Ufak Tefek Cinayetler Dizisi Oyuncularının Burçları Neler?

Son dönemin fenomen dizilerinden Ufak Tefek Cinayetler, her Salı akşamı milyonları ekranların karşısına toplamayı başarıyor. Kaçıranlar ise vakit kaybetmeden internetten yeni bölümü açıp, olaylara yetişmeye çalışıyor. Çünkü o akşam Twitter’da geyikler illa ki onun üzerinden dönüyor, Instagram storylerinde hep ona rastlanıyor. Böylesi büyük bir ilgi toplayan dizinin başarısında oyuncuların üstün performansını göz ardı etmemek gerek tabii. Bugüne dek çok sayıda unutulmaz role imza atsalar da Ufak Tefek Cinayetler’de yepyeni karakterler olarak hafızalara kazındılar. Merve Aksak karakterini canlandıran Aslıhan Gürbüz’ü Yahşi Cazibe’deki rolüyle hatırlayan kaldı mı mesela ya da Edip Hoca olarak tanıdığımız Selim Bayraktar’ı Sümbül Ağa karakteriyle? Başarı tam da burada yatıyor. Pek tabii oyuncuların burçlarının etkisini de es geçmemek gerekiyor.

Aslıhan Gürbüz (Merve Aksak)

16 Şubat 1983 tarihinde dünyaya gelen Aslıhan Gürbüz, Büyük Buluşma ve Gonca Karanfil gibi dizilerde rol alsa da en çok Bir Bulut Olsam dizisiyle tanındı. Azerbaycanlı bir karakteri canlandırdığı Yahşi Cazibe’de ise şöhret basamaklarını çifter çifter tırmanmayı başardı. Sonraları Zeytin Tepesi ve Muhteşem Yüzyıl: Kösem gibi yapımlarla başarısını sürdürdü ancak kariyerindeki en büyük sıçramasını Ufak Tefek Cinayetler’de Merve Aksak rolüyle yaptı. Dizideki güçlü kadın imgesine yaraşır bir biçimde Gürbüz, başı dik bir Kova burcu.

Gökçe Bahadır (Oya Toksöz)

9 Kasım 1981’de İstanbul’da doğan Gökçe Bahadır, 2000’li yılların başından itibaren Tatlı Hayat, Hayat Bilgisi ve Yaprak Dökümü gibi Türk televizyonlarının en başarılı dizilerinde yer aldı. Hayat Bilgisi’nde Törpü lakaplı Yeliz ve Yaprak Dökümü’nde pembe mantosuna sarılı Leyla karakteri ile hafızalardaki tazeliğini koruyan Bahadır, Ufak Tefek Cinayetler’deki Oya Toksöz karakteriyle de akıllarda yer etmeyi başardı. Gerçek hayatta ise dizideki karakterinden biraz daha farklı. Bahadır, gözü kara bir Akrep kadını.

Bade İşcil (Pelin Tarhan)

1983’ün 8 Ağustos’unda hayata merhaba diyen Bade İşcil de rol aldığı dizilerde imza attığı rolleriyle hafızalarda yer edinenlerden. Özellikle Ezel ve Kuzey Güney gibi ekranların sevilen yapımlarındaki performansıyla beğeni toplayan İşcil, Ufak Tefek Cinayetler’de de Pelin Tarhan rolüne fazlasıyla yakıştı. Dizideki karakteri gibi arka planda kalamayan yapısı ve güçlü aurası ile burcunun özelliklerini taşıyor diyebiliriz. El attığı hemen her işte zirveye oynayan İşcil, etkileyici bir Aslan burcu.

Tülin Özen (Arzu Kaymaz)

24 Aralık 1979 tarihinde dünyaya gelen Tülin Özen, yer aldığı ünlü dizilerin yanında başarılı sinema filmleriyle de büyük ün sahibi. En Son Babalar Duyar’la başlayan Beyaz Gelincik ile ivme kazanan, Muhteşem Yüzyıl: Kösem ve Masum dizileriyle de adım adım zirveye çıkan dizi kariyerinin Ufak Tefek Cinayetler’deki Arzu Kaymaz rolüyle taçlandığını söyleyebiliriz. Özellikle 2. sezonda karşımıza çıkan başarılı iş kadını rolüyle Arzu’nun tıpkı Özen gibi çalışkan bir Oğlak olmaya yaklaştığını rahatlıkla belirtebiliriz.

