Üniversite Zamanı: Burcuna Göre Okula Nasıl Adapte Olabilirsin?

Hayatın boyunca beklediğin o dönem geldi çattı! Artık sen de üniversitelisin! Herkesin söylediği gibi o parti senin bu etkinlik benim koşmaktan sınavlarını kaçırmamalı, hem sosyal hem de çalışkan biri olarak okulunu bitirmelisin. Evet hepsi iyi güzel hoş da, nasıl olacak? Burcuna göre özelliklerini sıraladık, okulda nasıl adapte olabileceğini senin için yazdık!

Koç

Doğuştan enerjik, aktif ve yenilikçi Koç, hırslı, coşkulu ve mücadeleci bir karaktere sahip. İstediğin bir şey olduğunda elde edememen gibi bir durum söz konusu bile değil! Kendine küçük değil de büyük hedefler koyabilirsin. Zirveye tırmanmak için birilerinin desteğine ihtiyacın yok! Kendine inanman ve güvenmen yeterli. Kendi kendini canlandırabilecek kadar güçlü biri olduğunu da herkes biliyor!

Boğa

Sabırlı, sanata yatkın, sakin ve zevkli Boğa, oldukça pratik hareket eder. Bir amaca yöneldiği zaman birinin ya da herhangi bir durumun seni yolundan döndürmesi mümkün değil! Kararlı yapın sayesinde içten istediğin her şeyi başarabilme potansiyeline sahipsin. Yeni teknolojilerden yararlanmayı seviyor, sosyal hayatına önem veriyor, yaşamının her anında istikrarını koruyorsun. Belki farkında değilsin ama bilgi ve deneyimlerin, üretkenliğin ve güvenilirliğin çevrendeki birçok insana ışık oluyor!

İkizler

Yeni fikirlere ve kavramlara açık olan İkizler, insanları bilgilendirmeyi, neşelendirmeyi çok sever. İletişim konusunda öncülüğünü daima koruyorsun ve meraklılığın sayesinde insanlarla kolayca kaynaşabilme yeteneğine sahipsin. Yönetici gezegenin Merkür, üniversitede koşulsuz özgürlüğünü yaşayabileceğin alanlarda doğru insanlarla karşılaşmana rehberlik edecek, okulda fazlasıyla popüler olacaksın! Fakat sosyalleşeyim derken uykusuz ve aç kalmamaya dikkat etmelisin. Bol bol oksijen alman hem dinlenmene hem de doğayla bütünleşmene yardımcı olacak.

Yengeç

Duygusal Yengeç, üniversitede kendine yeni bir dünya kurmak, yepyeni yollar keşfetmek için hazır olmalı! İnsanlardan uzak kalmadan, duygusal sıkıntıların karşısında bocalamadan, umutlarını dimdik ayakta tutarak geleceğini şekillendirme zamanı! Güçlü enerjilerin, sezgilerin ve içgüdülerin sana rehberlik edecek ve onun da yardımıyla hedeflerini gerçekleştirebilirsin. Önemli olan içindeki gücün farkında olman ve umutsuzluğa kapılmadan hem derslerine hem de sosyal hayatına konsantre olup cesaretle ilerlemen!

Aslan

Senin kadar dikkat çekici, eğlenceli, görkemli, gösterişli ve hayat dolu bir burç daha var mı? Liderlik gücünü ortaya çıkarmaktan, bununla ilgili atılımlar yapmaktan, özgüvenini ön planda tutarak ilerlemekten ve sosyal hayatına önem vermekten asla vazgeçme! Ne de olsa senin olmadığın bir dünya oldukça zevksiz ve keyifsiz bir yer haline gelir 🙂 Çok yönlü ve kolay adapte olma yeteneğin sayesinde birçok başarı elde edememen için hiçbir sebep yok! Aldığın derslerde ve girdiğin sosyal ortamlarda ne kadar farklı biri olduğunu gösterecek, adından sıkça bahsettireceksin!

Başak

Düzenin, güçlü zekanın, bedensel ve zihinsel berraklığın temsilcisi olan Başak! Mükemmeli elde etmek için cesaretini kaybetmemeli, hedeflerine ulaşana kadar yılmadan var gücünle çabalamalısın! Ancak kendini başarı ve hırsa çok kaptırmamalı, sosyal hayatına da gerekli önemi vermelisin. Her işin üstesinden gelebilecek bir pratik zekan var ve mantığınla detayları birleştirerek bütünlük oluşturmayı çok iyi biliyorsun. Becerikliliğini ve organizasyon yeteneğini ön plana çıkararak mükemmeli elde edebilirsin!

