“Ufak Tefek Cinayetler” Esas Kadınlarının Burçları

“Ufak Tefek Cinayetler” biraz ironik biraz ürkütücü ismiyle Akrepgillerin entrika dolu gündeliklerini, dün ile yarın arasında bir zaman yarığı oluşturarak anlatıyor. Ortada bir cinayet var ama henüz katil de maktul de yok! Böylece izleyici dedektifliğe soyunup, her yeni bölümde kötülük kırıntılarını takip ederek, katil avına çıkıyor. Dizide intikamcı Akrep’lerle kurban Balık’lar sürekli bir alt olma ve alt etme çemberi içinde dönüp duruyor. Hazin sonun ne zaman geleceği ise merakla bekleniyor. Dizinin burcu Akrep, peki dörtlü esas kadının burçları neler?

Oya Toksöz (Gökçe Bahadır)

Dizinin esas kadını, şimdilerde başarılı bir doktor, yıllar önce bir grup kadının kötülüğüne kurban gitmesinin ardından ne yıkılıp kalmış ne de toparlanmış bir Balık profili çizen Oya, güçlü bir Başak’tır aynı zamanda! Balık’tır çünkü, intikam almayı düşündüğü işkencecilerinin tuzağına her defasında düşüp, yüreğini yufkaya çeviren, çabucak aşık olup, yaşamının asıl amacını unutabilen bir karaktere sahiptir! Mesleğinde maddi durum güçlüğü çekenlere kapısını açar, mağdura karşılıksız el uzatmaktan çekinmez ve yalnızlığını pek sever! Başak’tır çünkü o bir doktor! Toplum faydasına çalışan Oya, yaşamı boyunca sistemli ve başarılı biri olmuştur. Evinin düzeni, bedensel disiplini ve zamanını planlaması titiz bir Başak’ın izini sürmemize olanak sağlar!

Merve Aksak (Aslıhan Gürbüz)

Esas kadınımızın düşmanı olarak konumlanan, yıllar önce üç kadının bir araya gelmesiyle oluşan kötülük sarmaşığının kökü, siyah tarafın kraliçesidir. Ekibin diğer ikilisi ipleri Merve’nin elinde bulunan, hallerinden şikayetçi olmayan kuklalarken, Merve’nin tüm intikam planlarında bilinçli ya da bilinçsiz başrolde oynarlar! Duygularının kan kırmızısı, ihtiraslı gücü ve doymayan kötülük kesesini doldurmak için kurduğu planlarla tam bir Akrep’tir Merve! Ne yapar eder, döner dolaşır sokar, zehrini akıtır! Merve esasen Oğlak’ı güçlü bir Akrep. Akıl almaz bir organizasyon kabiliyeti vardır Merve’nin. Ve günün sonunda Oğlak titizliği ve aksamaz planıyla, en önemlisi elini dahi sürmeden intikamını almış, olup biteni uzaktan izleyip dört köşe olmuştur. Akrep işini şansa bırakmaz, kimselere güvenmezken, doğru planlamış bir stratejiyle Oğlak intikamını başkalarına aldırabilir. Onunki stratejiyi kurup, harekete geçirme becerisidir. Gösterişe olan düşkünlüğü, herkesin kendisine saygı duyması için sahip olduğu köklü arzusu, her an alkış ve takdir beklentisiyle Aslan kraliçe profili de çizer!

Pelin Tarhan (Bade İşçil)

“Kocama dokunanı yakarım, derin sularda boğarım, kıskançlığımdan çatlayacağıma hepinizi ikiye böler, ortadan kaldırırım” diyen bir şirinlik abidesiyle karşı karşıyayız! Ekibin en stil sahibi, kendine özeni maksimumda ve onaylanma ihtiyacı elzem olan Pelin, ilk bakışta bir Terazi’dir. Merve’nin aklı olmadan harekete geçemeyecek kadar ürkek bir Terazi! Eşine karşı aşırı korumacı tavrı ve gerektiğinde acımasızca savaşabileceğini göstermesiyle Yengeç’ler diyarına kocaman bir adım atar. Etrafı iyilerle dolsa çok çabuk aydınlığa çekilebilecek, birkaç eleştiriyle pişmanlıklara soyunacak kadar kinsiz biriyken, engel olamadığı kıskançlığı ve Merve’nin sağ kolu olma tercihiyle, kötüler tarafında yaşayan bir Terazi halini almıştır. Yengeç’in sevdiklerine el uzatırsanız ne ile karşılaşacağınızı Pelin’in yaşamında izleyebilirsiniz.

Arzu Kara (Tülin Özer)

Üç kötünün etliye sütlüye dokunmayan ama adaletli yanına kulak verip iyi olanın yanında konumlanmayan bir çekimserdir Arzu! Genç yaşta evlenip evinin kadını olmuş, iki çocuğuna yaptığı anneliğiyle domestik kariyerinde yol almış, kocasına sadık bir Yengeç’tir. Aldatıldığı fikrine kapıldığında aniden savrulduğu öfke, eşinin açıklamasıyla kolayca ikna olan bir sakinliğe bırakınca yerine, Yay rüzgârı da eser tavrında! İyimserliği yanında eşi tarafından aldatılmış bir kurban rolüne bürünen, henüz güçlü bir karakter gösteremeyen Arzu, ailesine feda ettiği yaşamı ile Balıkvari bir yaşamın içinde şimdilik savrulur gider.

 

Bir Yorum Bırakın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.