarı odaklılığınla gelecek yıl en iyi üniversiteyi cebinde bil.

Kova

Bambaşka özelliklere sahip bireylerin aynı formatta birkaç saatlik bir sınavla hayatlarının belirlenmesi Kovaların anlam verebildiği bir sistem değil. Doğal olarak aykırı ruhlarını belirli bir kalıbın içerisine sokarak başarı elde etmek de onlara göre öyle kolay değil. Herkes gibi aldığın puana göre rastgele bir üniversiteye gitmek gibi bir kolaylığa kaçmayacağını biliyoruz. Toplumda ve kendinde fark yaratacak bir bölümü kazanmak için oyunu kurallarına göre oynamalı, çok tasvip etmesen de amaçların için hırs duygunu canlı tutmalısın.

Balık

Büyük hayal kırıklıklarına uğrayan Balıklar, her şeyden el etek çekip kendilerini hayatın akışına bırakmak gibi davranışlarda bulunabilir. Çevresinden gelen olumsuz yorumlar da onları fazlasıyla yaralayabilir. Sen de biliyorsun ki hayalleri gerçek kılmak sanıldığı kadar kolay değil. Bu yüzden kim ne derse desin üniversiteye tekrar hazırlanmak gibi verdiğin cesur kararların arkasında durmalı, sıkıcı dersleri eğlenceli kılmanın bir yolunu bulmalısın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.