Duygu Sarışın (Burcu)

24 Kasım 1987’de İzmir’de doğan Duygu Sarışın genç yaşında ekranda şansı yaver giden isimlerden. Cennetin Sırları, Kaçak Gelinler, Güneşi Beklerken ve İçerde gibi önemli yapımlarda rol alan oyuncu, Ufak Tefek Cinayetler dizisiyle kariyerindeki yükselişine devam etti. Dizide gözü açık bir pilates hocası olarak tanıdığımız Burcu karakterini canlandıran Sarışın, dizideki rolü gibi risk almaktan çekinmeyen maceraperest bir Yay burcu.

Mert Fırat (Serhan Aksak)

10 Ocak 1981 doğumlu Mert Fırat, 18 yıllık kariyerine çok sayıda başarılı iş sığdıran oyunculardan. Başka Dilde Aşk, Atlı Karınca ve Kelebeğin Rüyası gibi başarılı sinema filmlerinde oyuncu ve senarist olarak büyük sükse yapan Fırat’ın Bizim Evin Halleri, Binbir Gece ve İntikam gibi çok sayıda dizide de önemli bir yeri bulunuyor. Çalışkanlığa, kaliteye ve saygınlığa verdiği önem ile Mert Fırat, Ufak Tefek Cinayetler’de hayat verdiği Serhan Aksak’ın bir kopyası desek yeri. O da Aksak gibi itibarlı bir Oğlak burcu.

Osman Sonant (Kerim Adil Sağlam)

1 Mart 1979 tarihinde dünyaya gelen Osman Sonant da 20 yıla yaklaşan oyunculuk kariyerinde çok sayıda unutulmaz işe imza atan oyunculardan. Kurtlar Vadisi: Irak, Pandora’nın Kutusu ve Yangın Var gibi filmlerdeki başarılı performansıyla kendini kanıtlayan Sonant; Türk Malı, Behzat Ç., Leyla ile Mecnun ve Fi dizisindeki rolleriyle de akıllarda yer etti. Ufak Tefek Cinayetler’e ikinci sezonda katılan oyuncu, dizide canlandırdığı sert yapılı Kerim Adil Sağlam’dan biraz daha farklı. Çünkü o anlayış eşiği yüksek bir Balık burcu.

Ferit Aktuğ (Taylan Tarhan)

17 Kasım 1978’de hayata merhaba diyen Ferit Aktuğ’un hâlâ hafızalardan silinmeyen çok sayıda dizide rolü bulunuyor. Koçum Benim, Kampüsistan ve Kavak Yelleri gibi dizilerde tanıdığımızın Aktuğ, canlandırdığı sempatik ve eğlenceli karakterlerle çok sayıda kişinin kalbinde yer etmeyi başardı. Pek tabii Ufak Tefek Cinayetler dizisindeki Taylan rolüyle de. Dizide onu daha çok Terazi ve İkizler olarak görsek de gerçekte tutkulu bir Akrep burcu.

Yıldıray Şahinler (Mehmet Kaymaz)

7 Şubat 1968 yılında İstanbul’da doğan Yıldıray Şahinler, ilk olarak 18 yaşında yuttuğu sahne tozuyla birlikte tiyatro kariyerine ağırlık verdi. Çok sayıda oyunda rol alan ve yönetmenlik koltuğuna da geçen Şahinler, özellikle Elveda Rumeli ve İçerde dizisinde canlandırdığı karakterle ekranlarda tanınmayı başardı. Ufak Tefek Cinayetler’deki Mehmet Kaymaz rolüyle de kendinden söz ettirmeyi başaran oyuncu, idealist bir Kova burcu.

Selim Bayraktar (Edip Özmen)

17 Haziran 1975’te Kerkük’te dünyaya gelen Selim Bayraktar, tiyatro ile başladığı oyunculuk kariyerinde çok sayıda oyunda, filmde ve dizide rol aldı. Köprü, Bir Bulut Olsam ve Görünen Adam gibi dizilerde yer alsa da asıl çıkışını Muhteşem Yüzyıl’daki Sümbül Ağa karakteriyle yaptı. Ufak Tefek Cinayetler dizisinde Edip Hoca karakteriyle de yükselişini sürdüren Bayraktar, dizideki karakterinden epey farklı olarak hareketli bir İkizler burcu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.