Terazi

Zodyak’ın eeenn “güzel” burcu, Terazi! Huzur içinde yaşamaya çalışan, haksız olan en yakın arkadaşı olsa bile adaletten yana olan, sosyal ve popüler Terazi, olaylara her zaman olumlu tarafından yaklaşır. Konu ne olursa olsun net düşünmekten hoşlanıyorsun ve stratejilerini iyi tasarlamakta üstüne yok! Uyumlu, sıcak ve samimi karakterin sayesinde adapte olmakta hiç sıkıntı yaşamayacaksın. Fakat sınav zamanı geldiğinde panik olmamak için sosyal hayatına verdiğin önem kadar derslerine de sarılmalısın!

Akrep

Araştırmacı, gözlemci, stratejik ve tutkulu Akrep’in sezgileri çok kuvvetli! Kalbindeki sesi hiçbir zaman duymamazlıktan gelmemeli, daima dinlemelisin. O ses hangi yöne doğru gitmen gerektiği konusunda sana fazlasıyla yardımcı olacak! Ayrıca bilginden hiçbir zaman şüphe etme ve azmini kaybetmeden aynı hızla ilerle! Başkalarının asla cesaret edemediği, hatta hayal bile edemeyeceği kadar yükseklere tırmanmak için yapman gereken şeyleri unutmamalısın. Cesaretli ol, değişime açık bir yüreklilik ile evet de ve gözünü başarıya doğru dikerek canla başla çalış!

Yay

Ufukların kaşifi, yeniliklerin müjdecisi, inancın güçlü temsilcisi olarak, enerjinle yeteneklerini hayata sunabilir ve başkalarına yol gösterebilirsin! Her konuda kendini geliştirmeye çok açıksın, bu yüzden keşif içerikli her türlü etkinliğe katılabilirsin. Büyümeye, gelişmeye, genişlemeye açık olan ruhun, sıradan olanla hiçbir zaman yetinmiyor. Rutin bir hayatı sevmiyor, hedeflerine olan inancını hiçbir zaman kaybetmiyorsun!

Oğlak

Öğrendiklerini başkalarına sunabilmen için sana kocaman bir fırsat! Üniversite hayatın boyunca, başarılı olduğun derslerde lise ya da ilkokul çağındaki öğrencilere ders verebilirsin. Üstelik onlara ders verirken aynı zamanda kendi derslerine de çok iyi çalışabilecek ve başarı merdivenlerini hızla tırmanabilecek bir potansiyele sahipsin! Sabrın sayesinde Zodyak’ın en güçlü burçlarından birisin ve bunun ödülünü alacağın kesin!

Kova

Senin kadar orijinal biri daha yok Zodyak aleminde! Sıra dışı, öğür ruhlu, bireysel, dost canlısı ve hayat dolu Kova, her türlü riski göze alarak hedefi doğrultusunda kararlı ve hızlı bir şekilde ilerler. Olanla yetinmek yerine daha iyi olması için çaba sarf ediyor, asla yılmıyorsun. Bir şeye inandığında son derece inatçı biri olabiliyorsun! İnsancıl, idealist ve eşitlikçi karakterin sayesinde birçok sosyal sorumluluk işine imza atabilir, ihtiyacı olan herkese yardımcı olabilmek için dişini tırnağına takabilirsin!

Balık

Hayaller dünyasında yaşayan, sanatçı ruhlu, naif, merhametli ve duygusal Balık! Hayallerini gerçekleştirmek için kararlı, sabırlı ve istekli olman yeterli. İstekli olmalısın ki önüne çıkan engelleri kolayca aşabilesin! Detaylar, durumun bütünü anlamanda yardımcı olacak, güvenle ilerleyebileceksin. Ayrıca sezgilerinin ne kadar kuvvetli olduğunu söylemeye gerek bile yok! Bilinçaltına biriken negatifliklerden etkilenmemek için sezgilerine güvenmeli, ama bir yandan da gerçekçiliği elden bırakmamalısın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.