“Ufak Tefek Cinayetler” Jönlerin Burçları!

Lise yıllarına dayanan bir hikâyenin baş kahramanlarının eşlerinde sıra! Peki “Ufak Tefek Cinayetler” dizisinde kadınların elinde tuttukları yaşam iplerinde eşlerin etkileri neler? Dizinin jönleri konumunda olan erkeklerin burçlarına bir göz atalım.

Serhan Aksak (Mert Fırat)

Sahnede bir silah varsa patlar, ortamda Akrep varsa yanında muhakkak bir Balık tutar! Merve’nin ‘Poker Face’ine aldanıp onunla bir aile kuran, entrikalarından uzakta neredeyse kimsesiz yaşarken içinde olduğu buhranı sıcacık bir kalple onarmaya kalkışıp, Oya’ya basbayağı aşık olan Serhan da tahmin edileceği üzere, bir yandan dolandırılan kurban pozisyonuna da düşmesiyle Balık özelliği gösterir! Yaşamı boyunca elde ettiği başarılar, sahip olduğu şirket, kaliteden ödün vermediği yaşantısı ve saygın duruşuyla ilk bakışta tam Oğlak’tır Serhan! Kendi öz yaşamında takındığı tavır olabildiğince soğuk ve duruşludur! Serhan Oya’nın yanında olduğu anlarda Balık, “İtibarım elden gidiyor, saygınlığım beni terk ediyor!” diye yaşadığı panik atak nöbetlerinde, cemiyetin bütün parasını yöneten bir Oğlak’tır.

Taylan Tarhan (Ferit Aktuğ)

Başrolde izlenen dört kadının liseden arkadaşıdır Taylan! Dizi boyunca geçmişe dönüşlerin olduğu bölümlerde oldukça sevecen ve iyi niyetli bir çizgide olduğu gözlenen Taylan, derinlemesine düşünebilen, etik muhakeme yeteneği gelişkin ve kararlı bir yapıda değildir. Aklının bir yanında bugünün güzelleşip başarılı bir doktora dönüşen Oya’sı, öteki yanında karısını aldatan Mehmet’in çapkınlığına karşı beslediği sempati yatar. Aşkın girdabına yakalanmayan, gözünün ucu çapkınlıkta olsa da eşinin gazabından korktuğu için sesini çıkaramayan bir İkizler, Terazi karışımı vardır. İkizler’dir çünkü oyuncu ve kurnaz bir çapkın yatar içinde. Terazi’dir çünkü harekete geçme cesaretini hiçbir zaman kendinde bulamaz! Ancak güçlü bir onaylanma ile gerçek bir flört yaşayabilir.

Mehmet (Yıldıray Şahinler)

Keyfine ve lüksüne düşkünlüğü, çevresinden topladığı saygı ve tabi ki harikulade teatral yetenekleriyle evinin ve çevresinin Aslan’ıdır Mehmet! Aldattığından şüphelendiği söylediği anda eşine yaptığı oskarlık şov herkesi etkilemiş, neredeyse kendi bile sadık bir eş olduğuna inanmıştır. Pilates eğitmenliği yapan, kendisini sürekli pohpohlayan ve olduğundan daha güçlü hissetmesini sağlayan bir çapkınlıksa, evinde onu bekleyen, heyecanını yitirmiş bir anneden daha cazip gelir Mehmet’e! Burada izlenen çapkın ruh ve kıvrak zekanın birleştiği kurnazlık İkizler’i çıkarır sahneye! Egosunun yönetiminde yaşayan Mehmet, görüldüğü gibi fazlaca ilgi gördüğü ve el üstünde tutulduğu bir yasak aşka herkesi ardında bırakıp yelken açabilir.

Edip Hoca (Selim Bayraktar)

Oya ile Beraber lisede öğretmenken, kötücül üçlünün tuzağına düşmüş bir Balık’tır. Sahip olduğu iyimserlik ve derin felsefe Edip Hoca’ya dinginliğiyle yol gösterici ruhani lider havası kazandırır. Ruhunun derinliğiyle bağlantıda sürdürdüğü yaşantısıyla Balık, kötücül enerjiyi tanımaması ve değerleri çerçevesinde yaşamını sürdürüşüyle Yay’dır. İyilerin kaybeden, kötülerinse daima kazanan ve uzak durulması gereken insanlar olduklarını söyleyen Edip Hoca, Oya’ya yaşam koçluğu yapmak istese de kontrolü çoktan kaybetmiştir. O da Oya gibi zamanında kötülerin tuzağına düşmüş ve kurban rolünü üstlenmiştir. Mesleğini yitirip itibarını yitirdiği andan itibaren derinlerine çekilmiş, kendi felsefi boyutunda bembeyaz bir yaşantı kurmuştur kendine!

ilk yorum

Bir Yorum Bırakın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.